کد خبر: 1049953 A

رئیس دپارتمان تیم‌های ملی در مورد شانس ایران در گرفتن میزبانی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و انتخابی جام جهانی صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، مهدی خراطی، رئیس دپارتمان تیم‌های ملی در خصوص میزبانی رقابت‌های انتخابی جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: ای اف سی یک نامه کلی برای لیگ قهرمانان و همچنین انتخابی جام جهانی داده است ولی فدراسیون در حال رایزنی است. آقای عزیزی خادم از دستگاه دیپلماسی درخواست حمایت کرده و در این راستا جلسه‌ای هم با آقای دکتر ظریف، وزارت امورخارجه ایران داشته تا کمک کنند. شخص آقای ظریف قول دادند تا حمایت داشته باشند برای میزبانی ایران. واقعیت هم این است که میزبانی حق تیم ماست. ما در این گروه تنها تیمی هستیم که چهار بازی داریم و بقیه تیم‌ها سه بازی. ما از این چهار بازی 3 بازی میزبان بودیم، یعنی اگر بازی‌ها قرار بود طبق برنامه قبل از کرونا دنبال شود ما سه دیدار را میزبانی می کردیم و واقعیت این است که حق ماست.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود بحرین به عنوان میزبان رقابت‌های ایران انتخاب شده است هم گفت: اینکه شایعاتی درباره میزبانی بحرین شده، قطعی نیست اما باید این موضوع را در نظر گرفت که رئیس AFC بحرینی است و آنها از لابی‌ها و ارتباطات خود استفاده می کنند. احتمال اینکه آنها میزبانی را در اختیار بگیرند بیشتر است اما ما هم تلاش خودمان را خواهیم داشت.

وی درباره اینکه چقدر روی حمایت دکتر ظریف، وزیر امور خارجه ایران حساب باز کرده‌اند گفت: می توانند از طریق مختلف از سفارت ما در کوآلالامپور بخواهند که این ماجرا را پیگیری کنند. حتی از طریق فیفا هم می توانند به این داستان کمک کند و تقویت کند که بتوانیم شرایط دستیابی به میزبانی را فراهم کنیم.

فدراسیون فوتبال مهدی خراطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر