کد خبر: 1023906 A

مطابق انتظار 5 نامزد برای تصاحب اتاق ریاست طبقه پنجم ساختمان فدراسیون فوتبال وارد رینگ پرتلاطم انتخاباتی شده‌اند، اما در خوشبینانه‌ترین حالت هم نمی‌توان افق روشنی را در حوالی فوتبال کشور متصور شد

به گزارش ایلنا، شوی تبلیغاتی نامزدهای احراز کرسی ریاست فدراسیون فوتبال که از اینستاگرام آغاز و به کوچه سوم خیابان شیخ‌بهایی منتهی شده بود، غروب شنبه و با اتمام مهلت ثبت‌نام کاندیداها به‌پایان رسید تا روزهای حساس فوتبال ایران آغاز شود. مطابق انتظار 5 نامزد برای تصاحب اتاق ریاست طبقه پنجم ساختمان فدراسیون فوتبال وارد رینگ پرتلاطم انتخاباتی شده‌اند، اما در خوشبینانه‌ترین حالت هم نمی‌توان افق روشنی را در حوالی فوتبال کشور متصور شد.

افرادی که برای پیروزی در مجمع انتخاباتی 10 اسفندماه اعلام آمادگی کرده‌اند، هر کدام یا وابستگی‌های جناحی و سیاسی را در عقبه خود دارند و یا اصلاً در ابعاد مدیریتی و رهبری هیچ محلی از اعراب ندارند؛ کیومرث هاشمی و مصطفی آجورلو با پیشینه‌ای کاملاً سیاسی به‌دنبال اخذ کرسی عالی‌ترین نهاد فوتبالی کشور هستند و علی کریمی هم بدون هیچ‌گونه سابقه مدیریتی موفق و مستدل دوست دارد برای مبارزه با فساد در فوتبال به این صندلی دلفریب و تحریک‌آمیز تکیه بزند.

انتخابات فدراسیون‌های ورزشی هیچ‌گاه در فضای مجازی و در فن‌پیج‌های اینستاگرامی برگزار نشده و انتظار عجیبی‌ست که پروپاگانداهای اینستاگرامی را بخواهیم در زمره رأی‌های مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال قرار دهیم.

علی کریمی به‌عنوان بهترین فوتبالیست تاریخ ایران پس از انقلاب همواره خاطره‌های خوشی برای ما ساخته و جادوگری‌هایش در لباس سپید تیم ملی و در تیم‌های بوندس‌لیگای آلمان هرگز فراموش نخواهد شد؛ اما مگر تکنیک فوتبالی و قریحه بازیگری معیار مناسبی برای رهاساختن فدراسیون فوتبال از این منجلاب فساد، سوءمدیریت و ساختارگریزی‌ست؟ گرچه کریمی تیم نواب‌رئیسی خود را احتمالاً با مشورت‌های سازنده به‌‎شکلی قابل‌قبول ترسیم کرده، اما شانس او برای تحقق شعار فوتبال پاک در این انتخابات بسیار کم است، کسی که هنوز هم در روابطش با یک کارگزار معروف تشکیک و تردید وجود دارد.

کیومرث هاشمی که یکی از بدترین نتایج اداری، مدیریتی و ورزشی تاریخ المپیک ایران را در دوران ریاست‌اش بر کمیته ملی المپیک پدید آورد، مشخص نیست که با کدام رزومه موفق مدیریتی سودای رسیدن به ریاست فدراسیون فوتبال را دارد. او که پس از افتضاح المپیک ریو نتوانسته دیگر در بازی‌های مدیریتی ورزش جا بگیرد، به پشتوانه حمایت‌های سیاسی و دستورات غیرفوتبالی به رینگ انتخابات آمده تا زمام امور فوتبال کشور را در حساس‌ترین روزهای تاریخ در دست بگیرد. هاشمی که اتفاقاً شانس پیروزی‌اش در مجمع 10 اسفندماه اصلاً کم نیست، می‌تواند به وزنه‌ای برای چرخش آرای خاکستری تبدیل شود و با لابی‌های مثمرثمر به کرسی ریاست هم برسد؛ رئیسی با حمایت احزاب اصولگرا و تماماً غیرفوتبالی.

اما مهم‌ترین ائتلاف انتخاباتی و حائزاهمیت‌ترین شانس پیروزی بین حیدر بهاروند و شهاب‌الدین عزیزی‌خادم قرار گرفته؛ جایی که یک انصراف حمایتی می‌تواند از شکستن کمر آرای مجمع جلوگیری کند و یک نفر از این لیست دونفره را برای 4 سال به‌عنوان رئیس فدراسیون فوتبال به ساختمان کوچه سوم بفرستد.

نهایتاً مصطفی آجرلو باز به گود انتخابات آمده تا احتمالاً با 2 یا 3 رأی مأخوذه‌اش ادعای مهندسی انتخابات را داشته باشد؛ ادعایی که مطمئناً حقیقت خواهد داشت اما نه برای شما سردار، مهندسی‌ها را برای خروج شما از گود رقابتی حرام نمی‌کنند.

 

میعاد نیک     

 

فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر