کد خبر: 1044835 A

مصاحبه جالب مسن‌ترین فوتبالیست جهان

کازویوشی میورا، مهاجم ۵۴ ساله ژاپنی برای یک فصل دیگر قراردادش با تیم یوکوهاما را تمدید کرد و در جی لیگ به فعالیتش ادامه می‌دهد.

به گزارش ایلنا، او با بازیکنانی چون روی راموس، هیدتوشی ناکاتا، دوایت یورک، توماس اسکوهروی، پاتریک ام باما و پارک جی سونگ هم تیمی شده است. همه این بازیکنان در نوع خود بزرگ هستند. همه این اسامی بازنشسته شدند، با این وجود کازویوشی میورا هنوز ایستاده است و امروز(26 فوریه) 54 سالگی خود را جشن می‌گیرد و می‌خواهد در آستانه فصل 2021 جی لیگا(لیگ برتر فوتبال ژاپن) بار دیگر به یوکوهاما برود. برای کسانی که در خانه با خواندن این متن حساب و کتاب می‌کنند، این حرفه‌ای است که در طول پنج دهه برای قدیمی‌ترین فوتبالیست حرفه ای فعال جهان سپری شده است.

 هنگامی که میورا اولین قرارداد حرفه‌ای خود را با سانتوس در برزیل امضا کرد، ژاپن هنوز مجوز حضور در جام جهانی فیفا را نداشت، گروه We Are The World موفق به کسب رکورد سال و جایزه آواز سال شد و ساد برنده بهترین هنرمند جدید در جوایز گرمی بود، خارج از آفریقا، جایزه بهترین عکس سال را از آن خود کرد، مایکل جوردن هم دومین فصل حضور خود در NBA را تجربه می‌کرد.

سوابق و تقدیرهای او بی پایان است و آن‌ها مانند یک نسخه کامل از کتاب‌های رکوردهای جهانی گینس به تنهایی برای میوراست.

 در آستانه فصل جدید و در روز تولدش، "کینگ کازو" مصاحبه‌ای اختصاصی با فیفا انجام داد تا در مورد آخرین فصل زندگی حرفه‌ای خود صحبت کند؛ اینکه فوتبال در طی همه گیر جهانی ویروس کرونا چگونه بوده، ویژگی های رهبری او، آنچه را که به عنوان یک جوان در برزیل آموخته و خیلی مسائل بیشتر.

تمدید قرارداد با یوکوهاما را تبریک می‌گویم. آیا این تصمیم آسانی بود یا از نظر شما مدتی طول کشید و مورد توجه قرار گرفت؟

وقتی من از باشگاه یوکوهاما پیشنهادی دریافت کردم، می‌دانستم که می‌خواهم بازی کنم، بنابراین مدت زیادی طول نکشید تا تصمیم خود را بگیرم. با این حال، چون قصد دارم با بازیکنان جوان تمرین کنم، پس از مشورت با ذهن و بدنم تصمیم گرفتم، نه با خونسردی.

تو درمورد اینکه در طی همه گیری جهانی فوتبال به چه صورت بوده و با وجود همه این‌ها لذت بازی در فوتبال، صحبت کردی. چطور؟ تفاوت در آخرین فصل از زندگی حرفه ای شما چیست؟

 وقتی عفونت‌های جدید ویروس کرونا شروع به گسترش کرد و وضعیت اضطراری در ژاپن اعلام شد، من نگران بودم که در آینده چه بلایی سر ژاپن بیاید. من تعجب کردم که این برای زندگی روزمره و شغل فوتبالیستی من معنی دارد. با این وجود، به لطف تلاش.های بسیار، J.League از سر گرفته شد، این یک منظره متفاوت از ورزشگاه با کنترل عفونت و عملکرد بازی بود، اما به هیچ وجه روی زمین ما را تحت تأثیر قرار نداد و ما اژ باز بگردم به شکل معمولی بیشتر لذت می‌بردیم.

در طی این همه.گیری چه چیزی در مورد خود آموخته‌اید؟

این همه گیری ارزش ورزش را به من یادآوری کرده و این واقعیت که مسابقات فقط به دلیل حضور تماشاگران امکان‌پذیر است. در حالی که لیگ‌های خارج از کشور هنوز بدون تماشاگر بازی می‌کنند، ژاپن توانست یک بازی را با نیمی از تماشاگران انجام دهد. من فکر می‌کنم این نظم و جدیت مردم ژاپن را نشان می‌دهد.

شما پس از تولد 54 سالگی در سطح بالایی فوتبال بازی خواهید کرد. آیا خودت تعجب میکنی؟ آیا از انتظارات خود برای دوران حرفه‌ای خود فراتر رفته‌اید یا همیشه می‌دانستید چنین حرفه‌ای دارید؟

وقتی من در 18 سالگی اولین قرارداد حرفه ای خودم در برزیل را امضا کردم، هرگز تصور نمی‌کردم که تا این سن بازی کنم. من توانسته‌ام این کار را انجام دهم زیرا هر سال تمام انرژی خود را صرف فوتبال می‌کنم.

به طور خاص با توجه به فصل گذشته، چه چیزی برای شما و تیم خوب باعث شد که احساس کنید تمدید قرارداد کار صحیحی است؟

 من در موقعیتی نیستم که بتوانم در مورد قرارداد با تیم صحبت کنم، زیرا اگر تیم من را نخواهد، من قرارداد نمی‌بندم، بنابراین این که یک پیشنهاد به من داده شود، به این معنی است که شما چیزی برای کمک کردن داشته باشید. من می‌خواهم هر کاری که بتوانم انجام دهم تا به تیم کمک کنم و پیروز شود.

اهداف و انتظارات شما برای فصل پیش رو با یوکوهاما چیست؟

می‌خواهم در ترکیب اصلی هرچه بیشتر بازی کنم. می‌خواهم تمام تلاش خود را برای کمک به تیم در رسیدن به هدف خود در پایان مسابقات که ایستادن در بین 10 تیم بالای جدول است، ارائه دهم.

دوران حضور شما در برزیل به عنوان بازیکن و شخصیتی چگونه شکل گرفت؟

من در سن 15 سالگی به برزیل رفتم، در 18 سالگی قرارداد حرفه‌ای امضا کردم و در یک باشگاه در برزیل بازی کردم، جایی که یاد گرفتم چگونه به عنوان یک حرفه‌ای رفتار کنم و در زمین چه کار کنم و همچنین چگونه به فکر خودم باشم؛ که شغل فوتبالیست در برزیل یک شغل خوب بود.

آیا به خودتان به عنوان یک رهبر نگاه می‌کنید؟ و اگر اینگونه است، شما چه نوع رهبری هستید؟

اختلاف سنی زیادی بین من و سایر بازیکنان وجود دارد، مانند پدر و پسر، بنابراین دوست دارم از آن‌ها بپرسم که چگونه من را می‌بینند.  در زمین احساس می‌کنم می‌توانم علاقه‌ام به فوتبال و رفتارهایم را انتقال دهم، زیرا من بیشتر از بقیه بازیکنان بازی کرده‌ام.

آیا مربیگری در سطح بالا چیزی است که شما به آن علاقه دارید یا اینکه فکر می‌کنید هر زمان که کارتان به پایان می‌رسد، به کلی از حضور در فوتبال فاصله می‌گیرید؟

من در این مرحله به مربیگری فکر نمی‌کنم. فکر نمی‌کنم هرگز فوتبال را ترک کنم.  فکر می‌کنم به هر طریقی درگیر فوتبال خواهم شد.  نمی‌دانم چه مدت بازی خواهم کرد. می‌تواند فردا باشد، می‌تواند دو یا سه سال دیگر باشد.

سرانجام، پیام شما برای طرفداران فوتبال در سراسر جهان چیست، به خصوص که ما هنوز خود را در میان یک بیماری همه‌گیر جهانی می‌بینیم؟

به دلیل شیوع ویروس کرونا، اوضاع هنوز در همه جای دنیا بسیار دشوار است. اما با وجود این، ما با تلاش بسیاری از مردم هنوز قادر به بازی فوتبال هستیم. این نعمت بزرگی است. من مطمئنم که اگر با هم کار کنیم می‌توانیم از این بحران عبور کنیم و مطمئنم روزی فرا می‌رسد که هواداران می‌توانند به ورزشگاه بیایند.  تا آن روز بازیکنان به کار سخت خود ادامه می‌دهند. معتقدم که یک روز ما می‌توانیم با هم جشن بگیریم. مراقب خود باشید و زندگی شادی داشته باشید.

کازویوشی میورا لیگ ژاپن لیگ برتر فوتبال ژاپن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر