سرخط خبرها:
کد خبر: 1023365 A

در انتظار واکنش مناسب مدیران

اگرچه استقلال مقابل پرسپولیس از شکست گریخت اما این نتیجه برای شاگردان محمود فکری رضایت‌بخش نبود چراکه آنها از مشکلات خارج از زمین گلایه داشته و مشکلات مالی مساله اصلی آنهاست.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، وقتی بعد از مسابقه دربی بین استقلال و پرسپولیس یحیی گل محمدی کنار زمین چمن در گفتگو با دوربین و حتی در کنفرانس خبری از وضعیت مدیریتی باشگاه گلایه کرد، اینطور برداشت می‌شد که سرمربی سرخپوشان تصمیم دارد این بازی را شت اتفاقات قرار داده و از بیان واقعیت طفره برود؛ همچنین اینطور پیش بینی شد که استقلالی‌ها بدون مشکل هستند و این تنها پرسپولیس بوده که از سوی مدیران باشگاه ضربه خورده است.

کمتر از یک نیمه فوتبال بعد از صحبت‌های گل محمدی در سالن کنفرانس باشگاه، میکسدزون ورزشگاه مجالی شد تا استقلالی‌ها پس از نزدیک دو سه هفته سکوت، صحبت‌هایشان را مقابل خبرنگاران مطرح کنند. اولین بازیکنی که مشکلات را به صورت واضح بیان کرد، وریا غفوری بود: "دیگر بحث دشمن خارجی نیست و مسوولان باید چاره‌ای بیندیشند زیرا در حال خفه شدن هستیم. من تا حالا در هیچ تیمی چنین مدیرانی ندیدم که بخواهند چنین پرداختی داشته باشند. هنوز یک سری از بازیکنان از مطالبات پارسال و دو سال قبل، پول طلب دارند و این فصل هم فکر می کنم تنها تیمی هستیم که ۱۰ درصد گرفته‌ایم. قبل از بازی با گل‌گهر وعده می‌دهند که بعد از داربی پرداختی داریم و خوشحال‌مان می‌کنند اما بعد از آن درصدی را گفتند که من خجالت کشیدم به بازیکنان بگویم."

او همینطور به عملکرد مدیریت انتقاد کرد و گفت: "با سوء مدیریت‌ها و وعده‌های تو خالی اعصاب بازیکن را به هم می‌ریزند. یک سری بازیکنان حتی اجاره خانه خود را هم ندارند. بازیکنان استقلال هیچ پاداشی نمی‌خواهند و فقط می‌خواهیم درصد مطالبات خود را به موقع بگیریم. با این پاداش‌ها فقط می‌خواهند اسم‌شان در رسانه‌ها بیاید."

ارسلان مطهری دیگر بازیکن استقلال هم برصحبت‌های غفوری صحه گذاشت و اضافه کرد: "به ما گفتند مبلغی پرداخت می‌شود که با مبلغی که قبلا گفته بودند بسیار تفاوت دارد. خیلی از بازیکنان همان ده درصد امسال را هم نگرفته‌اند و از پارسال هم هنوز طلب دارند. از او خواهش می‌کنم بیش‌تر به فکر باشگاه استقلال باشد."

محمد دانشگر دیگر بازیکن استقلال از فصل گذشته است که ظاهرا او هم به مانند هم تیمی‌هایش درصد ناچیزی دریافتی داشته است: "باشگاه به تیم ما بی‌مهری می‌کند و ما را رها کرده است. محمود فکری و کادرش تنها هستند. پاداش دادن از داخل باشگاه که کاری ندارد. باید بیایید مطالبات بازیکنان را بدهید. هفته دوازدهم است و ما بین ۵ تا ۷ درصد دریافتی داشته‌ایم. واقعا مشکل داریم. تا الان هم حرفی نزدیم به خاطر محمود فکری بوده است. بزرگ‌ترهای تیم خواستند صحبتی نکنیم."

این موضوع تنها به بازیکنان فصل پیش مربوط نیست و اگرچه کادرفنی ترجیح داد در این مورد صحبت خاصی نداشته باشد اما رشید مظاهری از خریدهای تابستانی هم به این مساله اشاره کرد و از مدیران باشگاه درخواست کرد تا مشکلات را برطرف کنند:"بازیکنان ما آنقدر محجوب هستند که قبل از بازی جمع شدند و گفتند درباره بحث مالی صحبتی نداریم و می‌خواهیم بازی کنیم. اما خود مدیران آمدند به ما گفتند که می‌خواهند مبلغ قابل توجهی را به حسابمان واریز کنند. بازیکنان با تمام وجود بازی کردند. اصلا بحث خودم مطرح نیست و فقط بازیکنان را می‌گویم. حرف من با مدیران تیم است. اگر اینطوری پیش بروند تیم را خراب می‌کنند. باید خیلی زود به فکر باشند. این بازیکنان، بازیکنان خیلی خوبی هستند. تیم ما هم تیم خوبی است. باید هرچه زودتر جمع‌وجور کنند و درصد خوبی به بازیکنان بدهند."

استقلال طی هفته‌های گذشته نتایج مطلوبی داشته و اگر در مسابقه دربی هم به برتری دست پیدا می‌کرد دوباره صدر جدول را به دست می‌آورد اما به نظر می‌رسد تساوی در دربی و هراسان بودن بازیکنان بی ارتباط به مسائل خارج از زمین نیست. آنها از ابتدای فصل زمین تمرین مناسب نداشته و بسیاری از مصدومیت‌ها که در نتایج هم تاثیرگذار بود از این موضوع نشات می‌گرفت. به نظر می‌رسد مسائل مالی هم رفته رفته روی تیم فکری تاثیرگذار است.

وقتی فریاد بازیکنان در میکسدزون ورزشگاه آزادی اینگونه پس از هفته‌ها سکوت بلند شده، مشخص می‌کند که در درازمدت این موضوع همانطور که در فصول گذشته مشکل ساز شده، دوباره می‌تواند آبی‌ها را را خطر جدی رو به رو کند. یکی از مشکلات عدم پرداخت مطالبات به بازیکنان با توجه به نزدیک شدن به پنجره نقل و انتقالات می‌تواند فسخ قرارداد یکطرفه و جدایی مهره‌های ناراضی فکری باشد.

بعید به نظر می‌رسد فکری از شرایط فعلی راضی باشد. وقتی در نشست خبری از سرمربی استقلال درخصوص صحبت‌های مهدی عبدیان، عضو هیات مدیره و نظر او درخصوص عملکرد تیم صحبت شد، تمایل نشان داد که صحبت‌هایی داشته باشد اما با خنده اعلام کرد که بعدا در این باره صحبت می‌کند. سکوت سایر اعضای کادرفنی و عدم گفتگوی آنها با خبرنگاران مشخص می‌کند فعلا در حال سازش با شرایط فعلی هستند اما بعید است که در صورت تداوم این روند همچنان ساکت بمانند.

نتیجه بازی دربی و صحبت‌های بازیکنان پس از مسابقه می‌تواند برای اعضای هیات مدیره و مدیرعامل که وعده پاداش مخصوص دربی را دادند، یک زنگ خطر جدی باشد. مشکل مالی یکی از موضوعات همیشگی استقلال طی فصول اخیر بوده که به نظر می‌رسید با انتخاب اعضای جدید هیات مدیره این باشگاه و همینطور برنامه‌های اقتصادی برطرف شود اما همچنان به قوت خود باقی است. وعده مدیران به بازیکنان و کادرفنی عملی کردن تعهدات بوده و باید منتظر ماند و دید چه سرنوشتی در هفته‌های پیش رو برای تیم محمود فکری رقم خواهد خورد.

استقلال وریا غفوری لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر