کد خبر: 1050295 A

در شرایطی که از ایران و قطر به عنوان میزبان احتمالی گروه پنجم لیگ قهرمانان یاد می‌شد، کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به هند واگذار کرد.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس بعد از نائب قهرمانی در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در این فصل در گروه پنجم رقابت‌ها با تیم‌های الریان قطر، گوای هند و برنده الوحده امارات و الزورا عراق همگروه است.

با توجه به شرایط کرونا و پروتکل‌های در نظر گرفته، قرار است در این فصل میزبانی‌ رقابت‌ها به صورت متمرکز به هر گروه واگذار شود و این در حالیست که پیش از این از ایران و قطر به عنوان میزبان احتمالی گروه پنجم یاد می‌شد. با این حال امروز با اعلام هند به عنوان میزبان تیم‌های الریان قطر و پرسپولیس در کنار برنده  (الوحده امارات و الزورا عراق)، باشگاه پرسپولیس علیرغم تلاشی که برای میزبانی داشت، در این موضوع ناکام ماند.

یک صفحه خبری عربستانی در توئیتر با اعلام خبری اختصاصی مدعی شد که میزبانی گروه های لیگ قهرمانان آسیا فردا به صورت رسمی اعلام می شود ولی از طریق منابعی در کنفدراسیون فوتبال آسیا توانسته است به اسامی تیم های میزبان دست پیدا کند.


این صفحه نوشته است که میزبانی گروه نخست با حضور الهلال به کشور عربستان داده شده، گروه دوم که تراکتور در آن حضور دارد در امارات و به میزبانی الشارجه برگزار می شود، گروه سوم که استقلال در آن قرار دارد، در عربستان و به میزبانی الاهلی انجام می شود، گروه چهارم که فولاد در صورت برتری مقابل العین در آن قرار می گیرد نیز در عربستان و به میزبانی النصر برگزار می شود و میزبانی گروه پنجم با حضور پرسپولیس به گوا هندوستان رسیده است.

صفحه توئیتری امارات اسپورت در توئیتر نیز با بازنشر این خبر مدعی شد که میزبانی گروه های اول، سوم و چهارم به عربستان رسیده و امارات به عنوان میزبان گروه دوم انتخاب شده و دیدارهای گروه پنجم نیز در هند برگزار می شود.


پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده بود که هر کشور می تواند نهایتا میزبانی دو گروه را برعهده بگیرد ولی اکنون طبق ادعای این صفحات خبری، میزبانی سه گروه به تیم های عربستانی داده شده که این مسئله کمی عجیب به نظر می رسد.

به هر شکل این در حالی است که با توجه به مشکلات سیاسی میان ایران و عربستان، امکان سفر تیم های دو کشور به کشور دیگری ممکن نیست و باید دید این اخبار منتشر شده تا چه میزان صحت دارد و در صورت تأیید این اخبار، کنفدراسیون فوتبال آسیا چه تدبیری برای سفر نمایندگان ایران به عربستان اندیشیده است.

پرسپولیس لیگ قهرمان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر