کد خبر: 1021610 A

در فاصله سه روز مانده به بازی حساس استقلال و پرسپولیس تهران، گمانه‌زنی‌ها درباره انتخاب داور این مسابقه به دو داور لیگ برتری رسیده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در آستانه بازی حساس دو تیم استقلال و پرسپولیس در نود و چهارمین شهرآورد پایتحت، گمانه‌زنی‌ها درباره انتخاب داور این مسابقه به اوج خود رسیده و در این بین دو گزینه شانس بیشتری برای کسب سود مسابقه معوقه از هفته هشتم دارند.

محمدحسین زاهدی فر، رضا کرمانشاهی و سیدمهدی سیدعلی داورانی هستند که کمیته داوران در هفته اخیر از لیگ برتر قضاوت هیچ مسابقه‌ای را به آنها واگذار نکرد و بدین ترتیب به شانس‌های اصلی قضاوت در بازی روز دوشنبه شناخته می‌شدند اما طی روزهای اخیر نام سیدعلی از بین کاندیدهای قضاوت در دربی کنار رفته و از زاهدی فر و کرمانشاهی به عنوان داور احتمالی دربی نامبرده می‌شود.

در آستانه ۲۴ ساعت تا اعلام رسمی نام تیم داوری شهرآورد بیانیه‌های اخیر علیه عملکرد داوران طی هفته‌های گذشته و همینطور صحبت‌های روز گذشته ابراهیم شکوری، معاون اجرایی پرسپولیس و مهدی عبدیان، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال تهران موجب شد تا کمیته داوران انتخاب سختی را پیش رو خود ببیند.

استقلال حتی روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای خواستار حضور سیستم کمک داور ویدیویی(VAR) شد و اعلام کرد از حضور آن واهمه‌ای ندارد. سیستمی که پیش از استقلالی‌ها سایر تیم‌های لیگ برتری هم خواهان حضور آن بودند اما بعید است که برای مسابقه دربی رگدر دسترس باشد.

اکنون به نظر می‌رسد از بین رضا کرمانشاهی و محمدحسین زاهدی فر، یک داور سوت دربی را در اختیار خواهند داشت. در این بین کرمانشاهی که قرار بود ابتدا نیمه نهایی فصل قبل جام حذفی را سوت بزند اما در آخرین لحظات کمیته داوران اسم داور را عوض کرد یک سمت حضور دارد.

سمت دیگر هم زاهدی فر که فصل گذشته در دیدار رفت استقلال و سپاهان یک اشتباه تاثیرگذار داشت به طوری که تا مدت‌ها کمیته داوران نه به وی قضاوت داد و نه در بازی‌های استقلال داوری می‌کرد قرار گرفته است.

مسلما قضاوت دربی ۹۴ یکی از سخت‌ترین بازی‌ها برای داور این مسابقه است چراکه طی هفته‌های اخیر انتقاد و اعتراض از عملکرد داوران به اوج خود رسیده و به طور معمول هر تیمی تا به همین امروز دست کم یک بیانیه‌ درخصوص اتفاقات داوری منتشر کرده است؛ باید منتظر ماند و دید تصمیم کمیته داوران چیست، آیا زاهدی‌فر داور دربی خواهد بود یا کرمانشاهی که متعقد بود در شهریورماه حق او را پایمال کردند.

دربی استقلال تهران پرسپولیس تهران رضا کرمانشاهی محمد حسین زاهدی‌فر دربی ۹۴
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر