کد خبر: 1046314 A

تاریخ نگاری از دوره کوتاه سرمربیگری شماره 6

سرمربی برکنار شده استقلال در دوران کوتاه حضورش در این تیم حواشی زیادی داشت که به نتایج آبی ها ضربه زد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، محمود فکری در نهایت پس از حدود یک نیم فصل نه چندان موفق و با سیل نارضایتی هواداران این تیم با تساوی روز گذشته مقابل مس رفسنجان به کارش در جمع آبی پوشان پایان داد. فکری با 7 برد، 6 تساوی و سه شکست با نیمکت استقلال خداحافظی کرد. سوای بعد فنی عملکرد فکری در استقلال، حضور او در این مدت کوتاه با حواشی و جنجال‌های زیادی همراه بود که تاثیر آن در نتایج تیم اگر پررنگ‌تر از مسائل فنی نباشد قطعاً کم اثر تر هم نیست. به برخی از این حواشی و اتفاقات جنجالی می‌پردازیم.

 

درگیری با شیخ دیاباته

01545662

حواشی استقلال با فکری از همان هفته دوم شروع شد. فکری قصد داشت دیاباته را به زمین بفرستد و اصرار داشت هرچه سریع‌تر این اتفاق بیافتد ولی این بازیکن به دلیل مشکل استوک‌هایش و تعویض آن به رختکن رفت و با تاخیر برای ورود به زمین حاضر شد و این موضوع باعث درگیری میان سرمربی استقلال و مهاجم این تیم شد و تا هفته‌ها درموردش صحبت می‌شد.

 

ماجرای خروج دانشگر از ترکیب

در همان بازی با فولاد بود که محمد دانشگر به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد و در حالیکه کادرفنی در انتظار بازگشت او به زمین بود این بازیکن امکان ادامه فعالیت نداشت. این موضوع به دلیل ناهماهنگی میان اعضای کادرفنی تبدیل به مشکل شد و فکری و دستیارانش بدون اینکه متوجه باشند دقایق زیادی 10 نفره بازی کردند و تیم همان دقایق گل دوم را دریافت کرد و بازی را باخت.

 

جمله توهین آمیز به نکونام

حواشی بازی با فولاد تمامی نداشت و پس از ماجرای دانشگر و دیاباته، فکری شخصاً سومین حاشیه خودش و تیمش را رقم زد و در حالیکه شخص ناشناسی در کنار زمین مشغول فیلم‌برداری بود، جمله توهین آمیزی بر زبان آورد که مخاطبش جواد نکونام، سرمربی فولاد بود. این موضوع حواشی زیادی به همراه داشت و انتقادات زیادی به وی صورت گرفت.

 

ماجرای نامعلوم مشت

784884_345

خبری که اوایل فصل در برخی رسانه‌ها منتشر شد و جزو اولین حاشیه‌های فصل استقلال بود، درگیری فیزیکی فکری و وریا غفوری بود و حتی عنوان شد که کاپیتان آبی‌ها مشتش را حواله سرمربی این تیم کرده است. اگرچه این ماجرا تکذیب شد و آخر هم مشخص نشد که صحت داشته یا نه ولی حاشیه‌هایی برای استقلال ایجاد کرد که تا چند وقت در موردش صحبت می‌شد.

 

فرد منشوری در تمرینات

هانی+کرده+در+تمرین+استقلال

یکی دیگر از حاشیه‌های بی پایان این فصل استقلال، حضور فرد منشوری در تمرینات این تیم بود که باعث شد پرویز مظلومی بابت آن احضار شود. این فرد سرشناس که رابطه خوبی با پیشکسوتان استقلال دارد با محمود فکری هم ارتباط نزدیکی دارد و در تمرین آبی ها برخورد گرمی با او داشت.

 

ترک نشست خبری

محمود-فکری-نشست-خبری-را-فورا-ترک-کرد-41743

بعد از شکست 2 گله مقابل سپاهان بود که محمود فکری در نشست خبری با سوال یک خبرنگار ترجیح داد کنفرانس را ترک کند. سوالی که از فکری پرسیده شد در مورد تغییرات مداوم ترکیب این تیم و نرسیدن به 11 نفر اصلی پس از یک نیم فصل بود که از نظر فکری سوال غیر فنی محسوب می‌شد و به خاطرش نشست را ترک کرد.

 

حضور بین هواداران

871415_529

فردای همان نشستی که فکری حاضر نشد به سوالات خبرنگاران پاسخ دهد، در جمع قابل توجهی از هواداران استقلال قرار گرفت و به سوالات آنها پاسخ داد. فکری در پاسخ به بمباران انتقاداتی که از او می‌شد حرف‌هایی زد که خیلی منطقی به نظر نمی‌رسید و اصل این رفتار که گفتگوی مستقیم با هواداران داشته باشد در کنار پاسخ‌های او انتقاداتی علیه وی به همراه داشت.

 

خروج وریا با عصبانیت

120500

در دقایق پایانی بازی با نساجی بود که فکری تصمیم گرفت وریا غفوری، کاپیتان تیمش را تعویض کند و وریا هم در اعتراض به تصمیم فکری با لگد به آب معدنی کنار زمین ضربه زد و بعد از آن به رختکن رفت تا ناراحتی خودش را از شرایط تیم و تصمیمات کادرفنی نشان دهد. بعد از این ماجرا مصاحبه‌هایی در توجیه حرکت وریا انجام شد که برای کسی قابل قبول نبود.

 

دشمن فرضی

unnamed

سرمربی استقلال روحیه پذیرش انتقاد نداشت و معمولاً وقتی با انتقادات روبرو می‌شد توطئه دشمن فرضی را مطرح می‌کرد و به منتقدانش می‌گفت شما طرف چه کسی هستید و از طرف چه کسی آمده‌اید که این صحبت‌ها را علیه من مطرح می‌کنید؟ این روحیه و ظرفیت پایین پذیرش انتقاد یکی از نقاط ضعف جدی فکری بود.

 

جدال لفظی با ابراهیم شکوری

01568389

یکی دیگر از اتفاقات پر حاشیه دوران حضور فکری روی نیمکت استقلال، جرو بحثی بود که با ابراهیم شکوری روی آنتن زنده فوتبال برتر داشت. فکری با نام بردن از پرسپولیس به عنوان یک تیم خاص خطاب به شکوری گفت که شما آرزوی قهرمانی در آسیا را دارید.

 

استقلال تهران وریا غفوری محمود فکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر