کد خبر: 1041913 A

کاوه در رادیو گفت‌وگو بیان کرد: در سال گذشته که لیگ جهانی برگزار شد تعداد 10 نفر از بازیکنان نزدیک به 500 میلیون دریافت کردند اما در سال‌جاری که لیگ جهانی وجود نداشت مبلغ دستمزدها کاهش یافت.

​به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، محسن کاوه با حضور در برنامه «ورزش بدون ویرایش» به بررسی وضعیت فعلی کشتی ایران در آستانه المپیک پرداخت و عنوان کرد: این یک واقعیت است که ورزش کشتی در کل دنیا رونق گذشته را ندارد که به عقیده من دلیل عمده آن موضوع حرفه ای و پول سازی این ورزش است.

به عقیده وی کشتی ایران از نظر تکنیک ضعیف شده است و در سال های اخیر بیشتر تمرکز ورزشکاران بر آمادگی جسمانی بوده است تا با خسته کردن حریف امتیاز به دست آید، در واقع سبک کشتی تغییر کرده و شاهد ریزش طرفداران آن بوده ایم.

مدیر تیم های ملی کشتی آزاد درباره درآمد اندک کشتی گیران گفت: یکی از راه های ایجاد انگیزه در کشتی گیران، درآمد آنها از لیگ است چرا که هیچ منبع درآمدی برای آنها وجود ندارد. کشتی گیری که برای مسابقات جهانی آماده می شود نمی تواند به کار دیگری جز ورزش اشتغال داشته باشد، پس باید فکری برای امرار معاش او کرد.

کاوه افزود: مبلغ قرارداد بازکنان لیگ کشتی از 20 تا 500 میلیون متغیر است و در سال گذشته که لیگ جهانی برگزار شد تعداد 10 نفر از بازیکنان نزدیک به 500میلیون دریافت کردند اما در سال جاری که لیگ جهانی وجود نداشت مبلغ دستمزدها کاهش یافت.

وی، مزیت لیگ برای کشتی را تنها از حیث مالی دانست و عنوان کرد: به نظر می رسد اگر تیم های حاضر در یگ از نظر مالی حمایت شوند و تبلیغات بتواند به این ورزش منابع مالی تزریق کند وضعیت بهتری وجود داشته باشد.

این کشتی گیر با تجربه کشورمان در بخش دیگری از مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، به اهمیت سفرهای استانی رئیس فدراسیون کشتی در افزایش ورزشکاران این رشته اشاره کرد و گفت: امکانات از قبیل سالن ها و خانه های کشتی مهمترین نتیجه این سفرهاست که نقش تاثیر گذاری در جذب افراد دارد.

کاوه تاکید کرد: با ایجاد انگیزه در نوجوانان و افزایش کمیت، راه های موثری برای افزایش کیفیت این ورزشکاران به کار گرفته می شود تا کسب مقام های قهرمانی میسر شود. باید توجه داشت هرچه جوانان بیشتری در ورزش حصور داشته باشند آسیب هاب اجتماعی کاهش می یاید.

وی با ابراز تاسف نسبت به کمرنگ شدن کشتی در برخی از استان های کشتی خیز کشور گفت: تعداد باشگاه ها در تهران افزایش یافته که موجب پراکندگی، کاهش مراقبت و افت کیفیت کشتی شده است اما در برخی از استان ها مانند کرمانشاه، همدان و قزوین شاهد کاهش شدید سالن های کشتی هستیم.

کاوه خاطر نشان کرد: باید در استان های کشتی خیز جاذبه ایجاد کنیم تا به روزهای اوج خود بازگردند و استان های دیگر به پیروی از آنها به سطح مطلوب برسند و جمعیت کشتی گیر کشور افزایش پیدا کند.

محسن کاوه ورزش بدون ویرایش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر