کد خبر: 1039984 A

به فکری باید 3 سال زمان دهند

پیشکسوت استقلال معتقد است آبی ها در این فصل حاشیه و مشکلات زیادی داشته است.

به گزارش ایلنا، فابیو جان واریو پیشکسوت استقلال معتقد است آبی ها در این فصل آنقدر حاشیه و مشکلات داشته که فکری نمی‌تواند فقط به مسائل فنی بپردازد و باید به تنهایی با تمام مشکلات بجنگد تا تیم به آرامش برسد و در ادامه نتایج بهتری کسب کند.

استقلال در اصفهان مقابل سپاهان شکست خورد. بازی چطور بود؟

بهترین تیم‌های دنیا مثل منچستر و بارسا هم روز بد دارند و بعضی از بازیها هست که روز خوب شان نیست. در این بازی هم استقلال روز خوبش نبود و روی دو اشتباه سهوی گل خورد. به لحاظ فنی هم این بازی را از بقیه بازیهای استقلال جدا می‌کنم چون در بازیهای قبل استقلال خوب کار می‌کرد و ایرادات داشت کمتر می‌شد و در مجموع استقلال خوب شده بود اما با آن استقلالی که هواداران دوست دارند زیبا بازی کند و نتیجه بگیرد فاصله داشت اما دارند تلاش می‌کنند تا بازی به بازی بهتر شوند.

سپاهان را در این دیدار چطور تیمی دیدید؟

سپاهان تیم خوب و یکدستی است و امسال زیاد خروجی نداشت و شخصیت خودش را پیدا کرده است و هر چه جلوتر بروند هم بهتر نتیجه می‌گیرند.نویدکیا دارد پخته تر می‌شود و در فاز دفاع و حمله خوب کار می‌کنند البته سپاهان به روز بد استقلال خورد و اگر روز خوب استقلال بود اجازه خودنمایی به سپاهان نمی‌داد هر چند که سپاهان تیم خوبی است.

از عملکرد محمود فکری در نیم فصل اول راضی بودید؟

اگر همه کمک کنند و حمایت کنند استقلال با ایشان خیلی بهتر از این نتیجه می‌گیرد. استقلال حواشی بسیار زیادی دارد  و فکری حتما کادر فنی اش و تیمش را در نیم فصل تقویت می‌کند و اگر به او زمان بدهند طی 3 سال آینده در آسیا هم حرف برای گفتن زیاد دارد.

واقعا فکری در آسیا هم حرف برای گفتن دارد؟

فکری به لحاظ فنی و هم مدیریتی کارش را بلد است و هم کاریزما و دانش دارد و از همه مهمتر اینکه قدرت انتقال دانش خودش به بازیکنان را دارد. خیلی از مربیان به لحاظ تئوری خوب هستند اما قدرت انتقال دانش خودشان به بازیکنان را ندارند اما فکری این قدرت را دارد.

در مورد رفتار فکری با بازیکنانی مثل میلیچ و فرشید باقری چه نظری دارید؟

مربی تا جایی که به منافع تیم ضربه نخورد با بازیکن کار می‌آید اما اگر منافع تیم به خطر بیفتر هر کسی که باشد را کنار می‌گذارد.

امسال استقلال می‌تواند قهرمان لیگ برتر شود؟

خودم شخصا امسال دنبال قهرمانی نیستم و دنبال این هستم که تیم به آرامش برسد و با یک پیش فصل خوب و برنامه ریزی خوب فصل بعد را خوب شروع کنیم و با یک برنامه سه ساله دنبال ستاره سوم باشیم. انشالله دوستان را هم خدا هدایت کند تا حاشیه درست نکنند و فقط حمایت کنند تا به خاطر هواداران تیم به آرامش برسد. اگر ادعای استقلالی بودن داریم برای تیم حاشیه درست نکنیم تا با آرامش کارش را دنبال کند.

استقلال محمودفکری فابیو جان واریو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر