کد خبر: 1020916 A

راضیه سهرابی در گفت و گوی با ایلنا؛

عضو تیم ملی هندبال بانوان ایران می گوید با وجود اینکه برخورد و تنش در هندبال زیاد است اما آن را به فوتسال ترجیح داده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، راضیه سهرابی در اوج نوجوانی با توصیه سرمربیان بین دو راهی فوتسال یا هندبال، دومی را انتخاب کرد. او بعد از 15 سال حضور در هندبال و پوشیدن لباس تیم ملی، این روزها با پیراهن تیم تاسیسات دریایی به دنبال قهرمانی در لیگ برتر هندبال بانوان ایران است:

 

* در سال 87 انتخاب سختی داشتید و از فوتسال به رشته هندبال آمدید،پشیمان که نشدید؟

تا سال 87 هر دو رشته را همزمان با یکدیگر دنبال می کردم اما به یک جایی رسیدم که مربیان گفتند باید یک راه را انتخاب کنم و احساس کردم در این رشته موفق می شوم. آنجا بود که به تیم پایه های ذوب آهن رفتم و این مورد را دنبال کردم. خدا را شکر از جایگاهی که در آن قرار دارم واقعا راضی هستم و پشیمان هم نیستم.

 

* برخوردها و مصدومیت در هندبال خیلی زیاد است، برای ورود دلسرد نشدید ؟

برخورد، تنش و هیجان یک بخشی از بازی هندبال است کسی که می خواهد به این رشته وارد شود این مسائل را قطعا می داند و با همین اطلاعات تصمیم می گیرد. وقتی من در مسیر تصمیم گیری بزرگ قرار گرفتم با خانواده مشورت کردم و آنها تصمیم نهایی را برعهده خودم گذاشتند، چون بخش مهمی از آینده زندگی ام را تعیین می کرد. خانواده در این مسیر همیشه حمایت و همراهی داشتند.

WhatsApp Image 2021-01-06 at 10.44.10 (2)

 

*با توجه به شیوع کرونا، شرایط برگزاری لیگ برتر بانوان هندبال را چطور ارزیابی می کنید؟ تاسیسات دریایی قهرمان می شود؟

بازیها به طور منظم در دو گروه برگزار می شود. رقابت بین تیم ها سنگین است و چون بازیها متمرکز است مسابقات دور دوم به میزبانی تاسیسات دریایی در تهران برگزار می شود. از الان هم نمی شود درباره قهرمانی صحبت کرد همه تیم ها شانس قهرمانی دارند

 

*تاسیسات دریایی امسال از نظر امتیاز 7 امتیاز عقب افتاد. چرا؟

ما واقعا تیم خوبی هستیم،منتها به خاطر کرونا و فشار بازیها در دور رفت کمی امتیاز از دست دادیم. اما با تقویت تیم در دور برگشت بازیهای بهتری را تجربه کردیم و دنبال این هستیم که با ادامه روند خوبمان به قهرمانی برسیم.

 

*وضعیت پرداختی ها و شرایط باشگاه تاسیسات را چطور می بینید؟

در ورزش بانوان شرایط مالی خیلی خوب نیست ولی باشگاه تاسیسات دریایی از نظر پرداخت مبالغ خیلی به موقع و سرموعد پرداخت می کنند. آقای حلاجی مدیرعامل باشگاه تاسیسات هر سال تلاش می کنند پایتخت بدون تیم نباشد.

 

* به بحث ملی برسیم، اوضاع تیم ملی چطور ارزیابی می کنید؟

اردوهای تیم ملی حاضر هنوز تشکیل نشده است و فعلا اردو جوانان پیش رو هست، انشاالله با برنامه ریزی در بخش بانوان قطعا تیم ملی بهترین عملکرد و بهترین نتیجه را کسب خواهد کرد.

 

* فدراسیون هندبال تلاش هایش اری برای میزبانی هندبال جوانان آسیا در بخش آقایان شروع کرده، اگر میزبانی به ایران برسد، در بخش بانوان هم تاثیری دارد؟

این میزبانی قطعا برای بانوان هندبال خیلی تاثیرگذار است. وقتی امکانات و استانداردها برای بازیهای در سطح آسیا آماده می شود به مرور زمان استانداردها بالاتر می رود و این فرهنگ رفتاری در همه بازیها اجرا می شود.

 

*شما چند سال قبل در مصاحبه تان گفته بودید آقای رحیمی بهترین رئیس فدراسیون هست، به خاطر همشهری بودن این صحبت را انجام دادید یا دلیل دیگری داشت؟

آقای رحیمی در مدیریت فرد خیلی موفقی هستند و در فدراسیون هم با تمام توانشان فعال بودند و همه موارد سرجای خودش بود. البته الان هم رئیس آقای پاکدل زحمات زیادی می کشند و نگاه بلند مدت قابل توجهی دارند و پیگیری میزبانی مسابقات آسیایی یکی از همین موارد است.

WhatsApp Image 2021-01-06 at 10.44.10 (3)

 

*از پوشش رسانه ای هندبال بانوان راضی هستید؟

فکر می کنم اولین فدراسیونی که از طریق لایو اینستاگرام بازیهای بانوان را پوشش داد فدراسیون هندبال بود. بعضی بازیها به صورت زنده از طریق رادیو هم پخش می شود و شبکه جام جم هم چند بازی را پخش کرد ولی زنده نبود. در کنار اینها خبرگزاری ها و سایت های خبری هم به اندازه توانشان و بیشتر از گذشته اخبار ما را پوشش می دهند اینها همه پیشرفت رو به جلو است.

 

*با این روند به لژیونر شدن فکر می کنید؟

در اینکه سطح هندبال ایران خیلی خوب است شکی نیست و لژیونر شدن کار دور از دسترسی نیست ولی سطح بازیهای ما با آنها متفاوت است. مثلا  چین، کره و ژاپن جزو بهترین های آسیا هستند باید تلاش بیشتری بکنیم . قطعا با تلاش این هدف دور از دسترس نیست.

گفت و گو: وحید مرادی

تاسیسات دریایی سهرابی هندبال ایران راضیه سهرابی هندبال بانوان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر