کد خبر: 1054358 A

سرمربی استقلالی که با انتخابات تیم‌های پرچالش در سرمربیگری ریسک زیادی داشته موفق نشد با مشکلات ماشین سازی دست و پنجه نرم کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مهدی پاشازاده که با تغییر مالکیت ماشین سازی تبریز به این تیم ملحق شده بود بعد از تنها چند هفته از سمتش کناره‌گیری کرد. گفتگوی پاشازاده درباره سالی که گذشت را می‌خوانید:

سال گذشته چطور بود؟

هر سال نمی‌دانیم چرا ولی مثل سال قبل است. هر سال بدتر از سال قبل است، شاید به حرف من خرده گرفته شود اما متاسفانه شرایط رو به سامان نیست.

مسلما به ویروس کرونا اشاره دارید؟

بله، پارسال گفتند گرما بیاید کرونا می‌رود الان دوباره سرما را دیدیم و هنوز کرونا باقی است. متاسفانه کسی فکرش را نمی‌کرد و هیچکس آن را جدی نمی‌گرفت اما روی زندگی همه تاثیر گذاشت. خیلی از عزیزان و نزدیکان را ازدست دادیم. از دست دادن علی انصاریان و مهرداد میناوند هم طوری بود که حالمان را خراب کرد. 

بازگشت به لیگ برتر چطور بود؟

اتفاق خاصی از نظر من نیست که کجا کار کنید. مهم‌ترین فاکتور موفقیت است، شما هر جایی که هستید و هر تیمی که کار می‌کنید، موفقیت باید باشد. فعلا چیزی تمام نشده است و موقعی که موفقیت را به دست بیاوریم آن زمان می‌توان گفت که انتخاب خوبی داشتیم یا نه. 

چه شد که از ماشین سازی جدا شدید؟

کار بسیار سختی و ریسک خیلی بالایی را قبول کردم. به دنبال این بودیم که با کار بسیار سخت شرایط ماشین سازی در جدول را ارتقا بدهیم تا به این مهم برسیم اما شرایط فراهم نبود و ترجیح دادم که جدا شوم.

چرا همیشه ریسک می‌کنید؟

بالاخره هر کسی یک نوعی فکر می‌کند و از این نظر مدل من با بقیه فرق می‌کند. من دوران فوتبالم و زندگی‌ام همیشه اینطوری بوده و دوست داشتم که اینگونه تصمیم گیری کنم. مشکل اینجاست که طرز فکرها فرق می‌کند. مشکل ما در ایران اینطوری است که خیلی راحت نظر می‌دهیم.

منظورتان چیست؟

منظور این است که هر کسی خیلی راحت جایی نشسته است و نظر می‌دهد. یکسری‌ها که من اسم‌شان را «استاد دخالت» می‌گذارم. اساتیدی هستند که کارشان همین است. شما هر کاری کنید، احترام نمی‌گذارند و فقط نظر می‌دهند. هر کسی کارش به خودش ربط دارد و خودش هم جوابگوی آن است. این خیلی مهم است که احترام بگذاریم ولی متاسفانه این است که به راحتی نظر می‌دهیم. من کارم را دوست دارم که در داخل زمین باشم و یک چالش و یک هیجان را تجربه کنم. این برایم مهم است نه حرف بقیه.

چرا پاشازاده هیچ زمان گزینه سرمربیگری استقلال نیست؟

این به همین خاطر است که من بیان نمی‌کنم. من هم جزو گزینه‌های سرمربیگری بودم و هستم و باید ببینیم که به امید خدا چه می‌شود. مشکل همین است که نمی‌‌خواهم درباره آن صحبت کنم. کار و رزومه‌ام مشخص است. 

محمود فکری در استقلال سوخت؟

مایل نیستم در این باره صحبت کنم، من کار حرفه‌ای انجام دادم که آن زمان به تمرین استقلال رفتم و نباید دیگر درباره استقلال صحبت کنم. من وقتی مسئولیتی در آنجا ندارم، نمی‌توانم صحبت کنم.

چه آرزویی در سال جدید دارید؟

آرزو دارم که مشکلات مردم تمام شود. کرونا فعلا هست و من فقط کرونا را نمی‌گویم چون باید واکسن آن تزریق شود اما من وضعیت معیشتی مردم را می‌گویم چون خیلی مردم را تحت فشار گذاشته است. من هم در این جامعه زندگی می‌کنم و می‌بینم که قیمت‌ها چگونه هر روز عوض می‌شود. ما سه ماه پیش خیارشور خریدیم که مغازه دار گفت ۵۰ هزار تومان! تعجب کردم! وقتی اینطور است پس باید ببینیم که وضعیت چه اندازه نابسامان است. امیدوارم که این مشکلات برطرف شود و مردم همیشه خوشحال باشند. برای همه آرزوی سلامتی، موفقیت و خوشحالی دارم و امیدوارم که سال خوبی داشته باشند.

استقلال تهران مهدی پاشازاده محمود فکری ماشین سازی تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر