کد خبر: 1024219 A

شهرخودرو با شکست برابر نفت مسجد سلیمان پنجمین باخت خود را در لیگ بیستم متحمل شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، بعد از حواشی و کش و قوس‌های فراوان سهراب بختیاری زاده از جمع شهرخودرویی‌ها جدا شد و مهدی رحمتی سنگربان این تیم در لیگ قهرمانان آسیا هدایت این تیم را بر عهده گرفت. پیش از شروع مسابقات لیگ بیستم مهدی رحمتی رسما با قراردادی سه ساله هدایت شهرخودرو را بر عهده گرفت و رسما از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و هدایت شهرخودرو را بر عهده گرفت.

شهرخودرو  که جز معدود تیم‌های است که هر 11 بازی خود را  انجام داده است اما در شرایط چندان مطلوبی نسبت به فصول گذشته به سر نمی‌برد. یوزهای مشهدی اکنون با کسب 3 برد، 3 مساوی و 5 شکست و با کسب 12 امتیاز در رتبه یازدهم جدول قرار دارد.

شهرخودرو فصل گذشته با توجه به کسب سهیمه آسیایی و  حضور در لیگ قهرمانان آسیا شرایط خوبی را دنبال می‌کرد ولی این روزها در مسیر معکوس به سر می‌برد.

1398070710332037118522624

با حضور رحمتی در روی نیمکت شهرخودرو این تیم علاوه بر تغییرات شدید در کادر فنی با تغییرات اساسی در بین بازیکنان خود روبه رو شد و بسیاری از بازیکنان شهرخودرو از این تیم جدا شدند و بازیکنان جدیدی جایگزین شدند تا این تیم یکی از فعال ترین باشگاه های لیگ برتری در فصل نقل وانتقالات باشد.

اگر چه تیم رحمتی با 11 گل زده چهارمین خط حمله برتر مسابقات لیگ برتر است و در عملکرد قابل قبولی در فاز هوجمی خود داشته است اما این تیم نتوانسته است در جدول رده بندی مسابقات لیگ برتر جایگاه خوبی را داشته باشد و با 5 شکست بعد از ماشین سازی بیشترین شکست را در لیگ بیستم به خود اختصاص داده است.

یکی از نکات جالب توجه این تیم این است که شهرخودرو در 11 هفته از 23 بازیکن متفاوت در ترکیب خود استفاده کرده است و 11 هفته بازی آن هم در مقابل تیم‌های همچون پرسپولیس، استقلال، گل گهر سیرجان، صنعت نفت آبادان و تراکتور می‌‌توانند میدان و حتی آزمون خوبی برای هماهنگی یک تیم باشد.

مشکل اساسی رحمتی و شاگردان در خط دفاعی است این تیم با 15 گل خورده بدترین خط دفاعی مسابقات لیگ برتر را بعد از ماشین سازی در اختیار خود دارد. در جایی که رحمتی و کادر فنی شهرخودرو هنوز به ترکیب مشخصی در فاز دفاعی خود نرسیده‌اند.

رحمتی در خط دفاع خود تاکنون از 6 بازیکن متفاوت و  3 سیستم  متغیر استفاده کرده است و به نظر می‌رسد همین عدم ثبات در خط دفاعی باعث شده این تیم در کنار ماشین سازی و سپاهان تنها تیم‌های لیگ برتری باشند که در 3 بازی از مسابقات لیگ برتر 3 گل دریافت کرده است. آزاد جعفرزاده، عرفان معصومی، رضا یزدان دوست، علی نعمتی، امید منصوری و فرشاد فرجی مدافعین وسط شهرخودرو در این 11 بازی بودند. حسن جعفری نیز همواره به عنوان دفاع راست در ترکیب شهرخودرو قرار دارد. اما در دفاع چپ معمولا محمد علی فرامرزی و علی نعمتی در ترکیب این تیم قرار می‌گیرند.

گزارش بازی پرسپولیس و شهر خودرو تاریخ 1399/09/10 :: ورزش سه

شهرخودرو در عمده بازهای این فصل با سیستم 1-4-1-4 ( همانند بازی با پرسپولیس) و 2-4-4 ( همانند بازی با استقلال) به مصاف حریفان رفته است. همچنین شاگردان رحمتی در بازی برابر گل گهر سیرجان با سیستم 2-3-5 به میدان رفتند که در این بازی امید منصوری، فرشاد فرجی و علی نعمتی به عنوان مدافعین وسط این تیم  قرار گرفتند که در این بازی با نتیجه 3 بر یک شکست خوردند.

این تیم در فصل نیز محافظت از قفس توری خود را به دو دروازه بان سپرده است، میلاد فراهانی که از ابتدایی لیگ بیستم گلر شماره یک این تیم بود از بازی آلومینیوم اراک در هفته هشتم جای خود را به سعید جلالی راد داده است. میلاد فراهانی در 7 بازی درحالی موفق به ثبت 2 کلین شیت شده است که 10 بار دروازه وی باز شده اما در مقابل جلالی راد در 4 بازی موفق به ثبت 2 کلین شیت شده و 5 بار دروازه او توسط مهاجمین حریف باز شده است

F201AC95-793F-4135-9905-FD408240E1DE

این تیم تا کنون در پست هافبک دفاعی و هافبک وسط خود نیز از 6 بازیکن متغییر استفاده کرده که علاوه بر متغیر بودن سیستم شهرخودرو نشان می‌دهد رحمتی و دستیارانش هنوز نتوانسته‌اند به خوبی کمربند خط میانی خود را مستحکم کنند و به یک ترکیب و ثبات بعد از 11 بازی برسند. اکبر صادقی، عرفان معصومی، صادق صادقی، امیرحسین کریمی، علی طاهران و امید منصوری هافبک های میانی و دفاعی شهر خودرو تا بدنی جای لیگ بیستم بوده‌اند تا به نظر برسد مشکل اصلی شهرخودرو عدم ثبات در خط دفاعی این تیم و کمربند میانی آنها می‌باشد.

لیگ برتر مهدی رحمتی لیگ خلیج فارس شهرخودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر