کد خبر: 1014332 A

بازیکن تیم فوتبال بانوان ایران در گفت و گوی اختصاصی با ایلنا؛

بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان ایران گفت: فضای مجازی همانطوری که می تواند برای من خوب باشد، مشکلاتی هم دارد. همیشه حواسم هست که از حواشی دوری کنم.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هستی سهرابی فر به خاطر خانواده ورزشی اش، خیلی زود وارد فوتبال حرفه ای شد و به تیم ملی رسید. او یکی از شناخته شده ترین بازیکنان لیگ برتر بانوان است و در فضای مجازی دنبال کنندگان زیادی دارد. بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان ایران درباره مسیر رسیدنش به سطح اول فوتبال توضیحاتی ارائه داد:

*به خاطر تولد در یک خانواده ورزشی، خیلی زود تمرینات فوتبال را شروع کردید.

 پدرم قبل از اینکه شاغل بشود مربی فوتبال بود و مرا همراه خودش به تمرینات می برد. همین مورد باعث شد از بچگی علاقه زیادی به فوتبال داشته باشم. ولی از 9 سالگی مرتب تمرین کردم و مسیر حرفه ای شروع شد. همانطوری که شما گفتید خانواده ما ورزشی است، برادرم که کوچکتر از من هست او هم مسیر آکادمی فوتبال را پیگیری می کند.

*شروع تمرینات از سنین پایین تر باعث شد خیلی زود به تیم ملی پایه دعوت شوید.

بله، تلاش و تمرین اگر ادامه باشد یک جایی خودش را نشان می دهد و خدا را شکر توانستم به تیم ملی زیر 16 سال و زیر 19 سال دعوت شوم. در تیم ملی زیر 16 سال با مصدومیت پارگی تاندون روبه رو شدم و در تیم زیر 19 سال پارگی مینیسک که برای ورزشکار نوجوان تجربه آسانی نیست اما با قدرت به هدفم ادامه دادم. چون از ته دل این مسیر را دوست دارم.

*البته امسال هم ظاهرا مصدوم شدید؟من شنیدم در یک شرایط عجیبی مصدوم شدید.

بله از ناحیه ACL  مصدوم شدم به خاطر ماه رمضان بعد از اذان مغرب تمرین می کردیم که کمبود نور و کیفیت کم زمین تمرین باعث مصدومیتم شد. البته خدا را شکر دیگر این دوران تمام شده و طبق دستور پزشکان از سه هفته دیگر شروع می کنم.

*دوران مصدومیت برای ورزشکاران آسان نیست، چطوری با این دوران کنار آمدید؟

واقعا برای ورزشکار حرفه ای، مصدومیت خیلی سخت است، در این دوران نباید احساس تنهایی بکند و از نظر روحی و روانی فشار زیادی به او وارد می شود. خدا را شکر این دوران سخت را رد کردم.

*در سال هایی که شما داخل فوتبال بانوان حضور دارید شاهد روانشناس بوده اید؟

تنها یک مورد، آن هم مربوط به تیم ملی بود که خیلی زود این حرکت تمام شد و ادامه دار نشد. بازیکن حرفه ای نیازمند روانشناس هست تا در روزهای سخت بتواند به خوبی احساسات و هیجان خودش را کنترل کند. این استعدادها سالها زحمت می کشند و برای کشور افتخار آفرین هستند امیدوارم توجه بیشتر به فوتبال بانوان شود.

hastisohrabifaar_45378855319954735398623678332834254588079n

*درباره تفکر حرفه ای صحبت کردید، به لژیونر شدن فکر می کنید؟

قطعا هر بازیکنی علاقه دارد در فوتبالش رشد کند و لژیونر شدن نقش مهمی در این قضیه دارد. البته حالا که کرونا آمده، شرایط سختر است ولی شرایط و پیشنهاد مناسب باشد حتما لژیونر می شوم البته از نظرم لیگ ترکیه یا کشورهایی از این دست نمی تواند خیلی به من کمک کند. بیشتر علاقه دارم به لیگ های معتبر اروپایی ملحق شوم.

*حرف از فوتبال اروپا شد، در میان بازیکنان خارجی به چه کسی علاقه دارید؟

به سبک بازی مارسلو علاقه خیلی زیادی دارم و واقعا از دیدنش بازی اش لذت می برم و این بازیکن در تیم محبوبم رئال بازی می کند. چون مارسلو مدافع کناری است و من هم در این پست بازی می کنم واقعا حس جالبی دارد.

*شما در پست های مختلفی تجربه بازی داشتید ترجیح و علاقه خودتان کدام پست است؟

اولین باری که به تیم ملی دعوت شدم، مهاجم بودم اما مربیان تشخیص دادند در هافبک کنار بهتر می توانم بازی کنم کمی که گذشت به پست مدافع کناری رفتم و امروز واقعا عاشق این پست هستم فکر می کنم استعدادم در این پست بهتر دیده می شود. با اینکه مدافع وسط هم بازی کردم ولی مدافع سمت راست واقعا حس دیگری دارد. البته همه این موارد به فضای تیمی که در آن بازی می کنید و همدلی بازیکنان هم ارتباط دارد.

*فرض کنید همزمان تیم لیگ برتری به شما پیشنهاد بدهند اولی پیشنهاد مالی مناسبتری داشته باشد، دومی فضای درون تیمی آرامتری، کدام یکی را انتخاب می کنید؟

تیم آرامتر را انتخاب می کنم، چون وقتی شما آرامش داشته باشید خیلی بهتر قابلیت خودتان را نشان می دهید و باعث پیشرفت شما و تیم می شود ولی مبلغ بالا که آرامش را از شما بگیرد به آینده بازیکن ضربه می زند.

*دوستان شما در لیگ بانوان چه کسانی هستند؟

گلنوش خسروی، سمیرا احمدی، سمیرا محمد پور، ساناز ربیع لاله و خانم دواتیان. و خانم اردستانی که واقعا در کنار بازی خیلی خوب، اخلاق عالی دارد و جالب اینکه هیچ ادعایی هم ندارد.

*انگار با بازیکنان بانوان رشته های دیگر هم خیلی صمیمی هستید؟

بله دوستان زیادی در رشته والیبال دارم خیلی به من لطف دارند و خوشحالم که می توانم دوستان زیادی حتی در رشته های دیگر داشته باشم.

شما در فضای مجازی 40 هزار مخاطب دارید و با واکنش های زیادی هم روبه رو هستید. واکنش ها چطور هست؟

از اینکه هواداران و دنبال کنندگان زیادی دارم خوشحال هستم و از لطف مردم تشکر می کنم. اما این فضا همانطوری که می تواند برای من خوب باشد، مشکلاتی هم دارد. همیشه حواسم هست که از حواشی دوری کنم و ناخواسته هواداران یا دنبال کنندگان صفحه ام را ناراحت نکنم.

اگر  چنین پوشش رسانه ای هم برای لیگ برتر بانوان وجود داشت قطعا خیلی کمک می کند، حتی بسکتبال بانوان هم با کیفیت بالا از آپارات پخش می شود.

در این چند سال پوشش رسانه ای خیلی بهتر شده و حتی کیفیت تصاویر کمی بالا رفته. من خودم بعضی بازیها را از طریق صفحات تیم ها دنبال می کنم و اینکه اگر از آپارات یا سایت های اینطوری پخش زنده شود که چه بهتر، انگیزه بازیکنان چند برابر می شود، مشکلات هم به خاطر توجه مخاطبان کم و کمتر می شود. خلاصه بگویم به روند حرفه ای نزدیک تر می شویم.

* تیم ملی بانوان ایران به خاطر عدم برگزاری بازی از رنکینگ فیفا حذف شد. این

چه می شود گفت؟ امیدوارم توجه بیشتری به فوتبال بانوان شود و از مسئولان خواهش می کنم این مورد را پیگیری کنند. البته الان دوران کرونا هست ولی در کل باید برای این موضوعات هم فکر کنیم.

فوتبال بانوان لیگ برتر فوتبال بانوان فوتبال بانوان ایران هستی سهرابی فر سهرابی فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر