کد خبر: 1055894 A

استاندار آذربایجان شرقی با مالک باشگاه ماشین سازی تبریز تماس برقرار کرد.

به گزارش ایلنا، پیرو اتفاقات اخیر پیرامون باشگاه ماشین سازی تبریز، به اطلاع هواداران فوتبال آذربایجان میرساند؛ محمدرضا زنوزی مالکیت باشگاه ماشین سازی به دلایل اعلام شده قبلی، تصمیمی بر تیم داری نداشته و در صدد واگذاری این باشگاه بوده است. 

ظهر امروز صحبت های تلفنی فی مابین استاندار محترم آذربایجان شرقی، دکتر محمدرضا پورمحمدی و مالک محترم باشگاه ماشین سازی تبریز، مهندس محمدرضا زنوزی بدون هیچ واسطه ای انجام شده و به احترام استاندار مردمی و ورزش دوست استان، تصمیم به ادامه مالکیت این باشگاه و صرفا تا پایان فصل گرفته شد.

دکتر پورمحمدی ضمن اشرافیت به مشکلات باشگاه ماشین سازی و آگاهی به مشکل تراشی های بوجود آمده در ادامه راه این باشگاه، مقرر شد تمرینات این تیم بعد از اعلام وصول مطالبات و خسارات وارده به  باشگاه ماشین سازی مربوط به قرارداد فی مابین سال نودوشش از شهرداری تبریز و هیات فوتبال استان آغاز شود. 

باشگاه داری در فوتبال ایران تبدیل به یک صنعت درآمدزا نشده است و تیم داری صرفا یک هزینه است و این هزینه ها برای نشاط اجتماعی و آبروداری استان می باشد و برای این حرکت استانی جایز نیست بخش خصوصی به تنهایی عهده دار مسئولیت باشد. در دیگر استان ها، شهرداری ها و شرکت های دولتی تیم داری میکنند ولی در این استان به رغم تیم داری بخش خصوصی، ارگان های عمومی با عدم همکاری از پرداخت مطالبات حقوقی خود نیز سر باز می زنند.

در ارتباط با گفتگوی استاندار محترم با مالکیت باشگاه، هیات فوتبال هیچ نقشی نداشته و پسندیده  است که متولی فوتبال استان به جای تمرکز روی ایجاد سهم تراشی غیر واقعی در تصمیات فوتبالی، از حق و حقوق باشگاه های این استان در خصوص حق پخش و دیگر مسائل حمایت کنند.

همچنین پیرو مطالب منتشر شده تحت عنوان معافیت مالیاتی برای فعالان ورزشی، به اطلاع عموم میرساند که چنین مطالبی واقعیت عینی نداشته و فعالان ورزشی از امتیاز معافیت های مالیاتی برخوردار نیستند و انتشار چنین مطالبی بدون آگاهی از قوانین کشوری می باشد.

در پایان از حسن توجه استاندار محترم آذربایجان شرقی، جناب دکتر پورمحمدی تقدیر و قدردانی شده و اعلام میدارد که بازگشت به تیم داری در باشگاه ماشین سازی به احترام و خواست استاندار و اعلام دغدغه های ورزشی مردم شریف استان می باشد.

ماشین سازی تبریز محمدرضا زنوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر