کد خبر: 1059251 A

رئیس جدید فدراسیون فوتبال با انتصاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فدراسیون فوتبال ایران که در سال‌های گذشته تحت ریاست علی کفاشیان و مهدی تاج عملکرد پر حرف و حدیث و پر انتقادی را پشت سر گذاشته، بر خلاف انتظارها با برگزاری مجمع انتخاباتی و ریاست جدید هم ظاهراً قرار نیست روی ریل و مسیر تصمیمات درست و اصولی قرار بگیرد و همچنان شاهد تصمیماتی هستیم که از هر طرف به آن نگاه کنیم نه دلیل موجهی برایش پیدا می‌شود و نه آینده روشنی می‌توان برایش متصور بود.

در حالیکه حدود یک ماه از حضور عزیزی خادم روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال می‌گذرد، یک تصمیم و انتخاب عجیب و غریب از سوی او سرو صدای زیادی بپا کرد و باعث شده منتقدان فدراسیون از همین ابتدا تکلیفشان با رئیس جدید مشخص شود.

مجتبی خورشیدی همان کسی است که خبر انتصابش به عنوان سرپرست تیم ملی جنجال‌های عنوان شده را بپا کرد و انتقادها به این انتصاب عزیزی خادم از زمان انتشار خبر شروع شده و تا این لحظه همچنان ادامه دارد.

مجتبی خورشیدی که برای اغلب فوتبالدوستان حتی نامِ آشنایی هم محسوب نمی‌شود در دفاع از انتصاب خودش به رزومه‌ به ظاهر پربارش در فوتبال و کار در تیم‌های مختلف اشاره کرده و این در حالیست که حتی روزمه عنوان شده از سوی خود او هم بر فرض صحت برای تصدی سمت مهمی مثل سرپرستی تیم ملی چیزی شبیه شوخی و طنز به نظر می‌رسد.

برای آگاهی از اهمیت این پست کافی است بدانیم پیش از این شخصی مثل محمدرضا ساکت با آن رزومه قوی در مدیریت باشگاه سپاهان و افتخارات بی‌‌شماری که در این باشگاه به دست آورد و خیلی‌ها او را در قد و قواره ریاست فدراسیون فوتبال می‌دانستند بر عهده داشت است و حالا...

تیم ملی فوتبال ایران در برهه به شدت حساسی قرار دارد و نتایج ضعیف گذشته حتی صعود به دور نهایی مقدماتی جام جهانی را هم با اما و اگر مواجه کرده و کمبود وقت و مشکلات دیگر در انتخاب سرمربی تیم ملی باعث شده مسئولان پیشین فدراسیون فوتبال به انتخاب دراگان اسکوچیچ روی بیاورند که مورد پذیرش خیلی از کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال نبود و حالا با این وضعیت انتخاب شخصی مثل خورشیدی در سمت مهمی مثل سرپرستی تیم ملی که به نوعی نماینده رئیس فدراسیون در کنار تیم محسوب می‌شود بیش از قبل فوتبالدوستان را نسبت به آینده تیم ملی نا امید کرده است.

ابهام در این انتخاب مختص رسانه‌ها و منتقدان و پیشکسوتان  فوتبال نیست و اگر سری به صحبت‌های اعضای هیات رئیسه فدراسیون هم بزنید می‌بینید که اگرچه نمی‌خواهند در صحبت‌های خود علنا با تصمیم رئیس فدراسیون مخالفت کنند ولی تلویحاً نارضایتی و بدتر از آن بی خبری خود را از این انتصاب عجیب و پر حرف و حدیث مطرح کرده‌اند.

ظاهرا عزیزی خادم هم قصد ندارد مسیری متفاوت از مدیران پیشین طی کند و تصمیماتی که همین ابتدای کار گرفته حتی نسبت به روئسای پیشین فدراسیون فوتبال هم جای بحث و انتقاد بیشتری دارد و باید دید در ادامه روند این شرایط اصلاح خواهد شد و یا باید چند سال صبر کنیم تا انتخابات دیگری برگزار شود و با تغییر رئیس به دنبال بهبود اوضاع فدراسیون فوتبال باشیم.

انتخابات باشگاه سپاهان تیم ملی فوتبال ایران سرپرست تیم فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر