کد خبر: 1032906 A

با توجه به اینکه رئال مادرید در لالیگا، کوپا دل ری و سوپرجام اسپانیا از رقابت خارج شده است، زین الدین زیدان برای اطمینان از حفظ شغل خود باید قهرمان لیگ قهرمانان شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از آاس، در فاصله تنها دو هفته رئال مادرید با هدایت زین الدین زیدان کسب سه جام در فصل جاری را از دست داده است: با شکست برابر اتلتیک بیلبائو و آلکویانو به ترتیب کهکشانی‌ها از سوپرجام و کوپا دل ری کنار گذاشته شدند و شکست اخیر مقابل لوانته و فاصله 10 امتیازی با اتلتیکو مادرید با یک بازی کمتر، مشخص کرده که آنها در لالیگا هم شانسی برای قهرمانی نخواهند داشت.

زیدان برای اطمینان از جلوگیری از اخراج رئال مادرید باید قهرمان لیگ قهرمانان شود

حالا همه چیز به لیگ قهرمانان برمی‌گردد: آینده سرمربی مادرید، زین الدین زیدان، در بهترین رقابت باشگاهی اروپا در معرض خطر خواهد بود. او فقط با تحویل جام چهاردهم در این بازی‌ها می‌تواند مطمئن شود که شغل خود را حفظ کرده است. اولین مانع در راه رسیدن به این هدف، رقابت در دور یک شانزدهم نهایی برابر آتالانتا در 24 فوریه و 10 مارس است.

پیش از آن، زیدان 25 روز فرصت دارد تا تیمش را آماده کند، زیرا او برنامه حمله خود را برای هفت بازی که مادرید باید در صورت بالا بردن جام برگزار کند، شکل می‌دهد. در چهار بازی لیگ- مقابل هوئسکا، ختافه، والنسیا و رئال وایادولید - از هم اکنون و بازی رفت برابر آتالانتا، انتظار چرخش زیادی در ترکیب وجود دارد. مقابل آتالانتا رئال به بهترین ترکیب ممکن نیاز دارد

سوال بزرگ زیدان برای انتخاب ترکیب

با بیان اینکه او کاملاً به 13 یا 14 نفر از اعضای تیم خود ایمان کامل دارد، فقط یک علامت سوال در مورد ترکیب تیم انتخابی او وجود دارد. در شرایط عادی، این ادن هازارد است که کریم بنزما و مارکو آسنسیو را در خط حمله همراهی می کند، اما اگر بلژیکی به شرایط ناپایدارش با توجه به مصدومیت ادامه بدهد، لوکاس وازکز ممکن است با حضور آسنسینو در نقش وینگر بازی کند. در مورد نیمکت، رودریگو بعید است که به موقع از مصدومیت بازگردد تا با آتالانتا روبرو شود، بنابراین، با توجه به اوضاع، فدریکو والورده (که 45٪ از بازی‌های فصل 2020/21 را بازی کرده است) و وینیسیوس جونیور (47٪) به نظر می‌رسد تنها جانشینانی هستند که برای حضور در ترکیب در دسترس هستند.

زیدان

زیدان احتمالاً زیاد از راموس در لالیگا استفاده نمی‌کند

در همین حال، مذاکرات متوقف شده قرارداد مادرید با سرخیو راموس یک معلولیت بالقوه برای زیدان است، هرچه شرایط بیشتر ادامه یابد، احتمالاً تأثیر منفی بر جو باشگاه خواهد داشت. در هر صورت، می‌توان انتظار داشت که زیدان تازه نگه داشتن پاهای کاپیتان را برای انجام وظیفه در لیگ قهرمانان اولویت بداند، زیرا گل‌های خورده این تیم در زمان غیبت او خود گویای این مسئله است. پنج شکست از هشت شکست مادرید در این مدت بدون حضور راموس در تیم بوده است و در اروپا آمار بسیار چشمگیرتر است: آن‌ها از 10 بازی گذشته لیگ قهرمانان که بازیکن 34 ساله را در اختیار نداشتند، هشت بار شکست خورده‌اند.

رکورد زیدان در اروپا با شکوه نیست

مادرید در اولین دوره سرمربیگری زیدان، از 149 بازی 16 بازی را باخت. بار دوم ، آنها در 19 مسابقه از 90 بازی طعم شکست را چشیدند. بنابراین، همه نشانه‌ها حاکی از آن است که پیروزی در این فصل لیگ قهرمانان به اندازه سفارشات بلندتر خواهد بود. از زمان جدایی کریستیانو رونالدو در سال 2018، مادرید از دور حذفی عبور نکرده است و تنها جام آنها، قهرمانی فصل گذشته در لالیگا بوده است. قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا اکنون تنها راهی است که رئال مادرید می‌تواند با هر نتیجه، با رضایت خاطر بیشتری به سه فصل گذشته نگاه کند.

رئال مادرید لیگ قهرمانان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر