کد خبر: 1019381 A

سیروس پورموسوی بومی ترین تیم لیگ بیستم را در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، شاگردان سیروس پورموسوی درحالی با 15 امتیاز آن هم بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به استقلال در جایگاه دوم جدولی رده بندی قرار دارند که این تیم بیشتر ستارگان فصل گذشته خود را از دست دادند و در شروع مسابقات لیگ برتر با پنجره بسته مسابقات لیگ بیستم را آغاز کردند. از طرفی آبادانی‌ها دیر تر از تمامی تیم‌های لیگ برتری تمرینات پیش فصل خود را شروع کردند. از همین رو کمتر کسی فکر می‌کرد پورموسوی و شاگردانش بتوانند تا بدین جای فصل عملکرد این چنین را از خود به نمایش بگذارند.

پورموسوی که متولد استان خوزستان است، سابقه حضور روی نیمکت تیم های همچون استقلال خوزستان، فولاد و حالا صنعت نفت آبادان را در کارنامه دارد. پور موسوی در لیگ پانزدهم در کنار عبدااله ویسی نیز توانست در عین ناباوری با این تیم قهرمان لیگ برتر نیست شود.

از همین رو صنعت نفت آبادان با در اختیار داشتن 18 تا از 24 بازیکنی که نفت آبادان این فصل بازی داده، متولد خوزستان هستند.بومی‌ترین تیم لیگ بیستم باشند. این یعنی 75 درصد از تیم پورموسوی در لیگ بیستم بومی هستند و این یک آمار خیرکننده درت ایخ مسابقات لیگ برتر است. شاید همین موضوع یکی ازمهم ترین دلایل موفقیت تیم پورموسوی در این مدت زمان کوتاه باشد.

همچنین صنعت نفت با میانگین سنی 26.39 چهارمین تیم جوان لیگ بیستم است. تا پورموسوی نشان دهد علاوه بر اعتقاد بر نیرو بومی، اعتقاد ویژه به جوان گرایی دارد.

صنعت نفت آبادان لیگ برتر سیروس پور موسوی لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر