کد خبر: 1017430 A

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی درباره وام دو میلیون تومانی به فدراسیون فوتبال توضیح داد.

به گزارش ایلنا، فدراسیون فوتبال ایران در پرونده شکایت مارک ویلموتس به پرداخت ۴ میلیون یورو محکوم شده است و این در حالی است که سرمربی بلژیکی پیش از شکایت از فدراسیون در زمان حضور روی نیمکت تیم ملی ایران دو میلیون یورو دریافت کرده بود؛ مبلغی که حالا برای فدراسیون‌نشینان به یک شکایت سیاه تبدیل شده است.

ظهر امروز مشخص شد شستا به دلیل تاخیر طولانی مدت در بازپرداخت دو میلیون یورو از سوی فدراسیون فوتبال حکم توقیف اموال این نهاد را دریافت کرده و ساختمان این فدراسیون را در مزایده گذاشته است! با گذشت ساعاتی از این اتفاق هولناک برای فدراسیون فوتبال، شستا توضیحاتی را ارائه کرد که از پرداخت وام به فدراسیون فوتبال پرده برداشت. روابط عمومی شستا نوشت:« شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی به‌منظور بازگشت این مبلغ پرداخت شده، یک فقره چک به مبلغ دو میلیون یورو از حساب ارزی فدراسیون فوتبال نزد بانک ملی به سررسید ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ دریافت کرد. 

از همان زمان و با توجه به این‌که شستا وارد بورس شده بود و پیگیری منافع سهام‌داران هم جزو اولویت‌های اقدامات مدیریت شستا قرار گرفت، مسیر مذاکره و تعامل برای دریافت مبلغ، موازی با اقدامات حقوقی پیش رفت و شستا به منظور صیانت از حقوق چند میلیون سهام‌دار و ذی‌نفعان، نسبت به طرح دعوا حقوقی در مراجع قضایی اقدام کرد. پس از طی مراحل دادرسی با حضور وکلای فدراسیون فوتبال، حکم محکومیت فدراسیون به پرداخت مبلغ دو میلیون یورو بانضمام خسارت تاخیر تادیه و خسارات دادرسی صادر و پس از مضی مواعد قانونی قطعیت یافت. 

در همین راستا، متعاقبا اجراییه صادر و پس از طی شدن تشریفات قانون اجرای احکام مدنی، اموال توقیف شده، کارشناسی، مراتب ابلاغ و اعتراض قانونی طی و آگهی مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال صادر شد. تمامی اقدامات صورت گرفته منطبق بر مُرِّ قانون و از طریق مراجع قضایی صورت گرفته است و مطالب اظهار شده از سوی دفتر حقوقی فدراسیون فوتبال صحیح نمی‌باشد. شایان ذکر است هر زمان که مطالبات شستا پرداخت شود تمامی اقدامات قضایی متوقف خواهد شد.»

فدراسیون فوتبال شستا شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مارک ویلموتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر