کد خبر: 1039981 A

با توجه به مشکلات مالی تیم استقلال تهران این نگرانی برای طرفداران این تیم وجود دارد که با آغاز فصل نقل و انتقالات بازیکنان این تیم با فسخ قرارداد خود آبی پوشان را ترک کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، باشگاه استقلال در نیم‌فصل با چالش بزرگی روبرو است. پنجره نقل و انتقالاتی آبی‌ها فعلاً بسته است و برای باز کردن آن باید حدود 140 هزار دلار به نیکولای بودوروف، مدافع بلغارستانی پرداخت کند تا محرومیت برطرف شود. غیر از این استقلالی‌ها یک مشکل جدی و بزرگ‌تر هم دارند که به‌احتمال جدایی تعدادی از ستاره‌ها و بازیکنان تأثیرگذار تیم وجود دارد.

در قرارداد تعدادی از بازیکنان بندهایی وجود دارد که در صورت نرسیدن میزان پرداختی‌ها به 30 تا 50 درصد این اجازه و اختیار را دارند که قراردادشان را به صورت یک‌طرفه فسخ کنند. همان بندی که ارسلان مطهری در نیم‌فصل لیگ نوزدهم از آن استفاده کرد و از ذوب‌آهن به استقلال آمد. مهدی قایدی، وریا غفوری و عارف غلامی از جمله بازیکنانی هستند که گفته می‌شود اگر میزان دریافتی‌هایشان به میزان مشخص‌شده نرسد، می‌توانند یک‌طرفه فسخ کرده و جدا شوند. 

در مورد شیخ دیاباته این نگرانی برطرف شد و او با دریافتی که اخیرا داشت در استقلال ماندگار شده است. یکی از مدیران باشگاه استقلال در واکنش به این موضوع  مدعی شده بود که  فقط دو سه بازیکن تیم چنین بندهایی در قراردادشان دارند. مهدی قایدی مهم‌ترین بازیکنی که خطر جدایی او در نیم‌فصل وجود دارد. درباره قایدی اوضاع زمانی پیچیده‌تر می‌شود که باشگاه با تغییر قراردادش در زمان احمد سعادتمند مشکل دارد و معتقد است که نباید قرارداد جدیدی امضا می‌شد و رقم آن دوتا سه برابر افزایش پیدا می‌کرد.

ماجرای قایدی به غفوری شباهت دارد. اگر استقلالی‌ها نتوانند این موضوع را مدیریت کنند و قایدی و مدیر برنامه‌هایش تصمیم به استفاده از بند فسخ قرارداد یک‌طرفه بگیرند یک شکست بزرگ فنی و مدیریتی برای آبی پوشان خواهد بود.

جدا از مهدی قایدی یک بازیکن دیگر هم که قراردادش در ابتدای فصل اصلاح شد چنین شرایطی را دارد. عارف غلامی مدافع جوان آبی‌ها که ابتدای فصل هم به دنبال فسخ قرارداد و رفتن از این تیم بود چنین شرایطی دارد. قرارداد او هم در ابتدای فصل دچار تغییر شده بود.

استقلال اگر می‌خواهد این بازیکنان را حفظ کنند باید ابتدا اختلاف پیش‌آمده با این بازیکنان را حل‌وفصل کنند و پس‌ازآن میزان پرداختی‌ها را به میزان تعیین‌شده برسانند. وریا غفوری هم‌چنین شرایطی دارد اما بعید است او بخواهد طبق تهدیدی که کرده از استقلال جدا شود. از سوی دیگر برخلاف شایعات مطرح‌شده ارسلان مطهری بند فسخ قرارداد ندارد و نمی‌تواند نیم‌فصل جدا شود.

نیم فصل اول استقلال تهران فسخ قرارداد نقل و انتقالات زمستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر