کد خبر: 1059885 A

رییس کمیته ملی پارالمپیک خبر داد:

رییس کمیته ملی پارالمپیک گفت: به افرادیکه واکسینه میشوند دفترچه ای داده میشود که اعتبار بین المللی دارد به همین دلیل ما ترجیح دادیم که تیم اعزامی واکسینه شود که بتوانیم با خیال راحت در مسابقات شرکت کنیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمود خسروی وفا در خصوص واکسینه شدن ورزشکاران پارالمپیکی جهت حضور در مسابقات گفت: با توجه به خاص بودن شرایط جسمی ورزشکاران پارالمپیک, لازم بود جهت حضور در مسابقات واکسینه شوند تا خطری سلامتی آنها را تهدید نکند و خوشبختانه با هماهنگی های صورت گرفته با دانشگاه علوم پزشکی از سوی وزارت ورزش و جوانان و پیگیری های دکتر علینژاد و فدراسیون پزشکی ورزشی قرار بر این شد که تمامی بچه های پارالمپیکی حتی گروه خبری اعزامی به مسابقات واکسینه شوند.

وی با اشاره به برگزاری اردوها در سال گذشته در جزیره کیش در هتل های ۵ ستاره و اتاق های تک نفره با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی اظهار داشت: این روزها با توجه به فشرده شدن اردوها, واکسینه شدن ورزشکاران باعث می شود که بتوانیم با احساس امنیت, اعتماد به نفس بیشتر و آرامش روانی اردوها را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: در حال حاضر ۱۲۰ نفر از ورزشکاران کاروان واکسینه شده اند به جز یکی دو نفر که آنها هم نسبت به واکسن حساسیت داشتند و همچنین کادر خبری هم ظرف ۲ هفته آینده واکسینه خواهند شد و ۳ هفته آینده فاز دوم واکسن تزریق می شود.

خسروی وفا ضمن تشکر از کادر پزشکی که با دل و جان در خط مقدم برای نجات جان و حفظ سلامتی مردم تلاش میکنند بیان کرد: تمام تلاش ما این است که برای کادر درمان زحمت مضاعف نداشته باشیم و بتوانیم باری از روی دوش این عزیزانی که شبانه روز در حال مبارزه با این ویروس هستند برداریم.

رئیس کمیته پارالمپیک در پاسخ به اینکه آیا کمیته برگزاری مسابقات المپیک محدودیتی برای افرادی که واکسینه نشده اند قائل هست یا خیر گفت: طبق اطلاعاتی که تا امروز از کمیته برگزاری المپیک به دست ما رسیده است, ورزشکاران کشور ما جهت حضور در مسابقات باید نتیجه تست منفی داشته باشند و در بدو ورود به فرودگاه توکیو مجددا باید تست دهند و در صورت منفی بودن میتوانند با رعایت پروتکل ها وارد دهکده شوند و در صورت مثبت شدن تست, به ورزشکار اجازه همراه شدن با کاروان داده نمیشود و باید به مدت پانزده روز قرنطینه شود که در این صورت دیگر به حضور در مسابقات نمیرسد.

وی افزود: به افرادیکه واکسینه می‌شوند دفترچه ای داده میشود که اعتبار بین المللی دارد به همین دلیل ما ترجیح دادیم که تیم اعزامی واکسینه شود که بتوانیم با خیال راحت در مسابقات شرکت کنیم.

خسروی وفا با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی در هفته آینده و مصوب شدن تعداد نهایی نفرات اعزامی گفت: تا امروز به جز تعداد ورزشکاران اعزامی که به ۶۰ نفر رسیده است و کادر فنی که فعلا حدود ۲۷ نفر هستند, آمار دیگری از تعداد نفرات اعزامی در دست نداریم.

وی بیان کرد: ما در ۹ رشته المپیک شرکت خواهیم کرد که ۲ تای آن تیمی( بسکتبال, والیبال) و مابقی انفرادی هستند و شانس مدال طلای ما هم بیشتر در رشته های دو و میدانی, وزنه برداری, تیر و کمان, تیر اندازی و تکواندو است.

واکسن پارالمپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر