کد خبر: 1027157 A

مدافع اتریشی تیم بایرن مونیخ در آستانه پیوستن به رئال مادرید قرار دارد.

به گزارش ایلنا، به نقل از مارکا، پیوستن دیوید آلابا به رئال مادرید برای فصل 2021/22 بسیاری از سردردهای زین الدین زیدان را برطرف می‌کند. به نظر می‌رسد که لوس بلانکوس توانسته است بازیکنی بخرد که مشخصات وی دقیقاً با آنچه که نیاز دارند، مطابقت داشته باشد.

با وضعیت نامشخص تمدید قرارداد سرخیو راموس، عملکرد ضعیف مارسلو در پست دفاع چپ و عدم جایگزینی کاسمیرو در تیم، آلابا در واقع چند بازیکن در یک بدن است و او راه حل تمام نیازهای درون تیم را فراهم می کند؛ از جمله سیستم دفاعی رئال مادرید.

آلابا عملکرد سطح بالا را در هر نقش تضمین می‌کند و با وجود سابقه باورنکردنی و حرفه خود، او به عنوان یک انتقال آزاد وارد زمین خواهد شد، چیزی که برای یک بازیکن با کیفیت او بسیار نادر است. جدا از آنچه که از نظر فنی می تواند کمک کند، ملی پوش اتریشی می‌تواند چیزهای دیگری را نیز ارائه دهد: رهبری، شخصیت، تجربه.

همه این‌‌ها فضیلت اساسی برای حضور در لیگ قهرمانان هستند. حضور او در فصل آینده سرخیو راموس را هنگام مذاکره با این باشگاه در شرایط ظریف قرار می‌دهد. اکنون تمدید کاپیتان دیگر چندان ضروری نیست و تیم ممکن است درصورت عدم حضور راموس، یک نقطه مرجع تضمینی دیگر در خط دفاعی داشته باشد.

این حرکت فلورنتینو پرز گزینه ای برای راموس باقی نگذاشته است؛ یا او پیشنهادی را که باشگاه به او داده نیز قبول می‌کند یا مجبور به ترک آن خواهد شد. جدای از اتفاقاتی که می‌تواند در مورد راموس رخ دهد، آلابا می‌تواند تهدیدی جدی برای مارسلو باشد.

این بازیکن برزیلی پس از درخشش در پست دفاع چپ ابتدایی به نقش بازیکن تعویضی سقوط کرد و او در آستانه فصل آینده در نقطه بسیار دشواری قرار دارد. اگرچه زیدان همیشه به ویژگی‌های فنی او اعتقاد داشت، اما مارسلو نتوانسته است در سطح فیزیکی لازم باقی بماند تا یک بازیکن رقابتی در خط دفاعی باشد.

استمرار او در رئال مادرید در معرض خطر است، زیرا اتریشی همچنین ممکن است بهترین گزینه تعویض برای مندی باشد. خرید جدید رئال مادرید رقابت را افزایش می‌دهد و تقاضا از بازیکنانی که راحت‌تر شده اند را حتی بیشتر می‌کند. 

بایرن مونیخ رئال مادرید داوید آلابا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر