کد خبر: 1047858 A

در چهارچوب هفته هفدهم مسابقات لیگ برتر صنعت نفت آبادان پذیرای پرسپولیس خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، درچارچوب هفته هفدهم مسابقات لیگ برتر خلیج صنعت نفت در ورزشگاه تختی آبادان درحالی به مصاف پرسپولیس تهران خواهد رفت که پنج هفته از آخرین پیروزی شاگردان سیروس پورموسوی در لیگ برتر گذشته است.

‌پرسپولیسی‌ها تاکنون ۱۹ بار در لیگ برتر به مصاف تیم آبادانی رفته‌اند که حاصل آن ۱۴ برد پرسپولیس، ۲ برد برای نفت و ۳ تساوی بوده است.

اولین رویارویی

‌دو تیم پرسپولیس و نفت آبادان نخستین بار در دوره دوم لیگ برتر به مصاف هم رفتند. دیدار دور رفت در تهران برگزار شد که پرسپولیس با تک گل پایان رأفت موفق شد این تیم جان سخت جنوبی را در تهران شکست دهد. دیدار برگشت دو تیم در آبادان نیز با تساوی بدون گل خاتمه یافت اما آبادانی‌ها در پایان فصل به دسته پایین‌تر سقوط کردند.

پرگل‌ترین بازی‌ها

‌بهترین نتیجه بردهای ۴ گله‌ای است که پرسپولیس مقابل نفت آبادان کسب کرده است. جالب که بدانید در فاصله سال‌های ۷۵ تا ۷۷ پرسپولیسی‌ها ۳ بار زرد پوشان آبادانی را با ۴ گل شکست دادند. سرخ‌پوشان ابتدا در بازی برگشت ششمین دوره لیگ آزادگان با نتیجه ۴ بر صفر حریف را در آزادی شکست دادند و در هر دو بازی رفت و برگشت لیگ هشتم نیز با مربیگری پروین موفق شدند نفت را با نتیجه مشابه ۴ بر یک مغلوب کنند.

دو دیدار در حذفی 

‌نخستین بار ۲۹ آذر سال ۱۳۹۶ دو تیم پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در چارچوب دور یک چهارم نهایی جام حذفی ۹۷-۹۶ در تهران به دیدار هم رفتند. بازی در وقت‌های قانونی یک بر یک تمام شد. فرشاد احمدزاده برای پرسپولیس و علی عبداالله زاده برای نفت گلزنی کردند اما در نهایت نماینده آبادان در ضربات پنالتی ۴بر ۵ پرسپولیس را شکست داد. حسین ماهینی، بشار رسن، محمد انصاری و محسن ربیع‌خواه پنالتی‌های خود را به گل تبدیل کردند اما گادوین منشا، علی علیپور و سیامک نعمتی در این کار ناکام ماندند تا پرسپولیس حذف شود.

دومین بار هم ۵ آذرماه سال گذشته دو تیم در چارچوب یک هشتم نهایی جام حدفی و در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی در ۹۰ دقیقه با تک گل مهدی ترابی به سود سرخپوشان خاتمه یافت.

بهترین گلزنان

علی علیپور با ۶ گل زده به نفت آبادان بهترین گلزن پرسپولیس مقابل تیم آبادانی است. پس از او صفر ایرانپاک و جواد کاظمیان با ۴ گل رتبه دوم را در اختیار دارند.

 

پرسپولیس پرسپولیس تهران لیگ برتر خلیج فارس لیگ خلیج فارس صنعت نفت آبادان پرسپولیس و صنعت نفت آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر