کد خبر: 1058616 A

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: با ژاپن توافقات اولیه انجام شده اما ما حرفه‌ای عمل نکردیم.

به گزارش ایلنا، محمد ناظم‌الشریعه سرمربی تیم فوتسال در خصوص این که آیا بازی با ژاپن قطعی است، اظهار داشت: امسال جام جهانی است که در شهریورماه در لیتوانی انجام می‌شود. سال 99 برای فوتسال و ورزش ما سال خوبی نبود. دائما مسابقاتی مانند جام  ملت‌های آسیا به تعویق افتاد و اتفاقات خوش آیندی نداشت. بعد از مشخص شدن وضعیت فدراسیون جلسه‌ای با عزیزی خادم و دبیر کل و کمیته فوتسال و سازمان لیگ جلسه داشتیم. برنامه ریزی کردیم و برنامه مدونی را تا زمان اعزام به مسابقات لیتوانی ارائه کردیم. خیلی مهم است که لیگ تمام شود. باتوجه به توافقات انجام شده حدود 20 اردیبهشت لیگ تمام و اردوی ما شروع می‌شود. 

وی افزود: بیست و هشتم به اردویی در تایلند می‌رویم. چند کشور آسیایی و اروپایی دیگر هم مثل هلند و فنلاند هستند. بعد از آن برنامه آماده‌سازی را به صورت کامل شروع می‌کنیم.  قبل از اردوی تایلند کار خاصی نمی‌توانیم انجام بدهیم. با ژاپن توافقات اولیه انجام شده اما اگر مشکلاتی به وجود آمده واقعیت این است که ما حرفه‌ای عمل نکردیم. هر اتفاقی افتاده تا وقتی مکتوب نشده نباید رسانه‌ای می‌کردیم. ظاهرا طرف مقابل با شرایطی که دارد پیگیری می‌کند که نباید اینطور می‌شد و به نظر من هم درست است. صحبت‌هایی انجام شده، ان‌شاالله بیست و ششم مرداد به آنجا می‌رویم اگر مکتوب شود.

سرمربی تیم فوتسال ایران افزود: به غیر از آن تورنمنت آنگولا را داریم. تورنمنت خیلی خوبی است که اواخر تیرماه خواهد بود. صحبت‌های ضمنی شده اما دعوتنامه نیامده است. برزیل و پرتغال هم هستند. این‌ها اگر انجام شود خیلی به وضعیت تیم ملی ما کمک می‌کند.

وی در مورد اینکه آیا این تورنمنت ها قطعی برگزار می‌‌شوند یا ممکن است به خاطر مسائلی مانند کرونا لغو شوند، گفت: واقعیت این است که شرایط کرونا وجود دارد. الان تمام اروپا  مسابقاتشان را انجام می‌دهند. باید با رعایت پروتکل‌ها ما هم باید به این سمت برویم والا از دنیای ورزش عقب می‌افتیم. با شرایط کرونا هم باید مسابقه بدهیم. نباید برایمان مهم باشد که شرایط کرونا چگونه است به شرط اینکه پروتکل‌ها را رعایت کنیم. به نظرم باید مسابقات انجام شوند. اگر این اتفاق نیفتد هیچ تضمینی برای شرکت مناسب در جام جهانی وجود ندارد.

ناظم‌الشریعه در مورد اینکه بازی با ژاپن با توجه به اینکه با هزینه خود این کشور است خیلی به تیم ایران کمک می کند، گفت: اجازه بدهید روی موضوع بحث نکنیم.ژاپنی ها روی این  مساله مقداری حساس شده‌اند.

سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص اینکه شرایط لیگ را چطور می بیند، اظهار داشت:  لیگ ما امسال خیلی با کیفیت نیست. یکی از دلالیلش کرونا است. یکی از دلایلش شرایط برگزاری است. یکی از دلایل آن تایمینگی که استفاده می‌شود. بچه‌ها 5 روز 5 روز بازی می‌کنند و تحت فشار هستند. بالاجبار مجبور هستند لیگ را در دو گروه برگزار کنند. همه این‌ها تاثیرگذار است. ما با همکارانمان تمام بازی‌ها را چک می‌کنیم اما باید قبول کنیم شرایط خوب نیست. در همین لیست 25نفره برای اردوی تایلند، سه چهار بازیکن جدید داریم که تا به حال به اردو دعوت نکرده‌ایم. من هم می‌دانم اعزام این بازیکنان سخت است اما باید نشان بدیم که در تیم ملی به روی جوانان باز است تا با‌ باتجربه‌ها رقابت کنند.

وی در مورد انجام بازی دوستانه با برزیل گفت: ارتباطات برقرار است. خودمان هم دوست داریم ارتباط برقرار باشد اما برزیل شرایط خاص خودش را دارد. همین سه چهار روز پیش هم صحبت کردیم که قبل از جام جهانی به آنجا برویم و بازی کنیم. من خیلی به شرایط آنجا موافق نبودم. در حال پیگیری هستیم.

تیم ملی فوتسال محمد ناظم‌الشریعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر