کد خبر: 1040324 A

محسن ترکی در گفتگو با ایلنا؛

داور بازنشسته فوتبال ایران معتقد است گزینه‌ای باید رییس فدراسیون فوتبال باشد که فوتبال را با همه وجود خودش بشناسد و تجربه کرده باشد.

به گزارش ایلنا، محسن ترکی در خصوص انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال می‌گوید: به نظر من نفراتی که در بخش‌های مختلف حضور پیدا کردند که در بین آن‌ها نفرات و چهره‌های موفق حضور دارند اما در بخش ریاست می‌توانستد نفرات دیگری هم حضور پیدا کنند. به هرحال در بین همین نفراتی که آمدند می‌شود از بین آن‌ها یک ترکیب خوب ‌و قوی انتخاب کرد که بتواند به آینده فوتبال کمک کند. 

وی اضافه کرد: اعتقاد من این است که کسی باید رئیس شود که فوتبالی باشد. کسی باید رئیس شود که فوتبال را با گوشت و پوست خودش لمس کرده باشد و سختی‌های فوتبال را کشیده باشد و در میادین مختلف حضور داشته باشد و درک خوبی از همه چیزی کسب کرده باشد. ما متاسفانه مشکلی که داریم این است که خود ورزشی‌ها در بین خودمان بحث داریم و خودمان را همیشه دست کم میگیریم. متاسفم یک گزینه‌ای فوتبالی مثل علی کریمی کاندید شده است بعد در بین خود فوتبالی‌ها می‌گویند این فرد نمی‌تواند کاری کند. ضمن اینکه قرار نیست تمامی کارها را یک فرد انجام دهد. بحث مدیریت یک طرف است و بحث اینکه کار را باید به کاردان سپرد یک طرف دیگر. 

ترکی همچنین گفت: جامعه فوتبال و اعضای مجمع باید حواس خودشان را جمع کنند تا فوتبال را به سمت سویی نبریم که فقط برای بهره برداری‌های سیاسی یک عده کار انجام دهیم. همین مسائل است که مردم و علاقه‌مندان به فوتبال را اذیت می‌کند و اجازه نمی‌دهد مردم از فوتبال لذت ببرند. ما فوتبال سیاسی نمی‌خواهیم. 

وی اضافه کرد: مگر همه در کشور از اول مدیر بودند؟ صحیح نیست اسم بیاورم. کسانی که در این فوتبال مدیر بودند و وضع را به اینجا کشانده‌اند وقتی بررسی میکنیم که چه سوابقی داشتند به خوبی میفهمیم که سطح مدیریت آن‌ها در چه حد بوده است. اگر مدیر بودند کجا مدیریت کردند. ما کافی است یک مدیر قوی و لایق را بیاوریم و کارها را به او بسپاریم. ما در همین افرادی که آمدند کسانی را داریم که دکترای مدیریت دارند و به لحاظ آکادمیک و هم مدیریتی تجربه این را دارند که به ما کمک کنند. 

داور سابق فوتبال ایران اظهار داشت: آقایان ادعا می‌کردند مدیر هستند اما جز خرابی چه یادگاری از خود به جا گذاشته‌اند؟ میلیارد‌ها تومن فدراسیون را برده‌اند زیر بار قرض. یک رئیس برای تصمیم گیری نیاز دارد تا از ۱۰ فرد فوتبالی مشاوره بگیرد. اگر فوتبالی‌ها باشند با چند مهره خوب مدیر ‌و کاربلد می‌توانند تیم قوی را تشکیل دهند. 

ترکی در خصوص ضرورت تحول در حوزه داوری فوتبال گفت: یک بزرگی در فوتبال میگفت. در فوتبال دو چیز به یک فدراسیون ضربه می‌زند. اول نتایج تیم ملی و بعدی ضعف‌های داوری است. قطعا این دغدغه مهمی است که چه کسی در راس کمیته داوران قرار می‌گیرد و چه کار می‌کند. اشتباهاتی که الان در داوری است اصلا ربطی به داوری ندارد و باید از جای دیگری درست شود. هر چند مسئله VAR یک موضوع مهم است، اما پشت آن بحث مالی است. ما اگر می‌خواهیم با فوتبال روز دنیا پیش برویم باید به این سمت و سو برویم. با توجه به شرایطی که فوتبالی ما از نظر مالی دارد مخصوصا سر ماجرای ویلموتس، من فکر میکنم فوتبال ما به تنهایی بتواند این بحث VAR را راه‌اندازی کند. چرا که این موضوع هزینه بر است. حداقل تا دو یا سه سال آینده من فکر نمیکنم بتوانیم به این امکانات دسترسی داشته باشیم. البته با بحث اسپانسر مثل فوتبال روز دنیا می‌توانیم این فناوری را هرچه زودتر در اختیار خود داشته باشیم. 

علی کریمی فدراسیون فوتبال ایران محسن ترکی انتخابات فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر