کد خبر: 1016042 A

بررسی صحبت های مالک تراکتور با دوربین باشگاه؛

مالک باشگاه تراکتور روز گذشته در گفتگو با دوربین باشگاه به خیلی از ابهامات موجود پاسخ داد و البته مواردی هم بدون پاسخ باقی ماند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، محمدرضا زنوزی مطلق، مالک باشگاه تراکتور روز گذشته گفتگوی مفصلی به صورت ویدیویی با دوربین این باشگاه داشت و به برخی از سوالات و ابهامات موجود در چند وقت اخیر پاسخ داد و در دل این گفتگو نکات جالب توجهی مطرح شد که به آن می‌پردازیم.

 

* بن بست در انتخاب سرمربی جدید

یکی از موضوعاتی که زنوزی روز گذشته روی آن تاکید داشت، اصرار برای ماندن شجاعی روی نیمکت به عنوان سرمربی بود. در حالیکه شجاعی تا کنون بارها به مسئولان باشگاه عنوان کرده قصد ندارد به صورت دائم و طولانی هدایت این تیم را بر عهده بگیرد ولی اصرار از سمت مدیران هنوز وجود دارد. شجاعی احتمالا آخرین فصل فوتبالی خود را به عنوان بازیکن پشت سر می‌گذارد و دوست دارد همچنان به عنوان بازیکن در زمین حضور داشته باشد و از همین رو مسئولیت سرمربیگری مانع اهدافش می‌شود. با این وجود زنوزی مقابل دوربین باشگاه از شجاعی در چند نوبت درخواست کرد و حتی خواهش کرد که این مسئولیت را قبول کند و باید دید این رفتار مالک باشگاه مقابل دید عموم باعث می‌شود شجاعی در معذوریت قرار گرفته و هدایت تراکتور را بپذیرد یا نه. از طرفی صحبت‌های زنوزی نشان از این داشت که تراکتور گزینه دیگری در حال حاضر برای سرمربیگری ندارد و نام‌هایی که در چند وقت اخیر مطرح شده یا به توافق منجر نشدند یا مالک باشگاه خیلی نظر مثبتی روی آنها ندارد.

 

* وعده ثبات با مسعود شجاعی

تغییرات زیاد در مدیریت و سرمربیگری در تراکتور از انتقادات اصلی است که به عملکرد زنوزی وارد است. مالک تراکتور با پذیرش بخشی از این موضوع به طور غیر مستقیم عنوان کرد که سعی دارد از این پس در مدیریت و سرمربیگری تراکتور ثبات ایجاد کند. او که سعی داشت رضایت شجاعی را برای سرمربیگری در تراکتور جلب کند وعده قرارداد طولانی مدت و حمایت در صورت نتیجه نگرفتن داد. زنوزی در صحبت‌هایش ادعای عجیبی هم داشت و عنوان کرد شجاعی محصول این باشگاه است در صورتی که او از نفت آبادان کارش را شروع کرد و در سایپا به فوتبال ایران معرفی شد و کمتر از 3 سال است که در تراکتور حضور دارد.

 

* ورود سهام تراکتور به بورس

زنوزی مدت هاست قصد دارد تراکتور و سهامش را وارد بورس کند و آن را در اختیار هواداران باشگاه قرار دهد و در صحبت های اخیرش وعده داد به زودی این اتفاق خواهد افتاد. در حالیکه بحث ورود استقلال و پرسپولیس به بورس سالهاست مطرح شده ولی هنوز عملی نشده باید دید زنوزی می‌تواند در قبال تراکتور چنین حرکتی انجام دهد یا نه.

 

* جنگ علنی با صدا و سیما و فوتبال برتر

اختلاف میان تراکتور با صدا و سیما چند وقتی است که شکل گرفته ولی در هفته‌های اخیر شکل شدیدتری داشته و حالا علنی شده است. چندی پیش محمدحسین میثاقی، مجری فوتبال برتر در مورد شادی پس از گل محمد عباس زاده و بوسیدن لوگوی تراکتور از کلمات جالبی استفاده نکرد و این موضوع دلخوری شدید هواداران این تیم را به همراه داشت و زنوزی با دستمایه قرار دادن گفته‌های میثاقی و استفاده از جملاتی شبیه به همان الفاظ علیه مجری فوتبال برتر، به برنامه هفته گذشته با حضور منصوریان هم معترض شد و ادعا کرد برای لاپوشانی کردن شکست پرسپولیس در فینال آسیا سعی داشتند تراکتور را به حاشیه ببرند. تیغ صحبت های زنوزی فقط به سمت فوتبال برتر نبود و مالک تراکتور به صورت غیر مستقیم سیاست های کلی صدا و سیما را مورد نقد جدی قرار داد و با پیش کشیدن بحث حق پخش تلویزیونی سعی داشت نسبت به مسئولان این سازمان بابت رفتارهایی که از نظر او ناعادلانه است هشدار دهد. کما اینکه در هفته گذشته هم دوربین های صدای و سیما دقایقی برای ورود به ورزشگاه شهید سلیمانی تبریز که ورزشگاه خانگی ماشین سازی است دچار مشکل شدند. به نظر می‌رسد عزم زنوزی برای ایستادگی جلوی صدا و سیما و رفتارهایی که آنها را ناعادلانه می‌خواند جدی است. کما اینکه نسبت به عدم پوشش خبری مناسب نظرسنجی اخیر AFC که در آن هواداران تراکتور بیشترین حمایت را از تیم خود داشته و لقب محبوبترین تیم فوتبال جنوب و مرکز آسیا را به این تیم اختصاص دادند هم گلایه داشت.

 

* مالکیت مشترک و صحبت‌های تکراری

واکنش زنوزی به بحث مالکیت همزمان و مشترک دو باشگاه تبریزی همان واکنش چند سال اخیر او بود و حرف جدیدی در این خصوص مطرح نشده است. ادعای اینکه مالکیت مشترک برای دو باشگاه وجود ندارد و اینکه خودش را مالک نمی‌داند و یک هوادار برای تراکتور و ماشین سازی محسوب می‌شود و در این بین مثل همیشه به مجمع مشترک تیم‌های صنعتی، نفتی و استقلال و پرسپولیس که زیرنظر وزارت ورزش اداره می‌شوند اشاره کرد و مبحث جدیدی در این خصوص مطرح نشد. با این حال برخی از مسئولان فدراسیون روز گذشته اظهار نظرهایی در این خصوص داشتند که باید دید ماجرا چقدر جدی است.

 

* امضای تفاهم همکاری با بشیکتاش و پاری سن ژرمن

تراکتور در سال‌های اخیر به دنبال امضای تفاهمنامه با چند باشگاه مطرح جهان بوده است که اخیراً تفاهم با بشیکتاش و پاری سن ژرمن در دستور کار قرار دارد که زنوزی در صحبت هایش به آن اشاره کرد. پیش از این هم باشگاه های دیگر ایرانی با باشگاه های مطرح جهان تفاهم‌نامه امضا کرده بودند ولی هرگز مشخص نشد این تفاهمنامه‌ها در چه خصوصی است و چه آورده‌ای برای فوتبال ما دارد و زنوزی هم توضیحات دقیقی نداد و فقط وعده اتفاقات خوب در آینده را داد و زمینه ترانسفر بازیکن به فرانسه که اگر عملی شود می‌تواند اتفاق خوبی باشد.

 

* اولتیماتوم به ایمان سلیمی

ایمان سلیمی ابتدای فصل برای رفتن به لیگ یونان قراردادش را با تراکتور فسخ کرد ولی هنوز نتوانسته با تیم جدیدی به توافق برسد و بیرون مانده است. مدتی بحث پیوستن او به پرسپولیس به جای شجاع خلیل زاده مطرح بود که عملی نشد. تراکتوری ها معتقدند او تنها در صورت داشتن پیشنهاد خارجی می‌تواند قراردادش را فسخ کند و زنوزی به صورت مستقیم و غیر مستقیم به او اولتیماتوم داد تا قبل از صدور رأی از سوی کمیته تعیین وضعیت به قراردادش را تراکتور برگردد و در غیر این صورت جریمه و محرومیت در انتظارش خواهد بود.

 

* وعده شیرین استادیوم اختصاصی

ساخت استادیوم اختصاصی از وعده‌های جذاب زنوزی از ابتدای دوران حضورش در تراکتور به عنوان مالک بود که تا امروز محقق نشده است. زنوزی عنوان کرد که در حال رایزنی با شهرداری است تا زمین مناسبی در اختیار بگیرند و اقدامات ساخت ورزشگاه را پس از آن شروع کنند. باید دید این وعده محقق می‌شود یا نه.

 

* ابهاماتی که به آنها پاسخ داده نشد

سوالات دیگری هم از زنوزی وجود داشت که مالک تراکتور پاسخی به آنها در ویدیوی پخش شده نداد. یکی از آنها ماجرای کاندیداتوری ریاست فدراسیون فوتبال است و مشخص نشد واقعاً زنوزی برنامه ای برای ورود به این عرصه دارد یا نه. همچنین مواردی مثل تقلبی بودن بخشی از لباس های استفاده شده در تراکتور با لوگوی آدیداس و یا اجبار امضای قرارداد 5 ساله با پیمان بابایی از دیگر مواردی بود که انتظار می‌رفت زنوزی به آنها پاسخ دهد. او در مورد اینکه آیا پیش از شروع فصل قصد برکناری منصوریان را داشته یا نه و اینکه گفته می‌شود به وعده‌هایش در خصوص پرداخت حق و حقوق بازیکنان به موقع عمل نکرده هم جزو مواردی بود که پاسخی به آن داده نشد.

لیگ برتر فوتبال تراکتور محمدرضا زنوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر