کد خبر: 1030295 A

در حالی کمتر از یک ماه دیگر مسابقات لیگ برتر در نیم فصل اول به پایان خواهد رسید که جدال جذابی برای کسب عنوان قهرمانی نیم فصل در بین صدرنشینان وجود دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، بعد از کش و قوس‌های فراوان و با وجود شیوع ویروس کرونا مسابقات لیگ برتر در ایستگاه بیستم 16 آبان ماه با دیدار دو تیم سایپا و پرسپولیس آغاز شد.

دوره بیستم لیگ برتر با حواشی زیادی به همراه بود. حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا و همچنین عدم برنامه ریزی مناسب از سوی سازمان لیگ باعث بی نظمی در برگزاری مسابقات لیگ برتر شد که همین موضوع باعث اعتراض بسیاری از باشگاه های لیگ برتری شد. اما سرانجام کمتر از یک ماه دیگر در روز 1 اسفند ماه با برگزاری دیداری معوقه از هفته دهم مسابقات لیگ برتر بین گل گهر سیرجان و پرسپولیس تهران نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر به پایان خواهد رسید.

از همین رو در نظر داریم تا به بررسی تیم‌های که شانس قهرمانی در نیم فصل لیگ بیستم بپردازیم:

استقلال تهران 

 استقلال تهران

شاگردان محمود فکری اگرچه در لیگ بیستم با حواشی زیادی روبه‌رو بودند اما در پایان هفته دوازدهم با کسب 6 برد، 4 تساوی و 2 شکست و کسب 22 امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارد. استقلال در هفته سیزدهم در مسجد سلیمان باید به مصاف شاگردان مجتبی حسینی در نفت برود و در هفته چهاردهم در ورزشگاه آزادی باید برابر نساجی قائم شهر قرار بگیرد. استقلالی‌ها در هفته پانزدهم در اصفهان باید به مصاف سپاهانی برود که هم اکنون با این تیم هم امتیاز است و تنها به خاطر تفاضل گل بالاتر از این تیم قرار دارد و این بازی نقش بسزایی در تعیین قهرمان نیم فصل دارد.

 استقلال اگرچه صدرنشین است اما با توجه به بازی‌ها پیش رو و دو بازی خارج از خانه خود با تیم‌های بالانشین جدول فکری و شاگردانش کار سختی را در راه قهرمانی نیم فصل خواهند داشت.

سپاهان اصفهان

سپاهان

سپاهان درحالی لیگ بیستم را با اسطوره محبوب خود محرم نویدکیا به عنوان سرمربی آغاز کرد که در بازی نخست خود در سیرجان با نتیجه 3 بر یک از این تیم شکست خورد تا به نظر برسد نویدیکا و سپاهان در لیگ بیستم کاری از پیش نخواهند برد. اما رفته رفته زردپوشان اصفهانی به ثبات لازم در ترکیب خود رسیدند و توانستند با کسب 6 برد، 4 مساوی و 2 باخت 22 امتیاز کسب کنند و هم امتیاز با تیم صدرنشین یعنی استقلال شوند. سپاهان در هفته سیزدهم در خانه پذیرای شهرخودرو خواهد بود و در هفته چهاردهم نیز باید در دربی اصفهان برابر ذوب‌آهن به میدان برود. در هفته پانزدهم نیز در دیداری سرنوشت ساز و 6 امتیازی در خانه پذیرای استقلال صدرنشین خواهد بود.

صنعت نفت آبادان

 صنعت نفت آبادان

پیش از شروع لیگ بیستم کمتر کسی فکر می‌کرد که صنعت نفت شانسی برای حضور در بین بالانشنیان جدول داشته باشد. شاگردان سیروس پورموسوی که تمرینات خود را دیرتر از تمامی تیم‌های لیگ برتری شروع کردند و همچنین در بازی نخست خود برابر پیکان نیز به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی محروم بودند اکنون با 6 برد، 3 مساوی و 3 باخت و با 21 امتیاز در رتبه سوم جدول رده بندی قرار گرفته است. صنعتی ها در هفته سیزدهم لیگ در رفسنجان به مصاف مس خواهد رفت. در هفته چهاردهم نیز برزیلی‌ها در دیداری حساس در دربی خوزستان  به مصاف فولاد خوزستان خواهند رفت و در هفته پانزدهم نیز در تبریز باید به مصاف ماشین سازی بروند.

تراکتور

تراکتور تبریزتراکتور فصل را با علیرضا منصوریان آغاز کرد، اما زنوزی تنها 5 هفته به منصوریان فرصت داد و بعد از تساوی بدون گل این تیم برابر فولاد در تبریز، منصوریان از سمت خود برکنار شد تا تراکتور نخستین تیمی باشد که دست به تغییر در نیمکت خود می‌زند. بعد از اخراج منصوریان شجاعی کاپیتان این تیم هدایت تراکتور را برعهده گرفت تا تبدیل به بازیکن مربی شود. تراکتور با شوک تغییر بر روی نیمکت خود توانست نتایج رضایت بخش تری را بگیرد و اکنون 5 برد 4 مساوی و 3 شکست و کسب 19 امتیاز در رتبه چهارم جدول رده بندی قرار بگیرد. تراکتور در هفته سیزدهم در تبریز پذیرای آلومینیوم خواهد بود و در چهاردهم در دیداری حساس پذیرای شاگردان یحیی گل محمدی در ورزشگاه یادگار امام خواهد بود. شجاعی و یارانش در هفته پانزدهم نیز در تهران برابر سایپا باانگیزه صف آرایی خواهند کرد.

فولادخوزستان

فولاد خوزستان

فولادی ها فصل گذشته با قرار گرفتن در رتبه سوم جدول رده بندی موفق شد بعد از 5 سال جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند تا در دیدار پلی آف برای حضور در دور گروهی رقابت‌ها به مصاف العین امارات برود. شاگردان نکونام در این فصل با 4 برد، 6 مساوی و 2 شکست و کشب 18 امتیاز در رتبه پنجم جدول رده بندی قرار دارد. فولاد در هفته سیزدهم در خانه پذیرایی پیکان خواهد بود. شاگردان نکونام در هفته چهاردهم در دیداری حساس و جذاب در دربی خوزستان به مصاف صنعت نفت خواهد رفت و در پایان در هفته پانزدهم فولادی ها در خانه برابر شهرخودرو صف آرایی خواهد کرد.

پرسپولیس

پرسپولیس

مدافع عنوان قهرمانی به دلیل حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند. شرایطی که موجب شد برگزاری مسابقات لیگ برتر نیز با بی نظمی خاصی دنبال شود تا صدای برخی از تیم‌های لیگ برتری نیز به نشانه اعتراض در بیاید. پرسپولیس که لیگ بیستم را با جدایی 8 بازیکن خود آغاز کرده بود شاهد تغییرات فراوانی در تیم خود بود بعد از فینال آسیا چندان شرایط مطلوبی را پشت سر نگذاشته استو پرسپولیس اکنون با 3 برد 6 مساوی و یک شکست نسبت به سایر رقبای خود در راه قهرمانی لیگ برتر 2 بازی کمتر برگزار کرده است. پرسپولیس ابتدا در هفته سیزدهم در ورزشگاه آزادی برابر ماشین سازی به میدان خواهد رفت و بعد از آن در هفته چهاردم در دیداری 6 امتیازی به مصاف دیگر تیم تبریزی یعنی تراکتور خواهد رفت. سپس در دیداری معوقه از هفته نهم پرسپولیس میزبان مس رفسنجان خواهد بود و در هفته پانزدهم باید به مصاف شاگردان تارتار در پیکان برود. سرانجام پرسپولیس یکم اسفند در سیرجان در بازی معوقه از هفته دهم مسابقات لیگ برتر باید به مصاف گل گهر سیرجان برود تا بدین ترتیب نیم فصل اول مسابقات لیگ برتر به پایان برسد.

پرسپولیس اگر چناچه موفق شود در 5 دیدار خود برابر رقیبان به نتیجه مطلوبی دست پیدا کند شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی نیم فصل خواهد داشت.

در کنار این شش تیم که شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی در نیم فصل را دارند. روی کاغذ تیم های همچون نفت مسجد سلیمان، پیکان و سایپا نیز شانس کسب این عنوان را نیز در اختیار خواهند داشت.

استقلال پرسپولیس صنعت نفت آبادان فولاد خوزستان لیگ برتر تراکتور سپاهان استقلال تهران سپاهان اصفهان پرسپولیس تهران لیگ برتر فوتبال لیگ خلیج فارس تراکتور تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر