کد خبر: 1037881 A

در چارچوب هفته پانزدهم مسابقات لیگ برتر شهرخودرو و فولاد خوزستان در حالی به مصاف هم خواهند رفت که مربیان دو تیم رابطه پر فراز و فرودی را با یکدیگر داشته اند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در  چارچوب هفته پانزدهم مسابقات لیگ برتر از ساعت 16 دو تیم فولاد خوزستان و شهرخودرو در حالی به مصاف هم ‌می‌روند که  سرمربیان دو تیم با یکدیگر در تیم ملی و استقلال هم بازی بودند و علیرغم رابطه ای خوبی که با یکدیگر داشتند رفته رفته این دوستی صمیمانه بدل به کدورت و اختلاف شدید شد.

جواد نکونام در تابستان سال 1391 درحالی به استقلال پیوست که با توجه به اینکه باشگاه استقلال نمی‌توانست پول رضایتنامه جواد نکونام را به اوساسونا بدهد، قرار شد نکونام خودش پول رضایتنامه را به باشگاه اسپانیایی بدهد و سپس با دریافت چکی از باشگاه استقلال پول رضایتنامه‌‌اش را از این باشگاه بگیرد. 

Image result for جواد نکونام و مهدی رحمتی

نکونام زمانی که به استقلال ملحق شد رابطه وی با مهدی رحمتی که یک سال قبل از او به استقلال بازگشته بود بسیار نزدیک بود اما بعدها اتفاقاتی افتاد که این رابطه شکرآب شد. این درحالی بود که جواد نکونام قصد داشت تا با لباس آبی‌پوشان پایتخت از دنیای فوتبال خداحافظی کند اما همین حواشی باعث شد نکونام بعد از یک سال و نیم حضور در استقلال در میانه فصل از استقلال جدا شود و راهی الکویت گردد تا در پایان فصل دوباره به اوساسونا بازگردد.

نکونام کاپیتان تیم ملی ایران بود و در نخستین روزهای حضورش نورچشمی امیرقلعه نویی به حساب می‌آمد. کمتر کسی در آن روزها فکر می‌کرد که در استقلال جنگ برای بستن بازوبند کاپیتانی صورت بگیرد.

فرهاد مجیدی که فصل قبل به دلیل مشکلات خانوادگی از استقلال جدا شد با فشار هواداران در هفته‌های ابتدایی لیگ دوازدهم به جمع شاگردان قلعه نویی ملحق شد. مجیدی که کاپیتان اول استقلال بود در بیشتر بازی های فصل روی نیمکت حضور داشت و در نیمه دوم به عنوان یار تعویضی وارد میدان می‌شد.

Image result for جواد نکونام و مهدی رحمتی

مجیدی در کنار جواد نکونام و مهدی رحمتی ، 3 بازیکنی بودند که مجموع شان مثلث بحران در استقلال را ساخت. جایی که دو بازیکن با سابقه تیم ملی تک به تک سعی می کردند مدام در حال بگو و بخند با مجیدی باشند و رفاقت شان با او را به رخ بکشند.

اما مهدی رحمتی انتخاب امیر قلعه نویی برای بستن بازوبند کاپیتانی بود اما به شرطی که  در صورت آمدن نکونام ، بازوبند را تحویل دهد ، یک نیم فصل صاحب بازوبند شد. چون جو ناشی از فشار سکوها روی نکونام بود ، کاپیتان تیم ملی را از بستن بازوبند استقلال منصرف شد. در حقیقت جدال نکونام و مجیدی باعث شد تا بازوبند به رحمتی برسد.

Image result for جواد نکونام و مهدی رحمتی

رحمتی و نکونام رابطه خوبی با یکدیگر داشتند تا جایی که این دو هم اتاقی یکدیگر بودند و حتی که در کنار هم بیانیه آشتی ملی را تنظیم کردند تا قصه قبل از بازی با کره جمع شود. اما در یک بازی ساده همه چیز تغییر کرد.

Image result for جواد نکونام و مهدی رحمتی

در شب پایانی نقل و انتقالات استقلال درحالی با گهر درود بازی داشت که مهدی رحمتی با پیشنهاد سپاهان روبه رو بود و حتی رحمتی و نکونام در شب بازگشت مجیدی به استقلال تصمیم گرفتند از استقلال جدا شوند. به همین دلیل قرار شد جواد نکونام بازوبند را بر بازو ببند اما با صحبت‌های که رحمتی با قلعه نویی انجام می‌دهد شرایط تغییر می‌کند و با نظر سرمربی استقلال بازوبند به رحمتی می‌رسد تا نکونام فکر کند نزدیک‌ترین دوست وی به او خیانت کرده است.

Image result for جواد نکونام و مهدی رحمتی

 نکونام بارها مصاحبه کرد و اعلام کرد که به دنبال بازوبند نیست و با مجیدی نیز هیچ اختلافی ندارد. امیر قلعه نویی شب قبل از بازی با آلومینیوم هرمزگان درحالی مدعیان بازوبند کاپیتانی را در کنار هم در اتاقش جمع می‌کند که جو به شدت علیه مهدی رحمتی است و همین موضوع باعث می‌شود رحمتی موضع خود را تغییر دهد. رحمتی در تمرینات مجیدی را در آغوش می‌گیرد و با او خوش و بش می‌کند. در جریان بازی در حالی که نکونام روی نیمکت است با ورود مجتبی جباری، مهدی رحمتی به سمت او رفته و بازوبند را به بازوی جباری می‍بندد. او بعدها مصاحبه می کند و می گوید بازیکنی مثل مجتبی که در روز فوت پدرش برای استقلال بازی کرده و جام قهرمانی حذفی را به استقلالی ها هدیه داده ، باید بازوبند تیم را ببندد.

همین چرخش 360 درجه ای رحمتی باعث اختلافات به وجود آمده بین این دو بازیکن شد، حتی این شائبه ایجاد شد که  این اختلاف دامنه دار تا جایی پیش رفت درحالی که مهدی رحمتی از تیم ملی خداحافظی کرده بود و مورد غضب کی‌روش سرمربی وقت تیم ملی قرار گرفته بود شرایط برای بازگشت وی به تیم ملی مهیا شده بود که نکونام که نورچشمی کی‌روش و کاپیتان تیم ملی بود سرمربی پرتغالی راضی  می‌کند تا بیخیال مهدی رحمتی سنگربان شماره یک تیم ملی شود.

استقلال جواد نکونام فرهاد مجیدی فولاد خوزستان لیگ برتر استقلال تهران لیگ برتر ایران مهدی رحمتی لیگ خلیج فارس شهرخودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر