کد خبر: 1015290 A

با اعلام فدراسیون ووشوی ایران به واسطه صدور مجوزهای لازم، اردوی تیم ملی کوراش از ۱۳ دی ماه آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، مرحله نخست اردوی آمادگی تیم ملی کوراش بزرگسالان پس از اخذ مجوز از ستاد مقابله با کرونا در ورزش طی روزهای ۱۳ تا ۲۵ دی ماه به میزبانی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد برگزار می‌شود.

در اولین مرحله اردو همه نفرات اول تا سوم مسابقات قهرمانی کشور که در سال ۹۸ در نور برگزار شد و همچنین چهار نفر از مدال‌ آوران مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹ به اردو دعوت شدند که با توجه به شرایط کرونا، در روز نخست این ورزشکاران یک مسابقه درون اردویی را برگزار می‌کنند تا تعداد اردونشینان به ۱۵ نفر کاهش خواهد پیدا کند.

کوروش خسرویار دبیر انجمن کوراش درباره تشکیل اردوی تیم ملی گفت: با حمایت فدراسیون ووشو موفق شدیم هماهنگی‌های لازم برای برگزاری اردوی آماده‌سازیذبه مدت دو هفته زیر نظر مربیان و کادر فنی تیم ملی پیگیری می‌شود. همچنین ورزشکاران برای ورود به اردو تست PCR داده و قرنطینه می‌شوند تا مشکلی در برگزاری اردوها به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه اردوی کوراش‌کاران به منظور معرفی نفرات اعزامی به بازی‌های داخل سالن رزمی آسیا در اردیبهشت ۱۴۰۰ به میزبانی تایلند برگزار می‌شود، ادامه داد: برگزاری مسابقات کوراش در این بازی‌ها در پنج وزن قطعی شده است. این در حالی است که رقابت‌های قهرمانی کشور را در ۷ وزن برگزار کردیم که بازهم این تعداد، کمتر از چیزی است که در نظر داشتیم.

خسرویار عنوان کرد: اگر شرایط شیوع کرونا در کشور اجازه بدهد، در اواخر بهمن یا اوایل اسفند مسابقه مدعیان تیم را دوباره برگزار می‌کنیم. در این رقابت قصد داریم نفراتی که در قهرمانی کشور ۹۸ شرکت نکرده بودند و کوراش‌کارانی که در ابتدا اردو کنار می‌روند، شانس دوباره به آنها داده شود که مجوز حضور در اردو را کسب کنند و اگر شرایط خوبی داشته باشند، در ترکیب تیم ملی در داخل سالن در تایلند قرار بگیرند.

تیم ملی کوراش ایران فدراسیون ووشو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر