کد خبر: 1040385 A

آقایی که آبدارچی باشگاه هم نیست درباره میلیچ تصمیم می گیرد

سرمربی تیم استقلال تهران در پایان جلسه تمرینی امروز میان هواداران حضور پیدا کرد و درباره موضوعات مختلف صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، محمود فکری پس از پایان تمرین امروز تیم استقلال تهران در حرکتی کم سابقه در میان طرفداران این تیم حضور پیدا کرد تا به سوالات آنها پاسخ بدهد.

هواداران تیم استقلال از روز گذشته، آغاز تمرینات گروهی آبی پوشان برای بازی هفته شانزدهم مقابل مس رفسنجان پس از رویارویی با سپاهان که با شکست و از دست رفتن صدر جدول همراه بود، در کمپ تمرینی راه آهن اکباتان حضور پیدا می‌کردند. فکری در ابتدا خطاب به هواداران استقلال اظهار داشت: من امروز به اینجا آمده‌ام تا پاسخگو سوالات شما شوم.

هروویه میلیچ: ابتدا من باید بگویم که اگر می خواهید در خصوص میلیچ چیزی بدانید از خودم بپرسید شنیدم که کاظم قیم مدیرروابط بین الملل باشگاه گفته که میلیچ با بنده اختلاف دارد ابتدا بگویم ایشان چکاره است که در مورد ملیچ اظهار نظر می کند. ایشان مثل یک آبدارچی در باشگاه فعالیت می کند و در واقع کاری نیست پول میلیچ را باشگاه ندادند. او حتی اخطارهایش را به صورت نامه به باشگاه ارسال کرده و از راه قانونی قراردادش را فسخ کرده و جدا شده است.در این باره آیا من مگر مقصر هستم.

در این بین برخی از هواداران استقلال شروع به شلوغ کاری کرده که با اعتراض سرمربی استقلال مواجه شده که باعث شد فکری خطاب به هواداران بگوید آیا شما از طرف کسی به اینجا آمده اید که جواب دادند ما همه هواداراستقلال هستیم.

وضعیت وریا غفوری: من 30 تا بازیکن دارم درباره وریا یا هر بازیکن دیگری اجازه بدهید خودم تصمیم بگیرم که چه کسی را بگذارم یا نگذارم. یک بازی میلیچ را می گذارم یا نادری و هر کس دیگری. درباره مساله فنی که حق دارم که بازیکن را بازی بدهم یا ندهم. امروز حال دارد یا ندارد. اما ایشان (میلیچ) پولش را نگرفته بود و من به باشگاه گفتم. بازیکن خارجی از یک کشور دیگر می آید و به دنبال پول است. من ایرانی هستم و استقلالی شاید بخواهم شش ماه دیگر بگیرم. آن آقا که استقلالی نیست و حقش است که پولش را بگیرد. دوست دارد که بیاید و بسم الله و نوکرش هم هستیم و خوب بود روی سر ما جا دارد.

تمرین دهنده: بر سر دستیار بازیچه یک سری رسانه ها و پیچ ها نشویم. یک سری آدم ها را نگاه می کنید که هیچ جا تیم ندارند و می گویند همان ها را بگیرید. اگر این ها خوب بودند که چرا کار ندارند! اصغر قربانعلی پور، دکترای فیزیولوژی و یکی از بهترین تمرین دهنده هاست ولی هیچکس از او حمایت نکرد. یک نفر از او حمایت نکرد، چرا؟ اگر مصطفوی را الان بیاورم می شود یک سال پیش؟ باید به او وقت بدهند. چرا که قربانعلی پور رسانه ای و مجازی نیست کسی از او حمایت نمی کند ولی یک سری افراد که بیکار هستند هر روز اسم شان می آید. چرا عقل مان را می دهیم دست یک سری کاسبان. شما طرفدار تیم هستید و خون و دل می خورید ولی عقل تان را می دهید دست یک سری کاسب؟ چرا هیچکس از اصغر قربانعلی پور حمایت نمی کند؟ من از روز اول که آمدم گفتند سنگین ترین نیمکت لیگ. از همان روز اول تیمم صدر جدول بود ولی هیچکس حمایت نکرد. هفته دوم باختم و گفتند پاشو برو. به کدام مربی هفته دوم می گویند برو. الان من بروم و مربی دیگری بیاید، می خواهید معجزه کند؟ چرا تیم های دیگر از مربیان خود حمایت می کنند اما در استقلال اینطور نیست؟

کاظم قیم و هروویه میلیچ: آقای قیم چه کاره باشگاه است که بیاید و حرف بزند؟ این مسائل ربطی به او ندارد. او کاره ای در باشگاه نیست و مثل یک آبدارچی است. پول میلیچ را ندادند و از نظر قانونی فسخ کرد و رفت. میلیچ، وریا غفوری و هر بازیکن دیگری، جزو 30 بازیکن تیم هستند و من تشخیص می دهم که چه کسی بگذارم داخل زمین و چه کسی را نگذارم. در بحث فنی این اختیار را به من می دهید که تصمیم بگیرم؟ حالا در یک بازی میلیچ را می گذارم، در یک بازی نادری را می گذارم و در بحث فنی این حق را دارم که بازیکنم بازی بدهم یا ندهم. ولی ایشان پولشان را نگرفتند، من به باشگاه گفتم که پول بازیکنان را بدهید، فرقی نمی کند، خارجی یا داخلی. اتفاقا باید در مورد خارجی ها به این موضوع بیشتر توجه شود چون از یک کشور دیگر آمده که اینجا پول بگیرد. من ایرانی ام شاید استقلالی باشم و بخواهم بخاطر استقلال پول نگیرم یا شش ما دیگر بگیرم ولی آن آقا که استقلالی نیست و آمده که پول بگیرد و بازی کند. باشگاه باید پول او را بدهد؛ الان هم پولش را بدهند و برگردانندش.

مهدی قایدی: مهدی قایدی که سرماخوردگی دارد و نتوانسته در تمرین باشد و به من زنگ زده و نتوانستم با او صحبت کنم. مشکلی ندارد و ترانسفر شدن او مطمئنا با نظر باشگاه و سرمربی وقت است. باید با نظر سرمربی باشد و تا زمانی که قرارداد دارد باید بازی کند. اگر قراردادش تمام شود خودش برای خودش تصمیم می‌‌گیرد.

وریا غفوری: وریا غفوری کاپیتان تیم است و ما باید ببینیم از عملکرد او راضی بودیم یا نبودیم، چه اتفاقاتی در این چند روزه، چند ماهه و چند ساله افتاده. او امروز در تمرین آمده و به دلیل درد پا تمرین را ترک کرد. حالا اگر سازمان لیگ رفته باید ببینیم چه کاری داشته است.

سانتر تاکتیک نیست: شما می‌گویید تاکتیک نیست. الان اگر بخواهید سوال بپرسید. الان شما یک نفر حرف بزنید تا من جواب بدهم. اگر سانتر کنیم می‌گویند سانتر تاکتیک نیست. شوت بزنیم می‌گویند شوت تاکتیک نیست. در عمق بزنیم می‌گویند عمق تاکتیک نیست.

مدیرعامل باشگاه: کاری انجام نمی‌دهند را من باید بگویم که چرا انجام نمی‌دهند؟ من چند بار گفتم؟ همان قضیه‌ای که ما می‌گوییم را... من به احترام شما اینجا هستم ولی معلوم است که شما از کجا آمده‌اید! شما اگر از طرف 30 میلیون آمده‌اید... وقتی به دنبال فوتبال قشنگ از یک تیم هستید باید امکاناتش سرجایش باشد زمین، پول بازیکن و خیلی چیزهای دیگر سرجایش باشد. هر دفعه که بازیکنان ما می‌آیند و می‌گویند را هم من باید بگویم؟ هر زمانی که گفته شود تفاوتی ندارد. فرقی نمی‌کند که در صدر جدول باشیم یا پایین جدول. 

قهرمانی: یک قهرمانی بخواهد به دست بیاید باید کار شما تداوم داشته باشد. اتفاقی تیم به صدر جدول می‌رود اما به بازیکن پول ندهند، مشکلات باشد، زمین تمرین مشکل داشته باشد مطمئنا روند شما کم کمک پایین می‌آید. شاید همه تحمل کنند تا به صدر جدول برسید اما کشتی نیست که در دو روز مسابقات تمام شود. در فوتبال شما باید 10 ماه برنامه‌های‌تان سرجایش باشد. وقتی فصل را شروع کردیم چه مشکلاتی داشتیم؟ پس چرا می‌پرسید؟

مربی با دانش: شما بگویید مربی با دانش کجاست؟ یکی از طرفداران پاسخ داد: صالح مصطفوی! فکری در پاسخ پرسید که او الان کجاست؟ یعنی خاک بر سر من!!! کسی که آمار دارد و رزومه دارد را شما قبول ندارید آن کسی که رسانه‌ای است را قبول دارید! از علی اصغر قربانعلی پور حمایت نمی‌شود چون مثل خودم است و دنبال پول حرام نیست! الان که مبحث قراردادها پیش آمده است شما ببینید که مبالغ میلیاردی بالا و پایین شده است. تا زمانی که من باشم شما مطمئن باشید که چنین اتفاقی نمی‌‌افتد به همین خاطر هم خیلی‌ها از من حمایت نمی‌کنند و مردم را تحریک می‌کنند. تیمی که قرار است کار کند نیاز به زمان دارد.

بازی زیبا: مقابل نفت مسجد سلیمان ما بازی خوبی انجام دادیم شاید بگویند بازی خوبی انجام ندادیم، به من که می‌رسد توپ به تیر خورده، بازیکن زده، فلانی یک کاری کرده... او خطاب به یکی از هواداران که مدام میان صحبتش می‌پرید، گفت:‌ چند لحظه صبر کنید من حرف بزنم دیگر!!! من اول فصل قربانعلی پور را می‌خواستم چون با شهرخودرو قرارداد بسته بود به اینجا نیامد و بعد از اینکه مشکل خورد به استقلال آمد. یکی از طرفداران استقلال که از اضافه شدن قربانعلی پور خبر نداشت به فکری اعلام کرد خب او را به تیم اضافه کنید که این موجب عصبانیت فکری شد و او گفت: شما که طرفدار استقلال هستید از اضافه شدن او خبر ندارید اما می‌گویید که باید مربی به تیم اضافه کنیم. نتیجه گرفتن که مثل کلید برق نیست که به یکباره جواب بدهد. شمایی که نمی‌دانید این آدم اضافه شده یا نه چرا سوال می‌کنید که به تیم مربی اضافه کنیم! 

بی روح بازی کردن: یک تیمی بخواهد فوتبال بازی کند باید ابزارش را داشته باشد. بازیکنان ما همه مشکلات را می‌گویند. اگر من صبوری می‌کنم می‌گویند چرا محمود فکری حرف نمی‌زند. اگر حرف بزنم که نفرات من حرف می‌زنند، می‌گویند چرا تیم خوب بازی نمی‌کند! خب شما بالاخره باید ابزارش را داشته باشید یا نه؟

زمان استراماچونی ابزار ما چه بود؟ فکری در اینباره گفت: زمان استرا قبل از نیم فصل بازیکنان چقدر پول گرفتند؟ هواداران پاسخ دادند که او هم به این دلیل شاکی بود. فکری ادامه داد: آن زمان چقدر پول گرفته بودند؟ یکی از طرفداران گفت: 30 درصد. فکری گفت: من همین الان که مقابل شما صحبت می‌کنم 10 درصد از پولم را گرفته‌ام!!! 

گروه آنالیز: به پیر به پیغمبر بازیچه دست این و آن نشوید! آنالیزور نداریم، مربی نداریم، سرمربی که نداریم! پس هیچ کسی را نداریم. شما اگر استقلالی هستید پس می‌دانید که شیخ دیاباته آسیب دیده است... شما استقلالی‌ها خداوکیلی چه اندازه حمایت کردید؟ یکی از طرفداران پاسخ داد، اصلا! فکری در پاسخ به این جمله گفت: دم شما گرم!!! یک تیمی سه دفاعه بازی کند، 2-4-4 بازی کند، 3-4-3 بازی کند،‌ 3-3-4 بازی کند یا هر سیستمی... این هنر یک تیم را نشان می‌دهد که اینگونه بازی کند. او سپس مقابل یکی از طرفداران که به تاکتیک تیم انتقاد داشت، پرسید: بارسلونا دیشب در زمین خودش چکار کرد؟ بعد از سوال فکری یکی از طرفداران گفت ما الان 10 سال است که جام نداریم. فکری در این باره گفت: الان شما 10 سال جام ندارید من مقصر هستم؟ شما اصلا ترکیب بازی سپاهان ما را نام ببرید! به احترام شما آمدم که صحبت کنم.

صحبت‌های فکری با تشویق هواداران تمام شد و بعد یکی از طرفداران به سراغ او آمد تا بگوید همه حرف‌ها را همیشه بزند و چیزی را هیچوقت پنهان نکند. حاج محمود پشت تو هستیم و تا همیشه حمایتت می‌کنیم؛ فکری در واکنش به شعار چند هوادار گفت: اگر تا 10 سال دیگر هم فقط همین حرف‌ها را بزنیم همین که هستیم می‌مانیم. اگر حمایت لازم است از تیم‌تان حمایت کنیم. ما نوکر طرفدار هم هستیم. ما آن زمان که الکی نگوییم طرفدار، من آمد و 2 میلیارد جریمه شدم تا به این تیم آمدم و آن زمان هم که بازی می‌کردم سر می‌گذاشتم. کسی نمی‌خواهد بگوید از من استقلالی‌تر است. 

استقلال تهران محمود فکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر