کد خبر: 1017503 A

سرمربی گل گهر سیرجان آخرین بار 5 ماه قبل به مصاف استقلال رفت و در پایان آن بازی مجبور شد برای اولین بار در طول دوران مربیگری خودش استعفا بدهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، امیر قلعه نویی و گل گهر سیرجان باید تا ساعاتی دیگر در خانه از استقلال تهران پذیرایی کنند. دیداری که از جنبه های مختلف حساسیت و جذابیت بالایی دارد که یکی از آنها تقابل سرمربی تیم سیرجانی با تیم سابق و مورده علاقه‌اش است که گذشته پر فراز و نشیبی میانشان بوده است.

امیر قلعه‌نویی بیشترین سال‌های دوران بازی خود را در استقلال سپری کرد و در مربیگری هم چنین شرایطی دارد و در طول سال‌های حضورش روی نیمکت تیم‌های مختلف در لیگ برتر با 7 سال حضور در استقلال بالاترین آمار را دارد و البته بیشترین جام‌های قهرمانی‌اش در مربیگری هم در دوران حضور در این تیم است. از طرفی استقلال هم تا کنون 3 قهرمانی در لیگ برتر دارد که هر 3 آنها توسط قلعه‌نویی به دست آمده‌اند.

با این وجود گذشته میان قلعه نویی و استقلال همیشه شیرین نبود و خاطرات تلخی هم میان آنها وجود دارد که جدیدترینش برمی‌گردد به آخرین تقابل آنها. زمانی که امیر آخرین روزهای کابوس وار روی نیمکت سپاهان را تجربه می‌کرد و در حالی حرف و حدیث‌های بازگشتش به استقلال شنیده می‌شد که دو دیدار حساس و سرنوشت ساز در لیگ و جام حذفی در فاصله کم با این تیم داشت که نتایج آن تکلیف سهمیه آسیایی و حفظ شانس قهرمانی جام حذفی را بالا می‌برد.

اوضاع برای قلعه نویی در سپاهان خوب نبود و نتایج نه چندان قابل قبول این تیم در هفته های پسا کرونا شانس قهرمانی را در لیگ برتر از این تیم گرفته بود و هواداران تیم اصفهانی از این وضعیت راضی نبودند و حتی تجمعی هم علیه سرمربی وقت در تمرینات شکل گرفت.

01514259

شب مسجل شدن قهرمانی پرسپولیس و چند روز قبل از بازی با استقلال در لیگ برتر بود که قلعه نویی شبانه دچار حمله قلبی شد و به بیمارستان رفت و حالش به قدری وخیم بود که تا چند روز بستری و تحت نظر بود و بازی با استقلال را هم نتوانست در کنار شاگردانش باشد. جایی که استقلال با اشتباه داور مسابقه در اعلام ضربه پنالتی به سود آبی ها برتری این تیم را رقم زد.

11

استقلال بازی را 2 بر یک برد و کار سپاهان در لیگ برتر پس از آن وخیم تر هم شد حتی شانس کسب سهمیه آسیایی به خطر افتاده بود. ولی هنوز جام حذفی باقی مانده بود و سپاهان می‌توانست چند روز بعد با انتقام از استقلال راهی نیمه نهایی شود. در این بازی قلعه نویی با وجود توصیه اکید پزشکان در کنار تیمش حاضر شد و اگرچه نمی‌توانست سرپا بایستد ولی از روی یک چهارپایه پلاستیکی تیمش را هدایت می‌کرد.

01518438

بازهم شایان مصلح و بازهم تصمیم اشتباه از سوی داور مسابقه یک پنالتی به سود آبی ها به ارمغان آورد و اعتراض‌ها به این تصمیم منجر به اخراج قلعه نویی از کنار زمین و دنبال کردن ادامه بازی از روی سکوها شد.

01518492

 استقلال آن بازی را هم شکست خورد و قلعه نویی عصبانی در راهروی ورزشگاه با موعود بنیادی‌فر درگیری لفظی پیدا کرد و پس از ساعتی متن استعفایش از هدایت سپاهان را در صفحه شخصی منتشر کرد. استعفایی که به سرعت پذیرفته شد و اولین استفعای عمر ورزشی او پس از 20 سال مربیگری بود.

Capture

بعد از این ماجراها بود که همه از پایان دوران قلعه‌نویی و قهرمانی‌هایش صحبت کردند. اینکه او دیگر توانایی کسب جام ندارد و حتی بعید است از این به بعد هدایت تیمی مدعی را به دستش بسپارند. خیلی‌ها از خداحافظی او از دنیای مربیگری می‌گفتند و برخی هم عقیده داشتند باید یک سال استراحت و ریکاوری کند و در لیگ بیستم تیم نگیرد. صحبت از توصیه پزشکان به او برای کنار گذاشتن این حرفه هم مطرح شد ولی آنهایی که قلعه‌نویی را از نزدیک می‌شناختند به خوبی می‌دانستند قرار نیست دست از علاقه‌اش بکشد.

در تعطیلی لیگ بود که چند تیم لیگ برتری برای قلعه‌نویی پیغام فرستاده و خواهان به خدمت گرفتنش بودند و در این میان امیر بار دیگر سفر به استان کرمان را انتخاب کرد. جایی که خاطرات خوبی از آن در ذهن داشت و یک بار هم پیش از این در شرایطی مشابه در آنجا و روی نیمکت مس کرمان توانسته بود به اوج برگردد و حالا اینبار در گل گهر چنین اتفاقی را جستجو می‌کرد.

حالا حدود 5 ماه از آن روزها، از آخرین بازی قلعه نویی مقابل استقلال و اولین استعفای دوران مربیگری‌اش گذشته و شرایط این روزهای او و تیمش شباهتی با چیزی که تصور می‌شد ندارد. تیم کم نام و نشان و البته بی حاشیه سیرجانی همان جایی بود که قلعه نویی برای اثبات دوباره خودش لازم داشت و الان با کسب 14 امتیاز از 8 بازی رتبه دوم جدول را در اختیار دارد.

امیر قلعه نویی

امروز قلعه نویی بار دیگر به مصاف استقلال می‌رود. جایی که خاطرات تلخ و شیرین از آن در ذهن دارد و البته با آرامشی که شباهتی با دو دیدار قبلی با تیم سابقش ندارد پا به میدان خواهد گذاشت. نتیجه این بازی تاثیر بسزایی در معادلات بالای جدول خواهد داشت و تیم برنده در پایان هفته صدر جدول را در اختیار می‌گیرد. باید دید قلعه‌نویی این بار به دور از استرس و شرایط وخیم 5 ماه قبل، بدون نیاز به چهارپایه پلاستیکی کنار زمین و به دور از فشارهای بیرونی چه عملکردی مقابل تیم سابقش خواهد داشت.

استقلال تهران امیر قلعه‌نویی سپاهان اصفهان گل گهر سیرجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر