کد خبر: 1018550 A

شرایط دربی در این وضعیت مساوی نیست

بازیکن سابق تیم استقلال می گوید آبی پوشان باید همیشه مثل نیمه اول بازی مقابل گل گهر باشند.

به گزارش ایلنا، فابیو جان واریو پیشکسوت تیم استقلال تهران می‌گوید آبی پوشان باید با شرایط بهتری نسبت به مسابقه برابر گل گهر در دربی حاضر شوند تا نتیجه بازی را به سود خودشان رقم بزنند. 

بازی استقلال و گل گهر را چطور دیدید؟

ما در این بازی دو نیمه متفاوت را شاهد بودیم. استقلال در نیمه اول بازی را خوب و هجومی آغاز کرد و نتیجه‌اش را هم دید و موفق شد دو گل به ثمر برساند. البته یکی از مقصرانی که باعث شد تیم حریف گل بخورد، دروازه‌بان این تیم بود او در بازی با توپ ضعیف عمل کرد و باعث شد استقلال به گل برسد و شیرازه تیم گل‌گهر از هم پاشید. استقلال می‌توانست از پاشیدگی گل گهر استفاده بیشتری کند اما به همین دو گل بسنده کرد.

عملکرد گل گهر چطور بود؟

امیر قلعه‌نویی مربی حرفه‌ای و کاربلدی است و برایش موضوعیت ندارد که تیمش یک بر صفر یا چهار بر صفر بازنده شود و به خاطر همین تیم قلعه‌نویی حملات خود را آغاز کرد و استقلال در لاک دفاعی فرو رفت. در نیمه دوم استقلال یک موقعیت خطرناک هم نداشت اما گل‌گهر در نیمه دوم عملکرد بسیار خوبی داشت و موفق شد فرصت‌های خوبی ایجاد کند. آن‌ها اگر مقداری باهوش‌تر عمل می‌کردند، شاید بازی را به نفع خود تمام می‌کردند.

از نظر شما شرایط مطلوب است؟

آبی‌ها اگر بخواهند مثل نیمه دوم بازی مقابل گل گهر باشند، قطعا در داربی ناموفق خواهند بود و شکست می‌خورند. مردم فوتبال هجومی را دوست دارند و استقلال هم در نیمه اول حمله کرد اما استقلال در نیمه دوم دفاعی کار کرد و با این کار نزدیک بود حتی مقابل گل‌گهر شکست بخورد اما شانس با این تیم یار بود. به نظر من بازی هجومی هم نتیجه‌بخش و هم هوادار پسند است.

عملکرد رشید مظاهری چطور بود؟

عملکرد او خیلی عالی است و این روز‌ها خیلی خوب گلری می‌کند، البته سید حسین حسینی هم گلر استقلال و تیم ملی بوده و اگر فرصت به او برسد می‌توان از او نیز استفاده کرد. این خیلی خوب است که استقلال دو گلر آماده دارد. حضور دو دروازه بان خوب و تراز اول خیال کادرفنی، باشگاه و همینطور هواداران را راحت کرده است .

به برنامه لیگ انتقاد می‌شود؛ رویارویی دو تیم با بازی‌های معوقه در دربی اینگونه صحیح است؟

شرایط دربی در این وضعیت مساوی نیست. پرسپولیس چند بازی انجام نداده و تعداد بازی‌های دو تیم باهم فرق می‌کند. استقلال 8 بازی انجام داده و پرسپولیس 6 بازی، البته فکر می‌کنم دیگر نباید به این موضوعات پرداخته شود و باید همه حواس‌ها به بازی بعدی و دربی باشد. الان نیز خوشحالی برد مقابل گل‌گهر باید تمام شود و همه تمرکز‌ بازیکنان و کادر فنی فقط برای دربی باشد تا بتوانند بازی خوب و قابل قبولی به نمایش بگذارد.

استقلال لیگ برتر فوتبال فابیو جان واریو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر