کد خبر: 1017950 A

یکدل و رفیق هستیم؛ این استقلال مدنظرم است

سرمربی تیم استقلال تهران پس از بازی مقابل گل گهر سیرجان درباره انتقادات از تیمش صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، محمود فکری در پایان بازی برابر گل گهر سیرجان از هواداران این تیم خواست انتقادات خود را تنها متوجه کادرفنی و شخص سرمربی کنند و از هجمه علیه بازیکنان خودداری کنند تا تیم مدنظرشان را شکل دهد.

فکری در نشست خبری اظهار داشت: جا دارد به هر دو تیم خسته نباشید بگویم. واقعا بازی سنگینی بود. می‌توان گفت بازی خیلی خوبی بود و موقعیت‌های زیادی روی هر دو دروازه ایجاد شد. هم ما و هم گل‌گهر مستحق گل‌های بیشتری بودیم. در مجموع بازی قشنگ و جانداری بود. نشان داد که این دو تیم بالای جدولی، بی‌جهت در این جایگاه نیستند.

سرمربی استقلال همچنین درخصوص سبک بازی دو تیم گفت: یک فوتبال زیبا و پر استرس بود که پشت سر گذاشتیم. جا دارد از تک تک بازیکنانم بابت این بازی مردانه تشکر کنم. چیزی که من از بازیکنان انتظار دارم همین است و تیم در حال پیدا کردن شکل واقعی خود است. امیدوارم بازی به بازی به روند خوبمان ادامه دهیم و هم امتیاز بازی را کسب کنیم و بازی زیباتری ارائه دهیم. بار فنی بازی در نیمه نخست بیشتر بود اما در نیمه دوم به واسطه تلاش ما برای حفظ گل و استفاده از ضدحملات و اشتباهات حریف و همینطور روی آوردن گل‌گهر به بازی مستقیم، زیبایی کنار رفت ولی تا آخرین لحظه پراسترس دنبال شد. خدا را بابت این بازی شکر می‌کنیم.

فکری درباره سبحان خاقانی که به دلیل مصدومیت تعویض شد هم گفت: بله او مصدوم شد. مچ پای او آسیب دید و فردا مشخص می‌شود چه اتفاقی رخ داده است. فعلا در حال یخ درمانی با تیم پزشکی و به واسطه مصدومیت تعویض شد.

سرمربی آبی‌ها درباره افت عملکرد شاگردانش در نیمه دوم مسابقه گفت: ما نیمه اول هم می‌توانستیم گل سوم را بزنیم. اگر این گل را می‌زدیم شاید بازی کاملا برمی‌گشت. در نیمه دوم از بازیکنان خواستیم که از اشتباهات حریف به گل برسند و هم اینکه به ضدحملات فکر می‌کردیم. موقعیت‌هایی را در نیمه دوم به وجود آوردیم. قایدی می‌توانست گل سوم را بزند و آب سردی روی تیم حریف بریزد. به هر حال زیبایی فوتبال به همین است. باز هم موقعیت‌های دیگری داشتیم. بازی مستقیم حریف باعث شد یک مقدار عقب برویم و در مجموع می‌خواستیم دو گل زده خودمان را حفظ کنیم و خدا را شکر به سه امتیاز که برای ما خیلی مهم بود، دست پیدا کردیم. امیدوارم در بازی‌های آینده نقاط ضعف خودمان را برطرف کنیم.

او همینطور خطاب به طرفداران استقلال بیان کرد: بازیکنان استقلال بسیار با شرف، با آبرو و پرتلاش هستند. خواهشی که از هواداران دارم این است که اگر حرف یا بی‌احترامی هست، به من بگویند. هر انتقادی هست سر من فریاد بزنند و خودشان را خالی کنند. خواهشی که دارم به بازیکنانم کاری نداشته باشند و با روحیه دادن، تمرکز آن‌ها را بالاتر ببرند و با تعصب بیشتری پیگیری بازی‌ها باشند و بتوانیم بازی‌های بهتری ارائه دهیم و به حق واقعی استقلال دست پیدا کنیم.

فکری همینطور درباره تنش‌ها بین نیمکت استقلال و گل گهر در این مسابقه گفت: این تنش‌های بازی یک مقدار طبیعی است ولی در مجموع این بازی برد و باخت داشته است. قبل از بازی من خدمت قلعه‌نویی در رختکن گل‌گهر رسیدم و احترامی که بر من واجب بود را به عنوان بزرگتر از روزی که وارد استقلال به عنوان بازیکن و کاپیتان  مسئولی داشتم، به جا آوردم.

او با اشاره به حفظ احترام پیشکسوتان گفت:‌ امیر قلعه‌نویی افتخارات زیادی برای استقلال به دست آورده و وظیفه من است که قدردان او باشم و هواداران هم نباید زحمات وی را فراموش کنند. در بازی رقابت وجود دارد ولی چیزی که مهم است ارزش‌ها و حفظ احترام میان 2 طرف است که خوشبختانه بین ما و  نیمکت گل گهر وجود داشت. از این 3 امتیازها داده می‌شود و می‌رود ولی حفظ شخصیت و احترام‌ها می‌ماند. وظیفه من است که درس پس بدهم و احترام بگذارم. از همه دوستان هم می‌خواهم رفاقت و دوستی که خیلی مهم تر از 3 امتیازها است را رعایت کنند.

فکری درباره عملکرد محمدرشید مظاهری در این مسابقه گفت: رشید بالاخره یکی از گلرهای خوب فوتبال ماست و روی آن موقعیتی که سیو کرد، خیلی خطرناک بود که خوب دفع کرد. یکی از گلرهایی است که می تواند در تیم ملی کمک کند و بیشتر از آن استفاده شود. امیدواریم که هم رشید و هم بازیکنان دیگرمان هم در تیم ملی بیشترشان را ببینیم تا به تیم ملی کمک کنند.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه ظاهرا بازیکنانش به دنبال وقت کشی هستند، گفت: وقت کشی نداشتیم، فکر نمی کنم. الان تیم شماشکست خورده شاید الان از این بابت ناراحت باشید. یکی دو مورد بوده خیلی سریع بازیکنان ما بلند شدند. یک مورد هم آسیب دیده بود. ما از دقایق ابتدایی بازی پیش افتادیم و اینطور نبوده که تکرار بشود. هم در نیمه اول و هم نیمه دوم موقعیت هایی به وجود اوردیم که می شد گل هایمان بیشتر هم شود. شما(خبرنگار سیرجانی) چون تیم تان باخته از این موضوع ناراحت هستید شاید به همین خاطر چنین سوالی مطرح می کنید اما وقت کشی خاصی وجود نداشت که بخواهیم از آن ایراد بگیریم.

محمود فکری در بخش پایانی صحبت‌هایش از باشگاه تشکر کرد و گفت: جا دارد از مجموعه باشگاه تشکر کنم. از مدیریت، هیات مدیره که فضای خوبی به تیم وجود آوردند. بازیکنان وقتی یکدلی و اتحاد را در هیات مدیره می بینند روی روند نتیجه گیری آنها تاثیر دارد. واقعا از تک تک هیات مدیره تشکر می کنم و همینطور از مدیریت باشگاه؛ همه مجموعه تلاش می کنند و می خواهند یک فضایی را به وجود بیاورند. بچه هایی که حتی با تیم ما نبودند هم دلشان با تیم بود و چیزی که من می خواهم همین یکدلی است که به امید خدا باید دل هایمان بیشتر به هم نزدیک شود و تلاش بیشتری داشته باشیم.

او ادامه داد: در آخر هم از مجموعه های وب مجددا تشکر می کنم چون خالصانه به ما کمک می کنند. نسبت به قراردادشان از ما جلوتر هستند به ما کمک می کنند. ما هم با تلاش و توجه بیشتر از جمله توجه طرفداران یک تیم تیم یکدست و رفیق داشته باشیم و بتوانیم در مجموع نتایج خوبی را هم به دست بیاوریم.

فکری درخصوص  داوری بازی هم گفت: بازی، بازی پرتنش و سختی بود و جا دارد دپارتمان داوری تشکر کنم که داوران باتجربه را برای این بازی انتخاب کردند. یک سری اشکالات برای هر دو تیم بود، چون هنوز تصاویر را ندیدم نمی توانم زیاد قضاوت کنم ولی اشتباهاتی شاید برای هر دو طرف بوده و معترض بودند اما واقعا بازی سختی بود؛ هم خسته نباشید می گویم و همه از آنها تشکر می کنم.

استقلال تهران گل گهر سیرجان محمود فکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر