کد خبر: 1037968 A

پیشکسوت استقلال گفت: استقلال اقتصادی بازی می‌کند و نتیجه خوب و قابل قبولی داشته اما کار استقلال در نیم‌فصل دوم سخت‌تر خواهد بود.

به گزارش ایلنا، صادق ورمزیار در برنامه یه روز تازه گفت: اوضاع استقلال رو به رشد بود و این حرف درست است که استقلال از باب فوتبال زیبا خوب نبود اما نتیجه‌گیری خوب و قابل قبولی داشت و براساس گفته محرم نویدکیا استقلال اگر خوب نبود، صدرنشین لیگ نبود و این خوب بودن دو باب دارد؛ باب اول نتیجه است و باب دوم فوتبال زیباست. 

وی اظهار داشت: از باب زیبایی و مورد پسند بودن تماشاچی‌ها خوب نبود و استقلال اقتصادی بازی کرد و در این روند چند مهره خوب داشت؛ مانند رشید مظاهری، مهدی قائدی و ارسلان مطهری. اما مطهری روندی را داشت که در بازیکنان دیگر هم قابل مشاهده است و در بعضی از مواقع بازیکنان در مسیر تغییر سیستم دچار دوگانگی می‌شوند که مطهری هم جز این بازیکنان بود.

ورمزیار افزود: هافبک‌ها باید طراحی حمله می‌کردند که به دلیل نبود بازیکن طراح شاهد این روند بودیم و دیابته هم همانند پارسال نبود که احتمالاً به دلیل اختلاف‌سلیقه با سرمربی بوده است. بازیکن حرفه‌ای باید کاملاً در اختیار سرمربی و تیم باشد و ملیچ هم به همین دلیل بازی کمتری داشت. 

پیشکسوت استقلال تأکید کرد: زمانی که یک تیم در بالای جدول قرار می‌گیرد، همه با انگیزه با آن تیم بازی می‌کنند و کار استقلال در نیم‌فصل دوم سخت‌تر خواهد بود. مربی‌ها با سلیقه‌های خاص کار می‌کنند و بازیکنان حرفه‌ای باید خودشان را با سلیقه‌های مختلف وفق دهند. در استقلال همه باید طبق خواسته محمود فکری کار کنند و نیز در شرایطی فکری باید بهتر تیم را مدیریت می‌کرد.

ورمزیار خاطرنشان کرد: بخشی از اختلاف‌ها به مدیریت باشگاه بر می‌گردد. زمانی که به موقع پول بازیکن پرداخت نشود، بازیکن خارجی همان لحظه تیم را ترک خواهد کرد و قرارداد آنها با قرارداد بازیکن داخلی متفاوت است؛ ممکن است بازیکن داخلی بدون دریافت هزینه اما به خاطر مردم و باشگاه بازی کند. 

وی درخصوص مبلغ قرارداد وریا غفوری گفت: زمانی که ورود بازیکن خارجی ممنوع می‌شود، قیمت بازیکن داخلی بالا می‌رود و قراردادهای چند صددلاری در فوتبال ما زیاد شده است و به مدیریت باشگاه‌ها بر می‌گردد. باید در زمان عقد قرارداد دقت کنند و تیم اگر توان پرداخت دارد، قرارداد بالا ببندد. 

پیشکسوت استقلال اظهار داشت: در نیم‌فصل اول استقلال در فاز دفاعی خوب بود و از خط دفاعی خوبی بهره‌مند است. در مورد محمد نادری هم می‌دانیم که بازیکن توانمندی است و قدرت حمل توپ خوبی دارد و به راحتی در حمله شرکت می‌کند؛ البته هنوز ذهن مصدوم را در نادری می‌بینیم. در فاز حمله استقلال ضعف دارد و نیاز به جذب بازیکن در نیم‌فصل دارد. 

ورمزیار درباره بازی عصر امروز بین دو تیم استقلال و سپاهان تأکید کرد: استقلال امروز بازی ۶ امتیازی را در برابر سپاهان دارد که بسیار حساس است چراکه علاوه بر اینکه تیم پیروز ۳ امتیاز را برای خود می‌کند ۳ امتیاز حریفی که در کورس صدر جدول قرار دارد را هم اخذ می‌کند. سپاهان به خوبی پیش رفته است و در کنار نویدکیا مربی مثل مرزبان را داریم که به خوبی شرایط را کنترل کرده است. مرزبان تیم حریف را به خوبی آنالیز می‌کند. سپاهان لیدر و تماشاگران آرام و حامی دارد. و باید قبول کنیم افرادی همانند مرزبان مربی دوم‌های خوبی هستند که می‌توانند به تیم بسیار کمک کنند.

وی در پایان درباره شایعاتی پیرامون حضور فرهاد مجیدی در تیم ذوب‌آهن و آیا اینکه در ذوب‌آهن هم مانند استقلال موفق خواهد بود گفت: مجیدی شخصیت مربیگری را دارد و اگر او هم یک نفر مثل مرزبان را داشته باشد، با تیمی مثل ذوب‌آهن به خوبی پیش خواهد رفت. 

استقلال تهران صادق ورمزیار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر