کد خبر: 1029227 A

با اعلام کمیته مسابقات AFC؛

با اعلام نایب رئیس کمیته مسابقات AFC، حذف الهلال عربستان از لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا منتفی است.

به گزارش ایلنا، عبدالخالق مسعود نایب رئیس عراقی کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه‌ترین صحبت‌های خود، حذف الهلال از آسیا را منتفی دانست.

مسعود گفت: همانطور که می‌دانید، مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا در شرایط بحران ویروس کرونا برگزار شد و به همین دلیل ما باشگاهی مانند الهلال سعودی، قهرمان دوره ۲۰۱۹ را داشتیم که با شرایط بسیار سختی روبرو شد و باعث خروجش از مسابقات شد. همچنین باشگاه جوهر دارالتعظیم مالزی و الوحده امارات که برخورد با آنها استثنایی است و مطابق معمول نیست؛ آنطور که برای مجازات باشگاه‌ها و محرومیت دو ساله آنها می‌شود.

نایب رئیس کمیته مسابقات AFC با اشاره به کرونایی بودن اعضای تیم الهلال تاکید کرد: تقریباً همه اعضا اتفاق نظر داشتند که بحث باشگاه الهلال به کمیته انضباطی ارجاع نشود. ابراهیم القاسم عضو سعودی کمیته مسابقات هم تلاش زیادی برای آگاهی دادن به همه اعضا درباره اتفاقات رخ داده انجام داد. او با مدارک و شواهد توضیح داد که الهلال تحت چه مشکلی قرار گرفته است تا از ارجاع مجازات به کمیته انضباطی جلوگیری کند.

مسعود یادآور شد: شرایط باشگاه الهلال سزاوار همدردی و بودن در کنار آن است! کمیته مسابقات هم آنچه را که توافق شده بود، به عنوان روال اداری به کمیته اجرایی ارسال کرد.

الهلال عربستان لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر