کد خبر: 1016944 A

استقلال با گذشت نزدیک به نیمی از نیم فصل اول مسابقات لیگ بیستم در تلاش است تا سبک بازی موردپسند طرفدارانش را پیاده کند؛ شکل منظمی که چند هفته پیش محمود فکری از آن صحبت کرده بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال تهران در آستانه بازی هفته نهم مسابقات لیگ برتر با وجود کسب رتبه قابل قبول و امتیازات تقریبا مناسب، همچنان تیم دلپذیر هوادارانش نیست. استقلال در قعر جدول نیست و شکست‌های سنگین هم متحمل نشده اما اظهارنظرات اغلب طرفدارانی که امروز از سکوهای ورزشگاه دور هستند رضایت کامل از عملکرد تیم را نشان نمی‌دهد.

تیم فکری طی 7 بازی به 12 امتیاز دست پیدا کرده که اگرچه آنها را در رده چهارم جدول رده بندی جای داده و به تازگی در صدر جدول هم جای داشتند اما برای طرفداران کافی و دلگرم کننده نیست. در واقع فکری هم همانند سرمربیان احتمالی که قرار بود روی نیمکت این تیم بنشینند در اذهان با سبک فوتبالی که این تیم در فصل گذشته بازی می‌کرد مورد قضاوت قرار می‌گیرد.

 سرمربی 51 ساله استقلال پیش از بازی با صنعت نفت آبادان که تیمش به دو برد، یک شکست و یک تساوی رسیده بود به هواداران قول داد که تیمش تا هفته هفتم سروسامان می‌گیرد:"رسیدن به ترکیب ایده آل تقریبا غیرممکن است اما با شناختی که از بازیکنانم دارم مطمئنم بعد از گذشت شش الی هفت هفته قطعا بازی‌هایی به مراتب بهتری انجام خواهیم داد."

بعد از تساوی برابر صنعت نفت، تیم فکری در بازی خارج از خانه شهرخودرو را شکست داد و در آخرین بازی پیش از رویارویی با گل گهر سیرجان، مقابل ذوب آهن به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکرد. استقلال مقابل ذوب آهن نحوه بازی را به نمایش گذاشت که بیشتر از هر زمان در فصل جاری مورد انتقاد قرار داشت. مهاجمان این تیم در حال حاضر روی هم رفته تنها دو گل به ثمر رسانده‌اند و 4 گل دیگر هم توسط بازیکنان سایر خطوط به ثمر رسیده است.

طی هفت مسابقه گذشته تاکتیک مشخصی که تیم فکری در نظر دارد در مقابل هیچ یک از حریفان پیاده نشده است و همین مساله موجب شده تا بسیاری استقلال این فصل را بدون برنامه و بی تاکتیک خطاب کنند. استقلال فصل پیش با آندره آ استراماچونی با سیستم سه دفاعه بازی می‌کرد که پس از او توسط فرهاد مجیدی و مجید نامجومطلق هم پیاده شد اما با حضور فکری تیم به سیستم 2-4-4 روی آورد. آنها در دو بازی گذشته برابر شهرخودرو مشهد و ذوب آهن اصفهان با دو سه مهاجم بازی می‌کردند و سیستم 3-4-4 بکارگرفته شد که یک پیروزی و یک تساوی به همراه داشت.

با تعویق بازی شهرآورد، استقلال حالا دو بازی پیش از رویارویی با پرسپولیس را در مقابل می‌بیند: گل گهر سیرجان و سپس آلومینیوم اراک. خبر خوب برای آبی‌ها بازگشت مصدومان است؛ البته محمد نادری و داریوش شجاعیان هنوز در تمرین گروهی نیستند اما اضافه شدن شیخ دیاباته یک قوت قلب مناسب پیش از رویارویی با تیم امیرقلعه نویی است. یکی از تیم‌های سرشناس تیم به واسطه بازیکنانی که این فصل در اختیار دارد به تازگی موفق شده همه بازیکنانش را در تمرین در اختیار داشته باشد که همین مساله یکی از نکات کلیدی در یکدست نبودن تاکتیک‌ها تاثیرگذار است.

فکری با بازگشت بازیکنان و گذشت 7 هفته از سوی طرفداران فرصت کافی را در اختیار داشته است و تیمش را تحت فشار می‌بیند که در بازی‌های منتهی به شهرآورد حداکثر امتیازات را کسب کند. بازی مقابل گل گهر آغاز یک مسیر حساس برای این سرمربی است. تیم او 12 روز برای آماده سازی با گل گهر فرصت داشته و نتیجه گیری تیمش در بازی خارج از خانه می‌تواند راه آنها در دیدار برابر آلومینیوم را هموار کند که طبیعتا روحیه شاگردانش و همینطور هواداران برای بازی دربی را هم تقویت می‌کند. هواداران استقلال بعد از 7 هفته به دنبال تحقق وعده فکری هستند و چشم انتظار بازی مقابل گل گهر سیرجان می‌مانند تا مشاهده کنند در بازی خارج از خانه تیم‌شان می‌تواند به همراه نتیجه گیری یک بازی دلچسب و به قول معروف تماشاگرپسند را ارائه کند یا همچنان باید در انتظار عملی شدن خواسته‌شان بمانند.

استقلال تهران گل گهر سیرجان محمود فکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر