کد خبر: 1059309 A

سانتونخا: حمایت‌های سلطانی فر در توسعه بدنسازی ایران قابل تقدیر است

وزیر ورزش و جوانان در دیدار با رییس فدراسیون بدنسازی با تاکید براینکه اولویت اول در این رشته سلامت ورزشکاران است گفت: باید اماکن ورزشی رشته بدنسازی و پرورش اندام پاک و عاری از هرگونه داروهای نیروزای جعلی باشد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، رافائل سانتونخا رییس فدراسیون جهانی بدنسازی امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با دکتر سلطانی‌فر دیدار و گفتگو کرد.

وزیر ورزش و جوانان در این دیدار ضمن خوشامدگویی به رییس فدراسیون جهانی بدنسازی به جمعیت بالای علاقمند و تعداد باشگاه‌های فعال این رشته در ایران اشاره کرد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان مطالبی در خصوص برگزاری اولین دوره مسابقات فیتنس قهرمانی کشور و حضور رییس فدراسیون جهانی در ایران تصریح کرد: امیدوارم این مسابقات بتواند در بهترین سطح کمی و کیفی برگزار شود.

وی خطاب به رییس فدراسیون جهانی بدنسازی گفت: ایران این آمادگی را دارد که میزبانی مسابقات مختلف پرورش اندام و بدنسازی را داشته باشد.

دکتر سلطانی فر با تاکید براینکه اولویت اول ما در این رشته سلامت ورزشکاران است، اظهار داشت : باید اماکن ورزشی مربوط به رشته بدنسازی و پرورش اندام پاک و عاری از هرگونه داروهای نیروزای جعلی باشد ، چرا که حفظ سلامتی ورزشکاران بسیار مهم است.

رییس فدراسیون جهانی بدنسازی نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های دکتر سلطانی‌فر از این رشته،سخنان وزیر ورزش و جوانان ایران در توسعه باشگاه های ورزشی بدنسازی عاری از هرگونه داروی انرژی زا را مورد توجه قرار داد.

او گفت: باید ضمن اگاه سازی علاقمندان به این رشته ،مسیر مشخص فعالیتهای ورزشی در بدنسازی و پرورش اندام به لحاظ علمی وتخصصی تبیین شود.

رافائل سانتونخا با بیان اینکه روابط خوبی بین فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی وجود دارد، یاداور شد : تعامل گسترده مسوولان ایرانی در این رشته با فدراسیون جهانی به رشد آن در جهان کمک های بسیاری کرده است.

وی در ادامه توضیحاتی را درخصوص فعالیتهای رشته بدنسازی در جهان ارائه کرد و گفت :مجموعا 202 فدراسیون در دنیا فعال هستند که فدراسیون ایران یکی از تاثیر گذارترین فدراسیونها در بسط و توسعه این رشته در دنیا است.

وی تصریح کرد: بی تردید حمایتهای جنابعالی به عنوان عالی ترین مقام ورزش ایران در توسعه بدنسازی و پرورش اندام نقش به سزایی داشته است که من شخصا از شما تقدیر می کنم.

وزیر ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر