کد خبر: 1024768 A

سعید الهویی در کنفرانس خبری حاضر شد و به سوال خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، سعید الهویی در نشست خبری پیش از دیدار گل گهر مقابل آلومینیوم اظهار داشت: در ابتدا جدا دارد از باشگاه آلومینیوم، مدیریت باشگاه و رسول خطیبی سرمربی این تیم تشکر کنیم. آقای قلعه نویی همیشه سوای رقابت یک نگاه دوستانه و اخلاقی به فوتبال دارند. به هر حال ۹۰ دقیقه فردا در زمین با آلومینیوم برای کسب ۳ امتیاز می‌جنگیم ولی بیرون از این زمان با هم دوستیم. تلاش می‌کنیم زیبایی های فوتبال را به نمایش بگذاریم برای اینکه هواداران از فوتبال و زیبایی های آن لذت ببرند. رسول خطیبی و باشگاه آلومینیم محبت دوستانه ای به ما داشتند و امکانات خوبی در اختیار ما گذاشتند و اجازه دادند در زمین تمرین تیمشان هم تمرین کنیم. از طرف آقای قلعه نویی و گل گهر از این دوستان تشکر می‌کنم و خوشحالم که می‌توانیم این فضای دوستانه را در فوتبال داشته باشیم و امیدواریم این فضای دوستانه در فوتبال ایران فراگیر شود و بتوانیم همه در کنار رقابت با یکدیگر دوست باشیم و چیزی که می‌ماند دوستی هاست.

 وی در مورد دوری طولانی مدت گل گهر از بازی‌ها گفت: طبیعتا این مشکل ۱۶ روز دوری از بازی برای ما وجود داشته و راهکارهایی آقای قلعه‌نویی برای این موضوع در تمرینات و بازی‌های دوستانه در نظر گرفتند ولی جا دارد از این فرصت استفاده کنم و انتقادی داشته باشم از  این موضوع و به اتفاقی که در فوتبال ما در حال رخ دادن اعتراض داشته باشیم. بنا بر هر شرایطی درست یا غلط به خاطر شرایط پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بازی‌های این تیم به تعویق افتاده است. ما فکر نمی‌کنیم این درست باشد تیمی که به خاطر آن لیگ دارد جابجا می‌شود با فاصله ۷-۸ روز بازی کند و سایر تیم‌ها یا هر ۴ روز بازی کنند یا مثل ما ۱۶ روز بین بازی‌هایش فاصله بیافتد. اینجا عدالت رعایت نمی‌شود. همانطور که به سایر تیم‌ها حق می‌دهیم خودمان هم انتظار داریم عدالت در موردمان رعایت شود. فکر می‌کنیم در برنامه ریزی مسابقات رعایت نشده و همانطور که گفتیم ۱۶ روز از بازی‌ها دور بودیم. همزمان تیم‌هایی هستند که هر ۴ روز بازی می‌کنند و آن تیمی که بابتش این اتفاقات افتاده خودش هر هفت روز یکبار بازی می‌کند بدون اینکه تحت فشار مسابقات فشرده یا بدون مسابقه بودن باشد امیدوارم این نگاه عادلانه وجود داشته باشد تا دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم.

مربی تیم گل‌گهر در خصوص شرایط تیم آلومینیوم گفت: فکر می‌کنم آلومینیوم بعد از این چند هفته که از لیگ گذشته کاملا شبیه تیم‌های سابق رسول خطیبی شده است. یک تیم جنگنده و موفق در انتقال توپ خصوصا از دفاع به حمله و با سرعت خوب مثل تیم‌های سابق خطیبی خصوصیت بارز این تیم است. آقای قلعه نویی در طول هفته صحبت کردند که بازی فردا جدا از نتیجه یک جنگ تمام عیار است. ما باید آمادگی این را داشته باشیم که در زمین جنگجو باشیم. سعی داریم در طول هفته ذهنیت جنگجو بودن را در بچه‌ها ایجاد کنیم تا آمادگی اتفاقات درون بازی را داشته باشیم. امیدواریم بتوانیم یک فوتبال زیبا و یک نتیجه خوب در بازی رقم بزنیم.

 الهویی در مورد غایبان گل گهر در بازی هم توضیح داد: ما در بین بازیکنان حاضر در تیم‌مان مصدوم یا محرومی نداریم و خدا را شکر با تلاش کادر پزشکی تمام بازیکنان در اختیار کادرفنی هستند و خدا را شکر غایبی نداریم.

: وی در ادامه گفت: یک موضوع را هم می‌خواهم بگویم و قبلا چند بار در موردش صحبت کردیم. یک اتفاقاتی در فوتبال خصوصا در مورد ما در حال رخ دادن است که یک نگاهی در ما ایجاد کرده و ما از مراجع تصمیم گیرنده خواهش دارین کمک کنند این نگاهی که ما داریم اگر اشتباه است برطرف شود. سال قبل ما در یک تیم دیگر بودیم و قرار بود با تیمی بازی کنیم در جام حذفی که بنا به دلایلی سرمربی آن تیم جدا می‌شود. دقیقا در همان زمان به دلیل آلودگی هوا بازی جام حذفی ما ۴ ماه عقب می‌افتد دقیقا در شرایطی که تیم حریف در شرایط خوبی نیست و تیم ما در صدر جدول است بازی بعد از ۴ ماه در شرایط بالعکس برگزار می‌شود در حالیکه همان زمان در همان شهری که به دلیل آلودگی هوا بازی ما عقب می‌افتد سایر مسابقات برگزار می‌شود. من اسم نمی‌برم که سو گیری رنگی نشود که بگویند مخالف استقلال یا پرسپولیس حرف می‌زنیم.  همین اتفاق راجع به شرایط دیگر هم رخ می‌دهد. ما چنین برداشتی برایمان ایجاد شده که مهم نیست اسم تیم سپاهان باشد یا ذوب آهن یا گل گهر. ظاهراً اسم قلعه‌نویی باعث می‌شود سو گیری هایی علیه‌شان اتفاق بیافتد. ما از فدراسیون فوتبال و کمیته برگزاری مسابقات و کمیته داوران و سازمان لیگ خواهش داریم که به ما با عملکردشان نشان دهند عدالت در حال رعایت شدن است و حساسیتی روی اسم آقای قلعه نویی وجود ندارد. آقای قلعه نویی سرمربی گل گهر است ولی یک مجموعه در حال تلاش است که از کارگران شرکت گل گهر و بازیکنان تیم و مربیان و همکاران ما در باشگاه هستند که تلاش می‌کنند تیم نتیجه بگیرد. انوقت یک اتفاقاتی رخ می‌دهد که ما برداشتمان این است که دشمنی با آقای قلعه نویی باعث می‌شود این افراد هم به نتایج تلاششان نرسند. این موضوع را اصلا بابت بازی فردا نمی‌گوییم و برای کل لیگ می‌گوییم. خواهش میکنم نهادهای تصمیم گیرنده در فوتبال فضایی ایجاد کنند که در آن تیمها و بازیکنان به چیزی که لایقش هستند برسند و در این صورت است که فوتبال پیشرفت می‌کند. با رانت و کمک‌های بیرونی و اتفاقات دیگر هیچ تیمی موفق نمی‌شود و به سود فوتبال ما هم نیست. امیدوارم عدالت رعایت شود و تیم‌ها به آنچه استحقاقش را دارند برسند.

 

لیگ برتر لیگ برتر ایران سعید الهویی لیگ خلیج فارس گل گهر سیرجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر