کد خبر: 1015731 A

نشست هماهنگی کاندیداتوری ایران در جام ملت های آسیا 2027 با حضوردبیرکل فدراسیون،روسای 8 هیات فوتبال، شهرداران و مدیرعامل شرکت تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، در ادامه نشست های هماهنگی در سیر میزبانی رقابت های جام ملت های آسیا 2027،جلسه هماهنگی آنلاین با حضور حضور دبیرکل فدراسیون، روسای هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی،تهران، خوزستان، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، البرز، کرمان و جزیره کیش، شهرداران شهرهای نامزد میزبانی و مدیرعامل شرکت تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی ساعت 11 روز دوشنبه برگزار خواهد شد.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در ماههای اخیر مدارک اعلامی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در بحث میزبانی جام ملت های آسیا 2027 را در موعد مقرر ارائه کرد. همچنین کتاب میزبانی این رقابت ها هم به شکل حضوری از سوی وزیر ورزش و جوانان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر و سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال در مراسمی به شیخ سلمان، رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا اهدا شد.

 در این کتاب معرفی شهرها، ورزشگاه‌ها، هتل ها و همچنین نقشه شهرها و فاصله میان قسمت های مختلف با ورزشگاهها،بیمارستان ها طراحی شده است.

همچنین فدراسیون فوتبال در جهت اطلاع رسانی داخلی، شناسایی رویداد و معرفی بخشی از زیرساخت های موجود در ماه‌های اخیر 7 کلیپ منتشر کرده و کلیپ های آتی هم در سیرکمپین میزبانی منتشر خواهد شد.علاوه بر این کلیپ رسمی میزبانی هم در موعد مقرر به مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهد شد.

فدراسیون فوتبال در هفته نخست شهریور و پس از برگزاری نشست‌های متعدد و همچنین نخستین جلسه ستاد مربوطه به پیشنهاد میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷، نخستین مدارک و مستندات مورد درخواست کنفدراسیون فوتبال آسیا را در موعد قانونی به مقر این کنفدراسیون ارسال کرده بود.

مدارک مربوطه مشتمل بر ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری کشور در حوزه های گوناگون و در10 بخش از سوی فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون ارسال شد.

در این ارتباط همچنین در آبان و آذرماه سال جاری فرم تعهدنامه به همراه لیست نیازمندی های میزبان نیز پس از تایید مقامات کشوری و سازمان های ذیربط و در موعد زمانی تعیین شده توسط فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به ای اف سی ارسال شده بود.

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مسیر میزبانی رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ با کشورهای قطر، عربستان، ازبکستان و هند رقابت خواهد کرد.

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، میزبان رقابت های جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۷ در سال آینده میلادی اعلام خواهد شد. رقابت های جام ملت های آسیا در سال ۲۰۲۳ به میزبانی کشور چین برگزار خواهد شد.

جام ملت های آسیا فدراسیون فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر