کد خبر: 1018555 A

سه تقابل اخیر امیر قلعه نویی با استقلال درحالی با شکست این سرمربی همراه بوده که تیم‌های تحت هدایت او گل نخست را از روی نقطه پنالتی دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، در چارچوب هفته نهم مسابقات لیگ برتر استقلال در حالی موفق شد با نتیجه 2 بر یک گل گهر سیرجان را شکست دهد که علیرضا حقیقی در دقیقه 6 این دیدار روی امیر ارسلان مطهری خطا کرد تا داور این صحنه را پنالتی اعلام کند و گل نخست این تیم در دقیقه 8 از روی نقطه پنالتی توسط کاپیتان استقلال وریا غفوری به ثمر رسید.

مهدی قائدی نیز در دقیقه 14 موفق شد گل دوم استقلال را وارد دروازه گل گهر سیرجان کند. اما این پایان ماجرا نبود. در دقیقه 30 استقلال بار دیگر روی اشتباه علیرضا حقیقی صاحب ضربه پنالتی شد اما وریا غفوری آن را به بیرون زد. با این پیروزی شیرین،  استقلال 15 امتیازی شد و جای شاگردان قلعه نویی را در صدر جدول گرفت.

فریم به فریم با پنالتی جنجالی نیمه اول استقلال: از تکل حقیقی با ضربه غفوری  | خبرگزاری ایلنا

امیر قلعه نویی در حالی سه بازی اخیر خود در تقابل با استقلال را به این تیم واگذار کرده است که، در تقابل با تیم سابق خود گل اولی که تیم او دریافت کرده است از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است.

در هفته بیست و هفتم لیگ نوزدهم شاگردان امیر قلعه نویی درحالی برابر استقلال قرار گرفتند که سپاهان یکی از مدعیان اصلی کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا بود. اما در دقیقه 51 این بازی داور خطای شایان مصلح روی دیاباته را گرفت تا مهاجم آفریقایی استقلال از روی نقطه پنالتی دروازه سپاهان را باز کند. در ادامه استقلال گل دوم را باز روی اشتباه مصلح به ثمر رساند. تا تک گل محمد محبی در دقیقه 82 برای این تیم اصفهانی فایده ای نداشته باشد تا قلعه نویی قافیه را در کسب سهمیه آسیایی به استقلال ببازد.

چند فریم از پنالتی عجیب شایان مصلح روی دیاباته - تابناک | TABNAK

چند فریم از پنالتی عجیب شایان مصلح روی دیاباته - تابناک | TABNAK

درست 9 روز بعد قلعه نویی باز هم در ورزشگاه آزادی، این بار در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی باید برابر استقلال قرار می‌گرفت. نیمه اول درحالی که به نظر می‌رسید با نتیجه صفر صفر به پایان برسد. اما داور بازی در اوقات تلف شده باز هم خطای شایان مصلح را اینبار بر روی مهدی قائدی گرفت تا وریا غفوری از روی نقطه پنالتی گل اول بازی را به ثمر برساند. در دقیقه 61 بازی نیز علی کریمی گل دوم استقلال را به ثمر رساند تا قلعه نویی در کمتر از 10 روز دو بار به تیم سابق خود ببازد. تا هم سهمیه آسیایی را از دست بدهد و هم قهرمانی جام خذفی را. بعد از این بازی قلعه نویی برای نخستین بار در طول دوران مربی گری خود از هدایت یک تیم استعفا داد.

پنالتی های استقلال و بررسی موشکافانه! | خبرگزاری بین المللی شفقنا

نظر کارشناسان داوری در مورد دو صحنه جنجالی استقلال-سپاهان - همشهری آنلاین

در بازی رفت این دو تیم در لیگ نوزدهم نیز که با تساوی 2 بر 2 همراه شد. کی‌روش استنلی مهاجم برزیلی سپاهان در درون محوطه جریمه این تیم توپ را با دست کنترل کرد که این صحنه از چشمان داور بازی دور ماند و آن را پنالتی نگرفت. 

بزرگترین اشتباه داوری سال با رسم شکل :: ورزش سه

 

استقلال امیر قلعه نویی لیگ برتر سپاهان گل گهر سیرجان شایان مصلح لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر