کد خبر: 1014583 A

تابلوی نتایج دیدار روز گذشته مس و سپاهان نمایانگر اتفاق نادری بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم فوتبال مس رفسنجان در دیدار روز گذشته مقابل سپاهان با وجود استفاده از امتیاز میزبانی و پیش افتادن از حریف خود تا ثانیه های پایانی نیمه نخست در پایان تن به شکست دو بر یک داد. این دیدار که برای دقایقی به دلیل اعتراض عوامل و بازیکنان دو تیم به تصمیمات داور مسابقه به جنجال و حاشیه کشیده شد و شاهد توقف نسبتاً طولانی در برگزاری بازی بودیم یک اتفاق عجیب هم داشت که در فوتبال ایران نادر است.

مس رفسنجان در حالیکه یک بر صفر از حریف خود پیش بود گل دوم را روی یک ضربه ایستگاهی غیر مستقیم در داخل محوطه جریمه و روی چند ضربه به ثمر رساند. در حالیکه داور مسابقه گل را پذیرفت و نتیجه دو بر صفر روی اسکوربورد ورزشگاه نقش بست یک اتفاق نادر در فوتبال ایران رخ داد.

index4

گل دوم مس در شرایطی به ثمر رسید که سپاهانی‌ها اعتقاد داشتند توپ پیش از ورود به دروازه به دست بازیکن حریف برخورد کرده و خطای هند اتفاق افتاده است. داور مسابقه در شرایطی که ابتدا گل را پذیرفته بود در نهایت پس از مدتی توقف در بازی و مشورت با کمک هایش تصمیم گرفت گل را مردود اعلام کرده و تصمیمش را پس بگیرد.

این اتفاق در فوتبال ایران نادر است و معمولاً داورها از تصمیم خود بر نمی‌گردند چون تکنولوژی‌های کمک کننده به داور در فوتبال ایران وجود ندارد و تصمیم اول و آخر تشخیص خود داور مسابقه نسبت به دیدی است که همان لحظه در صحنه داشته است. این اتفاق با وجود تکنولوژی‌هایی که در فوتبال روز دنیا استفاده می‌شود مثل تکنولوژی خط دروازه یا کمک داور ویدویی رایج است که داور در ابتدا تصمیمی می‌گیرد ولی با کمک این ابزار و باز بینی دوباره اتفاقات در تصمیم خودش تجدید نظر می‌کند.

در نهایت گل دوم مس کرمان با خطای هند بازیکن این تیم پس گرفته شد و سپاهان در ثانیه‌های پایانی نیمه نخست گل تساوی را به ثمر رساند و نتیجه یک بر یک روی اسکوربورد نقش بست.

inde21x

به هر جهت داور مسابقه توانست پس از صرف زمان زیادی تصمیم گیری کند و گل دوم مس مردود اعلام شد. اگرچه کارشناسان داوری روی تصمیم داور صحه گذاشتند و به نظر می‌رسد در نهایت تصمیم درست گرفته شد ولی اتفاقات بازی مس - سپاهان یک بار دیگر نشان داد که فوتبال ما چقدر نیاز به تکنولوژی هایی مثل کمک داور ویدیویی دارد.

بازی ورزشگاه سپاهان مس ماجرای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر