کد خبر: 1054099 A

گفتگوی نوروزی حمید درخشان با ایلنا؛

سرمربی سابق پرسپولیس گفت: متاسفانه سال ۹۹ هیچ جای خوبی برای ما نداشت و بدترین روزها را برای ما رقم زد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، حمید درخشان پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و تیم ملی ایران به مناسبت نوروز ۱۴۰۰ گفتگوی با خبرنگار ما داشته که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

سال ۱۳۹۹ چگونه بود؟

متاسفانه سال ۹۹ به هیچ وجه نه برای مردم و نه برای ورزش ایران سال خوبی نبود. با وجود ویروس کرونا بسیاری از هموطنان ما جان خود را از دست دادند که این واقعا غم‌انگیز است.

چه انتظاری از سال ۱۴۰۰ دارید؟

مهم‌ترین خواسته من و قطعا همه مردم در ایران و دنیا این است که اول این مریضی ریشه کن بشود. بعد ان‌شاالله سال باشد توام با رونق اقتصادی چرا که کرونا خیلی به معیشت مردم ضربه زده است.

از کرونا چیزی یاد گرفتند؟ فکر می‌کردید این بیماری این اندازه طول بکشد؟

به هیچ وجه فکر نمی‌کردم این مریضی بخواهد بدین صورت مارا با چالش روبه‌رو کند چه برسد بخواهد طولانی شود. کرونا به ما یاد داد که قدر یکدیگر را بیشتز بدانیم چرا که زندگی ارزش هیچ چیزی ندارد و شما از یک ثانیه بعد خبر ندارید. این بزرگ ترین درس بود برای کسانی که حرص و طمع بی‌خود دارند و دنیا را زیاد جدی گرفته‌اند. همه اینها به یک آه بند است. نه مال دنیا برای کسی وفا کرده و نه کسی از دنیا رفت اموال خودش را برده است. 

اگر به شما بگویند کرونا ریشه کن شده نخستین کاری که انجام می‌دهید چیست؟

اولین کاری که می‌توانم بکنم این است که در حد توانم، بتوانم به بقیه کمک کنم تا بتوانند مشکلات خود را که در مواجه با این بیماری با آن روبه‌رو شده بودند را حل کنند.

بهترین اتفاق فوتبالی سال ۱۳۹۹ چه بود؟

هیچ. در سال گذشته چه اتفاق مثبتی برای رشد فوتبال ما رخ داده؟ نه فوتبالمان رشد کرده و نه حرکتی کرده در همین اواخر نیز ندادن میزبانی به تیم‌های ایرانی و تیم ملی اثبات همین موضوع است.

بدترین اتفاق سال ۱۳۹۹ چه بود؟

متاسفانه در سال ۹۹ ما عزیزان زیادی را از دست دادیم که تلخ‌ترین قسمت این ماجرا از دست دادن علی انصاریان و مهرداد میناوند عزیز بود که ما را افسرده کرد و فراموش کردن این عزیزان واقعا برای ما سخت است. از طرفی متاسفانه وضعیت معیشت مردم در سال گذشته بد و بدتر شد و متاسفانه سال ۹۹ هیچ جای خوبی برای ما نداشت و بدترین روزها را برای ما رقم زد.

علی کریمی در انتخابات رای نیاورد و حتی فوتبالی‌ها از او حمایت نکردند، نظر شما چیست؟

متاسفم برای فوتبال که یکی از بهترین و پاک‌ترین فرزندانش را نادیده گرفت و این اتفاق قطعا یکی از ناخوشایند‌ترین اتفاقات سال ۹۹ بود. رئیس فدراسیون فوتبال باید از جنس آن باشد ولی متاسفانه این اتفاقا هرگز نخواهد افتاد. تنها حسن این ماجرا این بود که یک فوتبالی قدم برداشت و وارد این عرصه شد تا راه را برای بقیه باز کند.

برانکو یا یحیی گل محمدی؟

من هر دوی آنها را انتخاب می‌کنم چرا که برای عزت و اقتدار پرسپولیس زحمت کشیدند و تلاش کردند. متاسفانه ما برای مربیان خارجی بیشترین امکانات و سرویس را می‌دهیم اما برای مربیان داخلی نه. خواهش می‌کنم آنقدر مربیان خارجی را در بوق و کرنا نکنید ما در همین سرزمین داشته‌ها و نیروهای پر استعداد زیادی داریم و کافی است از آنها حمایت شود. انقدر به دنبال مربی خارجی نباشیم. 

چه شد سرمربی نفت مسجد سلیمان نشدید؟

من با مدیران این تیم توافق کردم اما گویا برخی از هواداران اعتراض کردند که مربی تیم باید بومی باشد و مدیران این تیم نیز تصمیم گرفتند از سرمربی بومی استفاده کنند ما هم برای این تیم آرزوی موفقیت کردیم. باید در فوتبال یاد بگیریم حرفه‌ای‌ باشیم. آدم حرفه‌ای هم می‌داند در فوتبال هر لحظه امکان دارد جای شما کسی دیگری بیاید. من نمی‌دانم چرا بعضی‌ها اوقات، وقتی  یک مربی جایگزین یک مربی دیگر می‌شود، ناراحت می‌شوند و فکر می‌کنند وقتی به یک تیم می‌روند ارثیه پدری آنهاست و حتما باید تا آخر عمر در آنجا باشد. این باید در فوتبال ما جا ‌بیافتد. حالا بگذریم که در فوتبال چند مربی هستند سالی ۳ تیم عوض می‌کنند و هیچ روزمه ای‌ ندارند.

پرسپولیس عید نوروز نوروز کرونا علی انصاریان حمید درخشان پرسپولیس تهران مهرداد میناوند لیگ برتر خلیج فارس لیگ خلیج فارس نفت مسجد سلیمان نوروز ‎ ۱۴۰۰
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر