کد خبر: 1024992 A

لیگ یک این فصل نیز همانند فصول گذشته، از هیجان خاصی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هر ساله استعدادهای درخشانی از لیگ یک راهی لیگ برتر می‌شوند که در نقل و انتقالات فصل گذشته، بیش از ۵۰ بازیکن لیگ یکی به لیگ برتر منتقل شده که در نوع خود بسیار جالب است.

در این فصل نیز همانند فصل قبل، بازیکنان خوبی در لیگ یک حضور دارند. بازیکنانی که تأثیرگذاری‌شان در کسب امتیازهای تیم خود بسیار بالا بوده و به نوعی نقش محوری در تیم خود ایفا می‌کنند. بازیکنانی همچون پیمان میری، بهزاد سلطانی، علی خسرونژاد و حمید کاظمی. در ذیل، به ارزشمندترین بازیکنان این فصل رقابت‌های لیگ یک تا پایان هفته نهم اشاره خواهیم داشت:

۱. پیمان میری - مس کرمان (۹۴.۴%)

مهاجم کوتاه قامت و ۲۶ ساله باشگاه مس کرمان که در دو سال گذشته موفق به صعود با تیم‌های نفت مسجدسلیمان و آلومینیوم اراک را در کارنامه دارد، در این فصل برای مس کرمان خوش درخشیده است. میری تا بدین جای کار ۴ گل و ۴ پاس گل را به نام خود ثبت کرده است و با کسب یک پنالتی، عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ یک را از آن خود کرده است. میری در ۱۷ امتیاز از ۱۸ امتیاز کسب شده این فصل مس نقش مستقیم داشته و با ۹۴.۴% تأثیرگذاری در کسب امتیاز این تیم، بهترین بازیکن لیگ امسال است.

۲. علی خسرونژاد - رایکا بابل (۶۶.۶%)

مهاجم ۲۹ ساله بابلی‌ها که دو فصلی از فرم ایده‌آل خود دور بود، در این فصل به شرایط آرمانی باز گشته و برای رایکا مثمر ثمر ظاهر شده است. خسرونژاد با ۵ گل و ۲ پاس گل، دومین بازیکن ارزشمند لیگ یک محسوب می‌شود. وی در ۸ امتیاز از ۱۲ امتیاز این فصل رایکا تاثیر مستقیم داشته و با تأثیرگذاری ۶۶.۶% عملکرد بسیار درخشانی را در ترکیب بابلی‌ها از خود به نمایش گذاشته است. خاطر نشان می‌شود که با مصدومیت خسرونژاد در دو هفته گذشته، رایکا رنگ برد را به خود ندیده است.

۲. بهزاد سلطانی - شهرداری آستارا (۶۶.۶%)

مدافع چپ پا و ۳۱ ساله تیم شهرداری آستارا برای تیمش آقایی می‌کند و عملکرد درخشانش سبب شده تا تیم شهرداری نیز در جدول رده‌بندی، شرایط مطلوبی داشته باشد. سلطانی با به ثمر رساندن ۳ گل و ۲ پاس گل، عنوان دومین بازیکن ارزشمند لیگ یک مشترکا به همراه علی خسرونژاد در اختیار دارد. سلطانی در ۱۰ امتیاز از ۱۵ امتیاز کسب شده شهرداری آستارا نقش مستقیم داشته و با تاثیرگذاری ۶۶.۶% درصدی، به مروارید گران بها تیم خود تبدیل شده است.

۳. حمید کاظمی - هوادار تهران (۵۸.۸%) 

آقای گل فصل گذشته رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور، باوجود ۳۴ سال سن، در این فصل نیز به مهره ارزشمند تیم خود و لیگ یک تبدیل شده است. حمید کاظمی تابدین جای کار، ۸ گل برای تیمش به ثمر رسانده و یک پنالتی نیز برای هوادار کسب کرده است. کاظمی در ۱۰ امتیاز از ۱۷ امتیاز تیم هوادار تاثیر مستقیم داشته و با تاثیرگذاری ۵۸.۸ درصدی خود، عنوان سومین بازیکن ارزشمند لیگ یک را از آن خود کرده است.

لیگ یک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر