کد خبر: 1013605 A

هنوز یک چهارم از مسابقات لیگ برتر نگذشته است اما دو تغییر روی نیمکت تیم‌های حاضر در این تورنمنت گمانه‌زنی‌ درباره تیم‌های نزدیک به قعر جدول رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پایان مسابقات هفته پنجم لیگ برتر با دو تغییر روی نیمکت تیم‌های لیگ برتری همراه شد. تیم تراکتور تبریز به دلیل عدم کسب نتایج موفقیت آمیز با هدایت علیرضا منصوریان تصمیم گرفت این سرمربی را از سمتش برکنار کند. منصوریان از سمتش کنار رفت و پس از او مسعود شجاعی اکنون به عنوان سرمربی موقت روی نیمکت این تیم طی دو بازی متوالی به پیروزی دست پیدا کرده است.

بعد از تراکتور، باشگاه ماشین سازی، دیگر باشگاه تبریزی مسابقات لیگ برتر پس از توافق با سرمربی‌‌اش به همکاری با وحید بیاتلو پایان داد. ماشین سازی با هدایت این سرمربی جوان به چهار شکست و یک تساوی دست پیدا کرده بود. پس از بیاتلو، باشگاه سعید اخباری، دستیار بیاتلو را به عنوان سرمربی موقت انتخاب کرد و او طی دو مسابقه قبلی به یک شکست و یک تساوی دست پیدا کرد تا همچنان این تیم با دو امتیاز در قعرجدول رده بندی جای داشته باشد.

رحمان رضایی

بالاتر از ماشین سازی که هنوز در لیگ بیستم به یک پیروزی دست پیدا نکرده است، ذوب آهن 4 امتیازی حضور دارد. ذوب آهن با هدایت رحمان رضایی با گذشت 7 هفته از مسابقات لیگ برتر با یک بازی معوقه به 4 تساوی و دو شکست دست پیدا کرده است تا رتبه پانزدهم را در اختیار داشته باشد. ذوب آهن این هفته باید در بازی خانگی به مصاف گل گهر سیرجان برود که با حضور گادوین منشا در خط حمله‌اش برای تثبیت صدرنشینی به دنبال کسب سه امتیاز خواهد بود.

سیدمهدی رحمتی

قبل از ذوب آهن و ماشین سازی شهرخودرو در جایگاه چهاردهم قرار دارد؛ رتبه‌ای باورنکردنی برای تیم مدعی فصل گذشته با یحیی گل محمدی. نماینده خراسان رضوی در لیگ بیستم سیدمهدی رحمتی را به عنوان سرمربی روی نیمکت دارد اما نتایج او تا به امروز چندان رضایت بخش نیست. تیم رحمتی نسبت به ذوب آهن و ماشین سازی با توجه به دو پیروزی شاید شرایط مطلوبی داشته باشد اما او 4 شکست و یک تساوی هم در کارنامه داشته تا وضعیتش در نزدیک به قعر جدول خطرناک به نظر برسد.

وحید فاضلی

بالاتر از این سه تیم، نساجی مازندران با یک بازی معوقه و کسب 7 امتیاز از دو پیروزی، یک تساوی و سه شکست در رده سیزدهم قرار دارد. تیم وحید فاضلی این هفته باید در بای معوقه‌اش به مصاف پرسپولیس تهران برود. او در بازی‌های خانگی این فصل به یک پیروزی، یک شکست و یک تساوی رسیده است. عملکرد او هم مانند سرمربیان دیگر تیم‌های نزدیک به قعر جدول به نتایج پیش رو بستگی دارد.

باتوجه به نزدیک شدن نیم فصل اول و شرایط جدول در هفته‌های ابتدایی امکان دارد تیم‌های نامبرده با نتایج سه الی چهار هفته آینده بتوانند جایگاه‌شان را ارتقا بدهند؛ همانند تراکتور که طی 6 امتیاز از دو بازی امروز به جای قرار گرفتن بالاتر از ذوب‌ آهن رتبه سوم را در اختیار دارد اما در صورت تداوم نتایج غیرقابل قبول امکان تجدید نظر درخصوص ادامه فعالیت آنها وجود دارد. در واقع وضعیت سه رحمتی، فاضلی و رضایی در رده‌های پایین جدول نه چندان مطلوب است و نه چندان خطرناک؛ مانند وضعیت نارنجی. مطمئنا عملکرد آنها طی هفته‌های پیش رو مشخص می‌کند که کدام یک در جایگاه‌شان ماندگار هستند و کدام یک به پایان خط می‌رسند.

تیم مس رفسنجان با هدایت محمد ربیعی هم یکی از گزینه‌های احتمالی تغییر سرمربی پیش از فرا رسیدن نیم فصل اول بود اما با دو پیروزی اخیر نارنجی پوشان مقابل مس رفسنجان و نساجی مازندران در حال حاضر 8 امتیازی هستند و فعلا در حاشیه امن قرار دارند. تیم سایپا در رده یازدهم هم مانند مس رفسنجان به 8 امتیاز دست پیدا کرده است و در صورت عدم نتیجه گیری می‌تواند بیشتر به قعر جدول نزدیک شود.

ماشین سازی سیدمهدی رحمتی ماشین سازی تبریز تراکتور تبریز لیگ بیستم وحید فاضلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر