کد خبر: 1017431 A

حسرت قهرمانی آسیا با بلندپروازی بی‌موقع؛

به نظر می‌رسد جدایی چند بازیکن پرسپولیس یک بازی دوسرباخت برای این تیم و خود آنها بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس این روزها به نظر می‌رسد شرایط خوبی ندارد و پس از پر پر شدن رویای قهرمانی آسیا برای این تیم، کادر فنی، بازیکنان و هوادارانش در لیگ برتر هم روی کاغذ اوضاعشان جالب به نظر نمی‌رسد. کمبود بازیکن در برخی از  پست‌ها در کنار فشار بالای تیم‌های لیگ برتری که به نوعی خودشان را قربانی تغییر برنامه سازمان لیگ در راه  قهرمانی به دست نیامده آسیا می‌دادند از یک سو و مشکلات مالی همیشگی که باعث شده امید چندانی به تقویت تیم و جذب بازیکن جدید برای این تیم وجود نداشته باشد اوضاع نابسامانی در اردوی سرخ‌های پایتخت ایجاد کرده است.

یکی از دلایلی که باعث شده پرسپولیس به این روز بیافتد، جدایی یکباره چند بازیکن خیلی مهم و کلیدی این تیم از جمله علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، مهدی ترابی و علی علیپور است. بازیکنانی که می‌توانستند با چند ماه حضور بیشتر در این تیم شانس قهرمانی در آسیا را بالا ببرند و حالا خودشان هم تقریباً حال و روز خوبی ندارند.

 

بیرانوند

1399051015142572320867384

اگرچه پرسپولیس با جذب حامد لک مشکل خاصی در دروازه ندارد و شاید حتی هواداران این تیم از این جابجایی در تیمشان راضی باشند ولی از این جهت که سرخپوشان مجبور شدند یک سهمیه لیگ برتری را خرج جذب گلر کنند و در ادامه برای جذب بازیکنان مورد نظر به مشکل خوردند بشود گفت از این نظر پرسپولیس دچار ضرر شده است. بیرانوند اوضاع خوبی در آنتروپ ندارد و تاکنون دو بازی مقابل تاتنهام و بروژ به میدان رفته و کارش به جایی رسید که سرمربی این تیم بابت بازی دادن به او ابراز پشیمانی کرد. رابطه بیرانوند با سرمربی تیمش خوب نیست و به نظر نمی‌رسد دیگر به این زودی‌ها فرصت بازی پیدا کند. خصوصاً اینکه تغییر در پست دروازه سخت‌تر از پست های دیگر است.

 

شجاع خلیل‌زاده

12866863_756

حال و روزش بهتر از سایرین است و به جز مصدومیت‌های گهگاهی که سراغش می‌آید معمولاً جایگاه ثابتی در ترکیب این تیم دارد ولی الریان وضعیت خوبی در جدول لیگ ستارگان ندارد و شانس قهرمانی و حتی کسب سهمیه آسیایی هم نیست و احتمالاً جایی در میانه‌های جدول خواهد داشت و به نظر می‌رسد حضور در الریان به جز شرایط مالی جذابیت دیگری برای شجاع نخواهد داشت. او یک مهره کلیدی برای پرسپولیس بود و آخرین جدا شده این تیم هم بود و مشخص نیست چرا چند ماه صبر نکرد تا این تیم فینال آسیا را برگزار کند و بعد جدا شود.

 

مهدی ترابی

01535606

ستاره بی چون و چرای فصل قبل پرسپولیس که امتیازات مهمی برای این تیم دشت کرد و خیلی ها عقیده دارند اگر ترابی نبود پرسپولیس فصل قبل قهرمان نمی‌شد. شاید جدایی او بیشترین ضربه را به پرسپولیس زده باشد و هنوز هم جای خالی او در این تیم احساس می‌شود. ترابی در العربی اینطور که شنیده می‌شود جایگاه محکمی ندارد و برخلاف مهرداد محمدی از عملکردش رضایت ندارند و شایعاتی از قطع همکاری او با این تیم قطری و بازگشتش به پرسپولیس مطرح شده است.

 

علی علیپور

5484895

مهاجم اول چند فصل اخیر سرخپوشان بود که نبودش باعث شد این باشگاه به دنبال جذب آل کثیر برود و آن ماجراها پیش بیاید. عدم حضور علیپور در خط حمله پرسپولیس به شدت محسوس است و خود او هم در ماریتیمو اوضاع جالبی ندارد. حضورش در ترکیب این تیم یک خط درمیان و معمولاً به عنوان یار تعویضی است و تاکنون موفق نشده برای تیمش گلزنی کند یا کار مفید دیگری انجام دهد. امروز شایعاتی در مورد خروجش از این تیم به گوش رسید.

 

گزینه‌های سابق

150618266115343500

پیش از این هم بازیکنان زیادی از پرسپولیس جدا شدند و در ابتدا عملکرد موفقی نداشتند و بعضاً مجبور به بازگشت به ایران و به پرسپولیس شدند. از خود طارمی و رضاییان که ماجرای رفتنشان به ریزه اسپور دردسر بزرگی برای خودشان و این تیم ایجاد کرد تا وحید امیری و فرشاد احمدزاده و سروش رفیعی. موارد موفقی هم مثل صادق محرمی در این فهرست وجود دارد. باید دید سرنوشت جدا شده ها بازگشت به لیگ ایران است یا به پیشرفت خود در آنسوی مرزها ادامه می‌دهند.

 

پرسپولیس علیرضا بیرانوند علی علیپور مهدی ترابی شجاع خلیل‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر