کد خبر: 1023588 A

آب در کوزه ما گرد جهان میگردیم

مهدی عبدی موفق شد گل نخست پرسپولیس در دربی ۹۴ را به ثمر برساند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مهدی عبدی را تا قبل از بازی رفت پرسپولیس و استقلال در هفته چهارم لیگ نوزدهم، کسانی می شناختند که به طور جدی فوتبال پایه را دنبال می کنند و واقعا چند نفر در عالم هواداری و رسانه توجهشان روی مسابقات رده پایه است؟ عبدی دو سال پیش آقای گل رده سنی امید‌های ایران شد، اما در پایان فصل توسط پرسپولیس به لیگ یک و تیم بادران رفت

با آمدن گابریل کالدرون ، پرسپولیس در جذب بازیکنان جدیدش تغییر ایدئولوژی داد و مرد آرژانتینی تقریبا تمام جوانانی که در یکی دو فصل گذشته در این تیم بودند را کنار گذاشت و جا را برای بازیکنان جدیدتر باز کرد. مهدی عبدی یکی از این بازیکنان بود که در ابتدای فصل و با کمی دشواری به پرسپولیس بازگشت و وقتی کالدرون چند روز قبل محمدامین اسدی را از لیست خارج کرد شانس بیشتری برای بازی کردن پیدا کرد. در دربی ۹۰ درحالی که به نظر می‌رسید بازی با نتیجه صفر - صفر به پایان برسد. اما تابلو تعویض در دقیقه ۸۰ بالا رفت و در میان شوک همگان مهدی عبدی ۱۸ ساله به جای وحید امیری وارد میدان شد.

عبدی تنها یک دقیقه بعد از حضورش در زمین، در اولین بازی خود در نخستین تجربه خود در دربی با اولین ضربه خود موفق شد دروازه استقلال را باز کند تا تبدیل به ستاره دربی ۹۰ شود.

عبدی با توجه به ستاره‌های چون علی ‌علی‌پور، مهدی ترابی، وحید امیری و عیسی آل کثیر در مقاطع مختلف در خط حمله سرخ‌پوشان کمتر فرصت بازی پیدا میکرد. اما با جدایی ستار‌ه‌های پرسپولیس در خط حمله و محرومیت آنها توفیق اجباری سبب شد تا اون در نوک خط حمله پرسپولیس قرار گیرد. او در دیدار حساس پرسپولیس و النصر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا موفق شد در حالی که پرسپولیس از رقیب عربستانی خود عقب بود با یک ضربه سر تماشایی دروازه عربستانی‌ها را فرو بریزد و زمینه ساز دومین صعود پرسپولیس به فینال شود.

در بازی فینال نیز علی رغم کم اقبالی سرخ‌ها پرسپولیس روی ذکاوت و اشتباه مدافعین اولسان توسط مهدی عبدی موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند و مهاجم جوان پرسپولیس تبدیل به نخستین بازیکن تاریخ این تیم شود که در فینال لیگ قهرمانان گلزنی می‌کند.

عبدی با ۳ گل زده در لیگ قهرمانان آسیا و با توجه به دقایق حضور در میدان به عنوان بهترین گلزن این مسابقات معرفی شد. این مهاجم جوان برای هر گل خود در آسیا به طور متوسط ۶۸ دقیقه زمان لازم داشت.

بعد از جدایی رسن و محرومیت آل کثیر حالا پرسپولیس در فاز هجومی خود در ادامه مسابقات لیگ برتر با بحران مواجه بود، عملکرد نه چندان دلچسب در برابر نساجی و تساوی در دقایق پایانی برابر ذوب‌آهن، یحیی را متقاعد کرد در بازی سخت برابر سپاهان بدون مهاجم تخصصی بازی کند که در نتیجه بازی بدون رد و بدل شدن گلی به پایان برسد.

اما حکایت دربی فرق می‌کند، یحیی و شاگردانش با شکست در این دیدار وارد بحران جدیدی می‌شدند. مهدی عبدی جوان در دقیقه ۵۰ این دیدار درحالی که پرسپولیس بازی را از رقیب سنتی خود عقب بود توانست با عبور از صد مدافعین استقلال و رشید مظاهری دروازه را باز کند. عبدی در چند موقعیت دیگر فرصت گلزنی داشت که یکی از بهترین‌ آنها در دقیقه ۶۱ رقم خود که بعد از سر توپ‌ زدن‌های فراوان و محو کردن مظاهری توپ را به نوراللهی داد که ریگی مانع گلزنی پرسپولیسی‌ها شد. 

اگر چه این دیدار با نتیجه مساوی آن هم در دقایق پایانی همراه بود، اما حالا مهدی عبدی بعد از گلزنی در نیمه نهایی و فینال آسیا و همچنین دومین گل خود در دومین حضور خود در دربی می‌تواند نوید بخش روزهای روشن و رفع دغدغه سرخ‌پوشان در خط حمله این تیم باشد.

دربی پرسپولیس لیگ برتر پرسپولیس و استقلال مهدی عبدی لیگ خلیج فارس دربی ۹۴ گل مهدی عبدی به استقلال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر