کد خبر: 1019356 A

استقلال را به جایگاه واقعی‌اش در آسیا می‌رسانیم

سرمربی استقلال تهران به شایعه اولتیماتوم در آستانه بازی دربی صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، محمود فکری در نشست خبری پیش از مصاف با آلومینیوم اراک اظهار داشت: قبل از شروع صحبت‌هایم به خانواده محترم یونس علیشیری تسلیت عرض می‌کنم. بازی فردا بازی سختی است چون هر تیمی که با استقلال بازی دارد انگیزه لازم را دارد و کار ما را سخت خواهد کرد. آلومینیوم به جز یکی دو هفته اول سر و شکل خوبی در این هفته‌ها پیدا کرده و خطیبی سال گذشته با تیم ماشین سازی 2 برد از بازی با استقلال کسب کرده و این نشان می‌دهد کارش را بلد است. این موضوع می‌تواند کار را برای ما سخت کند ولی ما در تلاش هستیم 3 امتیاز بازی فردا را کسب کنیم و شرایط را در جدول حفط کنیم.

بازی با آلومینیوم فدای دربی نمی‌شود؟ فکری در پاسخ به این سوال گفت: هم بازی دربی مهم است و هم سه امتیاز بازی فردا. با توجه به اینکه بازی خانگی است این سه امتیاز برای ما ارزشمند است. با کسب سه امتیاز ارامش را در تیم حفظ می کنیم. برنامه ریزی می کنیم که برنده شدیم و سه امتیاز این مسابقه به اندازه ای اهمیت دارد که فدای دربی نمی شود.

وضعیت شیخ دیاباته و محمد نادری چطور است؟ فکری در این خصوص گفت: شیخ را به اردوی می آوریم و در لیست حضور دارد ولی اقای نادری را برای این بازی ریسک نکردیم و امیدواریم که در هفته پیش رو تمرینات بهتری را بگذارند و برای بازی دربی آسیب دیدگی نداشته باشد.

فکری در خصوص تعویض مهدی قایدی در بازی گذشته گفت: این مساله را ورود نکنیم به نظر بهتر است.

وضعیت میلیچ چه شد؟ سرمربی استقلال در این خصوص گفت: یکی از بزرگترین مشکلاتی که استقلال در این چند سال درگیرش بوده مبحث نظم و انضباط است که جایگاه نظم کمرنگ شده بود. یکی از مهم ترین کارهایی که ما باید در تیم انجام بدهیم آوردن نظم است و همه باید بدانند که جایگاهشان کجاست. آقای میلیچ یک بازیکن حرفه ای است و خودش خوب می داند که وقتی بازی می کند دلیل نمی خواهد زمانی که بازی نمی کند هم دلیلی ندارد. نباید به دنبال دلیل باشد، باید کارش را انجام بدهد و او و هم تمام بازیکنان باید کارشان را انجام بدهند. ما بازیکنان نجیبی داریم. بازیکنان زیادی در تیم داریم که نظم، انضباط و صبوری را سرلوحه کارشان قرار دادند و اگر قرار باشد قرار باشد یک بازیکنی این شکلی رفتار کند، کار ما را خراب می کند و بازیکنانی که نظم دارند را آلوده می کنند. ما این فضا را به هیچ بازیکنی نمی دهیم که بخواهد از حیطه مسئولیت و جایگاه خودش خارج شود.

او ادامه داد: امیدواریم که آقای میلیچ بعد از بازی فردا جلسه انضباطی اش برگزار شود و مطمئنا به تیم برمی گردند و مشکل خاصی وجود ندارد. به هر حال یک رفتاری انجام دادند و هر کسی حتی به غیر از ایشان بخواهند پایشان از گلیم‌شان بیشتر دراز کنند با آنها برخورد می شود. برخورد به معنی قطع همکاری نیست و باید متوجه اشتباهشان شوند و دیگر بازیکنان هم متوجه شوند که اگر اشتباهی کردند به کمیته انضباطی فراخوانده می شوند. همه این مشکلات حل می شود ما الان بازیکنان یکدلی داریم که با هم رفیق هستند. نجیب و صبور هستند، ما مشکلات زیادی در تیم داشتیم که با صبوری برطرف شد، شاید خیلی ها ندانند که بازیکنان فقط 10 درصد از طلب شان را گرفتند. وقتی نشان می دهند که با جان و دل کار می کنند و دنبال مشکل خاصی نیستند باید حواس مان جمع باشد. هم باشگاه و هم ما باید حواسمان باشد که کسی کار را خراب نکند و با یکدلی و تلاش بیشتر بتوانیم جایگاه مان در جدول را حفظ کنیم. جایگاهی که استقلال باید در هر لیگی بالای جدول باشد. اگر خرده مشکلات حل شود مطمئنا استقلال هر سال می تواند قهرمان شود.

سرمربی آبی پوشان با اشاره به آلودگی آب و هوای تهران گفت: ما هر سال در زمستان این مشکل را در شهرهای مختلف از جمله تهران داریم. امیدواریم که این آلودگی تاثیری روی بازیکنان و مجموعه نگذارد. باتوجه به فصل زمستان و سرمای هوا این آلودگی همیشه وجود دارد و باید یک طوری مثل کرونا با این آلودگی بسازیم و رو به جلو برویم.

فکری درباره نامه سازمان لیگ درخصوص تخلف نیمکت نشینان لیگ برتری هم گفت: جا دارد از سازمان لیگ تشکر کنم که این قانون را عملی کردند و نباید به تیمی اجازه بدهند که چنین برخورد کنند. باید فضای فیرپلی و بازی جوانمردانه رعایت شود. اگر قرار باشد تیمی از این حربه استفاده کند آن فضا از بین می رود. سازمان لیگ نباید به هیچ تیمی چنین اجازه ای بدهند. فضا غیراخلاقی می‌شود و مانند خطای بازیکنان می تواند اخراج به دنبال داشته باشد. با این روند تیم ها با آرامش بیشتر به کارشان و فضای فنی می پردازند. در مجموع هر تیمی که توانست بازی بهتر انجام بدهد به امتیاز می رسد. 

اولتیماتومی به شما داده‌اند؟ سرمربی آبی پوشان در این باره گفت: اولتیماتوم برای سرمربی که صدر جدول است؟(باخنده.) همان داستانی است که ما به اصطلاح یا باید خرج کنیم، شاید خرج نمی‌کنیم(باخنده.) از این مشکلات است دیگر. جالب است که برای مربی که این اندازه مشکلات در تیم داشته و صبر کرده، اولتیماتوم پاداش باشد که دوستان برای ما درست کردند. از شما خواهش میکنم چنین سوالاتی را مطرح نکنید. کسی که این سوالات را طراحی می کند خودش را زیر سوال می برد. نمی دانم. ما بازی شهرخودرو به جدول آمدیم و ذوب آهن هم که تساوی گرفتیم و بعد از گل گهر هم که صدر جدول آمدیم. در بازی های خارج از خانه 7 امتیاز گرفتیم و به نظرم با کسانی که این سوالات را مطرح می‌کنند باید دعوت کنیم(باخنده.)

سرمربی آبی‌ها در این باره اضافه کرد: من به استقلال آمدم و تمام تلاشم را برای سربلندی تیم استقلال انجام می دهم. برای خوشحالی مردم، شاید رفتارهایی داشته باشیم که ناراحت شوند ولی کاری که ما انجام می دهیم برای باشگاه استقلال و سربلندی آنهاست. هیچ خودخواهی و غرضی در رفتارهای ما نیست و در صحبت های قبلی هم گفته بودم که به اندازه کافی در استقلال تجربه دارم و فضای استقلال را خوب می شناسم. مطمئنم چه قبل از دربی و بعد از دربی و بازی‌های حساس و غیرحساس رفتاری را خواهیم داشت که به نفع تیم باشد. هواداران مطمئن باشند، ما را کمک کنند. خیلی از طرفداران همکاری می کنند و به ما انرژی خوب می دهند که از آنها تشکر می کنم. امیدواریم که فضای یکدلی بیشتر باشد و هواداران عزیز بازیچه دست آقایان نشوید و به امید خدا با اتحاد و یکدلی بیشتر استقلال را به جایگاه اصلی‌اش در آسیا برسانیم.

استقلال تهران محمود فکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر