کد خبر: 1051794 A

معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس: پرسپولیس به عنوان قهرمان چهار سال فوتبال ایران و با حضور در دو فینال آسیا، به عنوان پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا هیچ درآمدی از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی ندارد.

به گزارش ایلنا، ابراهیم شکوری معاون اجرایی و سخنگوی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس، در حاشیه دیدار دوستانه تیم‌های منتخب سرخابی و رسانه ورزش، در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: من سعی می‌کنم باتوجه به جایگاهم درباره پرسپولیس صحبت کنم. صحبت ها و نامه نگاری هایی که با ای اف سی داشتیم باتوجه به تجربه میزبانی از فینال آسیا و سابقه کاری من به عنوان دبیرکل، ما شرایط میزبانی را داشتیم اما این که میزبانی را به ما ندادند، فراتر از باشگاه است و مدیران بالاتر از ما باید ورود کنند. وی در خصوص بحث حق پخش تلویزیونی و دیگر موارد افزود: این بحث به خاطر زیرساخت ها و نیروی انسانی ما نیست. ما شرایط را داشتیم اما دیگر مسائل باعث شدند میزبانی را نگیریم. فدراسیون، وزارت و نهادهای ذی ربط باید کارگروهی در این باره تشکیل بدهند.

شکوری با اشاره به حق پخش تلویزیونی تصریح کرد: برگزاری بازی‌ها یک سری الزامات بین‌المللی دارد که باید به آن ورود کنیم. پرسپولیس به عنوان قهرمان چهار سال فوتبال ایران و با حضور در دو فینال آسیا، به عنوان پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا هیچ درآمدی از حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی ندارد. مشخص است که ای اف سی به دنبال درآمدزایی است و می‌خواهد با اسپانسرها درآمدزایی کند.

معاون اجرایی و سخنگوی پرسپولیس در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه نه باشگاه پرسپولیس بلکه دیگر تیم ها هم هیچ درآمدی از این بخش ها ندارند. طبیعی است ای اف سی به این خاطر میزبانی را به ما ندهد. ما باید به سمت درآمدزایی برویم و این که به خاطر 10 تا پرونده که فدراسیون از ما طلب می‌کند پول بازیکن را بدهیم اما خب از کجا بدهیم؟ وقتی حق پخش و تبلیغات و... حتی یک ریال هم درآمد ندارد.

شکوری با اشاره به ادعای سازمان لیگ درباره بدهکاری پرسپولیس بیان کرد: برای ما جای سوال است. ما نامه به سازمان لیگ زدیم و گفتیم درآمد و هزینه های ما طی چهار، پنج سال گذشته را به ریز برایمان ارسال کنند. باشگاهی مثل پرسپولیس که چهار سال قهرمان شده، هیچ درآمدی ندارد. تیم ته جدولی چه درآمدی می‌تواند داشته باشد؟ فدراسیون باید سازوکار درآمدزایی را ایجاد کند وگرنه شرایط سخت‌تر می‌شود.

 

پرسپولیس پرسپولیس تهران ابراهیم شکوری لیگ برتر خلیج فارس لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر