کد خبر: 1023471 A

دیدار بین استقلال و پرسپولیس در مسابقه شهرآورد با گل آغاز و پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال و پرسپولیس در نود و چهارمین شهرآورد تهران عصر روز گذشته مقابل هم قرار گرفتند و این مسابقه با تساوی دو بر دو به پایان رسید. برای استقلال در این مسابقه امیرارسلان مطهری و مهدی قایدی گلزنی کردند و دو گل تیم یحیی گل محمدی را هم مهدی عبدی و وحید امیری به ثمر رساندند.

این مسابقه هیجان انگیز که اتفاقات گوناگونی را در دل خود جای داده بود در نهایت برای هر دو تیم تنها یک امتیاز داشت اما قاب‌هایی از این بازی به یادگار می‌ماند که 10تای آن را در ادامه مشاهده می‌کنید:

دسته‌گل برای گل محمدی

محمد نادری که با جدایی از پرسپولیس به استقلال ملحق شده بود، در اولین رویارویی با سرخپوشان برای همبازیان و سرمربی سابقش دسته گلی برده و به رسم ادب از آنها استقبال کرد.

1

سلام با گل مطهری

ارسلان مطهری که برای گلزنی در این بازی عجله زیادی داشت، در ثانیه 67 به خط دفاعی پرسپولیس نفوذ کرد و روی اشتباه کمال کامیابی نیا توپ را به تور دروازه چسباند تا ابتدا شادی گل معروفش را به اجرا بگذارد و پس از آن هم با احمد موسوی شادی گل جدیدی را به نمایش بگذارند.

2

خشونت فکری

سرمربی استقلال که عقیده دارد طی هفته‌های گذشته نحوه قضاوت داوران به تیمش ضرر رسانده از عملکرد رضا کرمانشاهی در نیمه نخست اعتراض داشت. او روی صحنه‌ای که بعد اعلام کرد سیدجلال حسینی باید کارت زرد دریافت می‌کرد به داور مسابقه پرخاش کرد و خودش اخطار دریافت کرد.

4

استیصال یحیی

نیمه اول به غیر از صحنه گل مطهری، اتفاق جذابی نداشت اما گلزنی او موجب شد تا تیم یحیی محمدی بازنده با رختکن برود. گل محمدی که در آخرین رویارویی با استقلال شکست خورده بود علاقه داشت تا در این بازی دست خالی زمین را ترک نکند پس برای نیمه دوم برنامه ریزی کرد.

3

تیم سرخابی در یک قاب

یک صحنه ارسال ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس روی دروازه استقلال قاب جالبی را ثبت کرد که در آن یک تیم(11 نفر) از بازیکنان دو تیم در کنار هم ایستاده‌اند و چشم انتظار ارسال توپ هستند.

5

جدال کاپیتان‌ها

سیدجلال حسینی و وریا غفوری در بازی حساس وظیفه در اختیار داشتن بازوبند کاپیتانی را تجربه کردند و تلاش زیادی برای کسب امتیاز داشتند که در روند بازی رویارویی آنها اگرچه بسیار کم رقم خورد اما سوژه جذابی برای عکاسان بود.

6

عبدی در آغوش یحیی

مهاجم جوان که در سابقه‌اش گلزنی به استقلال وجود داشت، پس از گلزنی در فینال لیگ قهرمانان آسیا، در دقیقه 50 بازی دیروز گل تساوی تیمش را روی اشتباه خط دفاعی به ثمر رساند و خوشحالی‌اش را با یحیی گل محمدی تقسیم کرد.

7

ریگی در نقش سوپرمن

تنها چند دقیقه از گلزنی عبدی می‌گذشت که نفوذ این بازیکن به خط دفاعی استقلال، موقعیت خطرناکی را روی دروازه ایجاد کرد و توپ به احمد نوراللهی رسید تا او با یک ضربه بتواند دومین گل را به ثمر برساند اما مسعود ریگی که عقب‌تر از خط دفاعی و مظاهری مقابل نورالهی ایستاده بود ضربه او را مهار کرد و به کرنر فرستاد تا یک گل صد در صد را دفع کند.

9

امیری استقلال را بهم ریخت

وقتی استقلال از حملات پی در پی پرسپولیس سردرگم به نظر می‌رسید، وحید امیری در دقیقه 66 از این عدم هماهنگی استفاده کرد تا در مقابل محمدحسین مرادمند در حالیکه محمد دانشگر هم سعی داشت توپ را مهار کند با یک ضربه دروازه مظاهری را باز کند و سرخپوشان را پیش بیندازد.

8

خداحافظی با گل

گل امیری زنگ خطر باخت در بازی حساس را برای آبی‌ها به صدا در آورد و از این رو تیم محمود فکری تا پایان تلاش داشت تا نتیجه بازی را تغییر بدهد. در پی ارسال‌های بلند استقلال به سمت مهاجمان، مهدی قایدی در محوطه جریمه به توپ رسید و با عبور از سیامک نعمتی او با گذراندن توپ از بین پاهای کنعانی زادگان و حامد لک گل تساوی بازی را به ثمر رساند تا تیمش را به یک امتیاز در این مسابقه برساند.

10

دربی استقلال تهران پرسپولیس تهران دربی ۹۴
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر