کد خبر: 1015413 A

تیم منتخب هفته هشتم لیگ برتر فوتبال؛

دو تیم اصفهانی و نماینده آبادان در لیگ برتر هرکدام دو نماینده در لیگ برتر دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته هشتم از رقابت‌های لیگ بیستم هم با برگزاری 6 دیدار پیگیری شد و در این هفته از رقابت‌ها هم مثل همیشه تیم‌ها با نتایج مختلفی که کسب کردند جایگاه خود را در جدول در پایان این هفته تعیین کرده و تغییراتی در جدول شکل گرفت. در این میان مطابق هر هفته تیمی منتخب از بازیکنانی تشکیل دادیم که عملکرد خوبی در ترکیب تیمشان داشتند و در نتیجه بازی موثر ظاهر شدند.

نکته: دو دیدار معوقه هفته هشتم هنوز برگزار نشدند و تیم منتخب این هفته بدون احتساب دیدار نساجی - فولاد و دربی پایتخت تشکیل شد.

 

دروازه‌بان: شهاب گردان (ذوب آهن)

در این هفته از رقابت‌ها گلر خوب زیاد داشتیم و حامد فلاح زاده از صنعت نفت و علیرضا حقیقی از گل گهر عملکرد قابل قبولی از خودشان به نمایش گذاشتند ولی آنچه از شهاب گردان در این هفته از رقابت‌ها دیدیم باعث شد به شایستگی در تیم منتخب هفته قرار بگیرد. گل گهر فشار زیادی به دروازه ذوب آهن وارد کرد که چند سوپر واکنش از گلر با تجربه این تیم دروازه را نجات داد و یک امتیاز ذوبی‌ها از این دیدار تا حد زیادی وابسته به درخشش گردان است.

 

مدافع راست: میلاد فخرالدینی (تراکتور)

انتخاب بازیکن از تیم بازنده در تیم منتخب هفته مرسوم نیست ولی فخرالدینی واقعاً عملکرد فردی خوبی در دیدار مقابل صنعت نفت از خودش به نمایش گذاشت و علاوه بر عملکرد خوب در فاز دفاعی، در حملات هم به کمک تیمش رفت و حاصل بازی خوب او پاس گلی بود که به محمد عباس زاده داد و اثرش را به خوبی روی بازی تیمش گذاشت.

 

مدافع میانی: محمدرضا مهدیزاده (سپاهان)

بار دیگر حضورش در ترکیب اصلی با برتری طلایی پوشان همراه بود. سپاهان در دیدار مقابل مس در هفته هشتم فشار زیادی از سوی خط حمله این تیم متحمل شد و اگر عملکرد خوب خط دفاع نبود ممکن است پیروزی این تیم با تساوی یا حتی شکست عوض شود. در این میان مهدیزاده بهترین عنصر دفاعی تیمش بود و روی زمین و هوا روز کم اشتباهی را پشت سر گذاشت.

 

مدافع میانی: بهروز نوروزی فرد (نفت مسجد سلیمان)

مدافع نفت بار دیگر در بین برترین های هفته قرار گفت و این فصل تبدیل به یک ستاره در خط دفاع تیمش شده است. نوروزی فرد بارها با جایگیری به موقع خودش و عملکرد قابل قبولی که داشت مانع حملات تیم ماشین سازی شد و در کلین شیت نفت در این دیدار به اندازه دروازه تیمش نقش داشت تا تنها دروازه بسته هفته برای نفت باشد. او گل برتری تیمش را هم در این بازی به ثمر رساند تا ستاره بی چون و چرای تیمش باشد.

 

مدافع چپ: حسین ساکی (صنعت نفت)

صنعت نفت روز فوق العادی را مقابل تراکتور پشت سر گذاشت و در روزی که تمام نفرات این تیم خوب بودند بهترین بازیکن تیمش بود. او 3 دریبل موفق، 4 تکل موفق، 11 عملکرد دفاعی موفق و 2 پاس کلیدی برای هم تیمی‌های خودش ارسال کرد تا بهترین عملکرد را میان نفرات تیمش داشته باشد و در برتری صنعت نفت مقابل تراکتور عملکرد خوبی داشته باشد.

 

هافبک دفاعی: محمد سلطانی‌مهر (ذوب آهن)

سلطانی‌مهر، هافبک دفاعی جوان ذوب آهن و یکی از پدیده‌های این فصل لیگ برتر روز درخشانی مقابل گل گهر داشت و نقش اصلی در یک امتیاز تیمش در این دیدار را ایفا کرد. او با نفوذش به محوطه جریمه گل گهر، مدافعان این تیم را مجبور کرد رویش خطای پنالتی انجام دهند و وقتی ضربه پنالتی توسط حقیقی دفع شد با هوشیاری خودش سریع به توپ برگشتی رسید و پاس گلش را به علی دشتی داد تا بازی خوبش را با این موقعیت و گل تکمیل کند.

 

هافبک دفاعی: اکبر صادقی (شهرخودرو)

هافبک با تجربه شهر خودرو روز خوبی در برابر آلومینیوم اراک داشت و علاوه بر بازی خوبی که در پست هافبک دفاعی داشت یکی از دو گل تیمش را هم به ثمر رساند و بهترین بازیکن تیمش در این دیدار بود. صادقی توانست بارها با جایگیری خوب و عملکرد دفاعی به موقع حملات آلومینیوم را دفع کند و شاید اگر او نبود این تیم مقابل حریف اراکی شکست می‌خورد.

 

هافبک هجومی: محمدرضا حسینی (سپاهان)

این روزها حسابی در ترکیب سپاهان خوش می‌درخشد و ستاره تیمش محسوب می‌شود. حسینی در دیدار مقابل مس رفسنجان عملکرد فوق العاده ای داشت و معمار برتری ارزشمند تیمش بود. او روی گل اول تیمش توانست نقش موثری ایفا کند و پاس گل را ارسال کرد و گل دوم تیمش را هم به ثمر رساند تا برتری را برای تیمش رقم بزند و بهترین بازیکن این هفته محسوب می‌شود.

 

هافبک هجومی: مصطفی احمدی (آلومینیوم)

ستاره تیمش در دیدار مقابل شهر خودرو بود و هر دو گل تیمش روی پاس او به ثمر رسید و اگر بدشانس نبود می‌توانست ستاره تیمش در روز پیروزی مقابل حریف مشهدی آنهم خارج از خانه لقب بگیرد. احمدی یکی از بازیکنان کلیدی آلومینیوم در لیگ بیستم تا اینجای کار بوده است.

 

هافبک هجومی: سعید صادقی (گل گهر)

اگرچه تیم صدرنشین لیگ برتر این هفته نتوانست مقابل ذوب آهن به برتری برسد ولی بازی خوبی از شاگردان قلعه‌نویی شاهد بودیم و بارها با موقعیت‌هایی که ساختند می‌توانستند سه امتیاز را به خودشان اختصاص دهند ولی هرچه زدند به در بسته خورد به جز شوت فوق العاده سعید صادقی که می‌تواند گل برتر هفته باشد. صادقی فرصت‌های بیشتری هم داشت که در استفاده از آنها بدشانس بود.

 

مهاجم: رضا خالقی فر (صنعت نفت)

به صنعت نفت آمد تا جای خالی عیسی آل کثیر را پر کند و تا اینجای کار که حدود یک چهارم بازی‌ها را پشت سر گذاشتیم به خوبی از پس این مسئولیت بر آمده است. خالقی‌فر در دیدار مقابل تراکتور یکی از دو گل تیمش را به زیبایی و با فرصت طلبی خودش به ثمر رساند و بازیکن مفیدی برای تیمش بود.

 

lineup(20)

لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر