کد خبر: 1038513 A

عضو مجمع فدراسیون فوتبال در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو عنوان کرد: مجلس در تعامل با فدراسیون، باید برای فردی که در فوتبال و به طور کلی ورزش کشور سرمایه‌گذاری می‌کند امتیازات خاص در نظر بگیرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو؛ برنامه «ورزش بدون ویرایش» با موضوع انتخابات 10 اسفند فدراسیون فوتبال در ارتباط تلفنی با عباس صوفی، رئیس هیئت فوتبال استان همدان پخش شد.

صوفی تفاوت این دوره از انتخابات فدراسیون با دوره های پیشین را در تغییرات جدی اساسنامه دانست و اظهار کرد: بر این اساس تعداد افراد افزایش یافته است، فضا بازتر از گذشته شده است و مقررات به گونه ای تدوین گردیده که امکان جضور فوتبالیست های پیشکسوت در انتخابات فراهم شده است.

وی افزود: اساسنامه پیشین محدودیت هایی مانند تحصیلات و سابقه مدیریتی داشت که نامزدها را محدود می کرد اما با شروط فعلی و افزایش تعداد کاندیداها مطمئنا انتخاب های بهتری وجود خواهد داشت.

صوفی با بیان این که عدم توسعه زیرساخت ها بزرگترین مشکل فوتبال کشور است، عنوان کرد: توسعه فوتبال در حوزه های زیرساختی، مسابقات، داوری، آموزش مربیان و درآمدزایی از راه حق پخش، تبلیغات و جذب اسپانسر به یک برنامه راهبردی و جامع نیاز دارد.

رئیس هیئت فوتبال استان همدان، وضعیت مالی بیشتر باشگاه های کشور را فقیرانه توصیف کرد و گفت: تنها باشگاه هایی از نظر مالی مشکل ندارند که به دولت وصل هستند. این وضعیت در حالی برقرار است که ایجاد زیرساخت برای همه تیم ها به عهده دولت است.

وی از طرح «آسیا ویژن» یاد کرد و گفت: این طرح که در چند استان کشور اجرا شد یک برنامه راهبردی برای توسعه فوتبال شهرهای استان تدوین کرد و بر اساس آن یک چشم انداز برای آینده از نظر تربیت مربی و داور و مسائل مهمی چون فوتبال پایه و استعداد یابی ترسیم شد.

عضو مجمع فدارسیون فوتبال تاکید کرد: فوتبال کشور برای داشتن قوانین خاص به حمایت مجلس شورای اسلامی نیاز دارد. به عنوان مثال برای فردی که در فوتبال و به طور کلی ورزش کشور سرمایه گذاری می کند باید امتیازات خاص در نظر گرفته شود.

صوفی در پاسخ به سوال مجری رادیو گفت‌وگو درباره عملکرد هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: من در جایگاهی نیستم که در این باره اظهار نظر کنم. خود هیئت رئیسه باید از عملکرد خود دفاع کند و قضاوت و نقد از سوی افرادی که مسئولیتی نداشته اند منصفانه نیست.

وی از برنامه ریزی برای گسترش ورزش شهروندی محلات همدان خبرداد و بیان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، منابع مالی مورد نظر این طرح پیش بینی شده است و برای پیشبرد این طرح از تمام ظرفیت های موجود بهره خواهیم گرفت.

 

عباس صوفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر